Instagram alışveriş etiketi dönemi

Andronova
1 Minimum Okuma

Instagram alışveriş etiketi dönemi başlıyor. Ürün satışı için etiket ekleme, şirketin anlaşma yaptığı markalarla ürün tanıtımı ve satın alma özelliği eklenecek.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Instagram‘ ın son yıllarda artan popülerliği dolaylı yolla pazarlama gücünü ön plana çıkardı. Yakında çıkacak yeni özellik ile Instagram daha fazla para kazanacak ve yayınlanan fotoğraflar için satın alma etiketleri eklenebilecek.

Her hangi bir fotoğraftaki ürünü beğenen takipçi, isterse etikete tıklayarak ürüne satın alma sayfasından ulaşılabilecek. Ürün etiketleri özelliği şuan için sadece Instagram ile anlaşmalı markalar için geçerli olacak. Tabi fenomenler de bu gelir kapısından kazanç sağlayacak.  

Gelecek yeni özellik ile beğenilen ürünler arşivde saklanabilecek. Saklanan ürünler istenirse daha sonra satın alınabilecek. Test edilen yeniliğin şu an için sadece ABD’ de iOS platformuna geliyor. İlerleyen zamanda hem Android ile çok sayıda ülkeye ulaşılması bekleniyor.

Instagram alışveriş etiketi dönemi

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Satın alma butonu çıkmayanların kullandıkları versiyonu kontrol etmelerini ve profilde boş olan alanların doldurulması önerilir. Ek giriş yöntemi eklenmesi artı sağlayacaktır. Olur da kullanılan telefon sürümünün eski olmasında problem yapatıyorsa bir kaç instagram versiyonla test edilmesi önerimizdir.


Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2021, 16:35

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir