Instagram çok fazla SMS kodu talep ettin

Andronova
Yazar Andronova 7 Minimum Okuma

Instagram çok fazla SMS kodu talep ettin yeni bir kod almak için 24 saat beklemen gerekiyor sorunu yaşıyor musunuz?

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Instagram 6 haneli kod gelmiyor şikayetlerine baktığımızda bazılarında 24 saat bazıların da 72 saat süresince kod gelmediği yazılmakta. Haberimizde, bu ve bunun dışındaki olası sorunlarda ne gibi işlemler yapılması gerektiğinden bahsedeceğiz.

Instagram çok fazla SMS kodu talep ettin sorunu

Eğer Instagram’da çok fazla SMS kodu talep ettiğiniz bir hata mesajıyla karşılaşıyorsanız, bunun çeşitli sebepleri olabilir. Bu sorunu çözmek için aşağıda belirtilen adımları takip edebilirsiniz:

 1. Bekleme süresini içeren aralıklar: Instagram, hesabınızın güvenliği için bir SMS doğrulama sistemi kullanır ve bazen ardışık olarak çok fazla SMS kodu talep etmeniz durumunda hata mesajı alabilirsiniz. Bu durumda, bir süre bekleyerek talepler arasında aralık bırakmanız gerekebilir. Genellikle birkaç saat veya bir gün beklemek sorunu çözebilir.
 2. Hesabınızı güvenli hale getirin: Eğer Instagram hesabınızın güvenliğinden şüpheleniyorsanız, hesabınızı korumak için bazı adımlar atmanız önemlidir. Öncelikle, güçlü bir şifre kullanarak hesabınızı koruyun ve hesabınıza ek bir güvenlik katmanı ekleyin, örneğin iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirin. Bu şekilde, hesabınızı daha güvenli hale getirerek SMS doğrulama taleplerinde azalma sağlayabilirsiniz.
 3. İnternet bağlantınızı kontrol edin: Bazı durumlarda, hata mesajının nedeni güçlü bir internet bağlantısı eksikliği olabilir. İnternet bağlantınızı kontrol edin ve güvenilir bir ağa bağlı olduğunuzdan emin olun. İyi bir internet bağlantısı sağlamak, SMS kodu taleplerinin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesine yardımcı olabilir.
 4. Instagram ile iletişime geçin: Eğer yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra hala aynı hatayı alıyorsanız, Instagram Destek Ekibiyle iletişime geçmeniz önerilir. Instagram’ın resmi destek kanallarını kullanarak sorununuzu bildirebilir ve teknik destek alabilirsiniz. Instagram Destek Merkezi’nde çeşitli iletişim seçenekleri bulunmaktadır, bu seçenekleri kullanarak durumu açıklayabilir ve yardım isteyebilirsiniz.

Unutmayın, her durumda sabırlı olmanız önemlidir. Instagram’ ın güvenlik önlemleri bazen talepleri sınırlayabilir ve hata mesajları almanıza neden olabilir. Yukarıda belirtilen adımları takip ederek sorunu çözmeye çalışın ve gerektiğinde Instagram ekibinden yardım alın.

Instagram 72 saat kod neden gelmiyor?

72 Saat sorunu esasında güvenlik önlemi olarak biliniyor. Kısaca operatör tarafından alınan bir önlemdir. Hat çalınmalarında veya sahte hat açılmasına karşın böyle bir önlem alınmış.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

72 Saat Instagram kod gelmiyor sıkıntısı çekenlerin bir çoğu ya sim kart değişimine gitmiş ya da operatör değişimine. Böyle durumlarda 3 gün beklemeniz gerekiyor.

Instagram 24 saat kod neden gelmiyor

Hesaba yönelik sorunlarda daha sık karşılaşılır. Örnek kullanıcının ceza alması ya da o gün şüpheli duruma düşmesinden dolayı gün boyu süren bir işlem yasağı oluşur. Buna ek olarak sürekli yanlış şifre denemeleri veya farklı yerlerden oturum açma girişimleri.

Bu süre boyunca hiç bir şekilde oturumunuzu açmaya çalışmayın. Aksi takdirde süreyi uzatırsınız.

Normal zamanlarda kod gelmiyor için yapılacaklar

Bu konu bazen uygulama kullanıcılarına sunulurken, bazen sunulmuyor olabilir. Bu durumda, önerimiz “Yardım Merkezi” ekranından yardım almanız olacaktır. Şifrenizi unuttuğunuzu varsayarak, uygulamaya yanlış şifre girerek şansınızı deneyin ve şifre sıfırlama seçeneğinin ekranda belirmesini bekleyin. Eğer bu seçenek görünmediyse, yardım merkezindeki seçenekleri kullanabilir veya önerilen numarayı arayarak uzaktan bağlantı kurarak kullanıcı adınızla ilgili işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
 • Telefonun tarih ayarı yanlış olabilir.
 • Bildirim mesajları kapalı olabilir. Facebook kanalıyla denemek için telefondan mesaj kısmını açıp f yazınız ve 3266 mesaj atınız.
 • Başka bir telefona sim kartınızı takıp deneyebilirsiniz.
 • Sim kart değişimi yapılarak denenebilir.
 • Operatörünüzü arayınız yani Türk Telekom, Bimcell, Vodafone ise ya da Turkcell ise görüşüp hattınızda bildirim mesajlarına engelleme olabilir diyerek işlemler yaptırınız. Kısa kodlar denenebilir.
 • Operetörden hat resetletilebilir.
 • Yukarıdaki denendiyse operatörünüzden hattınızın resetlenmesini isteyiniz.
 • VPN programıyla deneyin. Bazıları bunla çözdüklerini belirtmekte.
 • Facebook hesabınız varsa kod gelmiyen telefon numarasını Facebook’ a ekleyip kod isteyip deneyin.
 • Aynı şirket olduğundan dolayı geri dönüş yapılması mümkün olan şu facebook.com/help/contact/283958118330524 bağlantıyı deneyelim.

Kod için talep gönderme işlemi

Instagram’da özellikle son 2-3 yıldır sıklıkla karşılaşılan “kod gelmiyor” hatası, kullanıcılar tarafından hala önemli bir sorun olarak görülmektedir. Ancak, bu sorunun neden giderilmediği ve gerekli iyileştirmelerin yapılmadığı konusunda hala belirsizlikler vardır. Muhtemelen, geniş kapsamlı bir değişim gerektiği için, Instagram şu anda gerekli düzenlemeleri yapamıyor olabilir. Bununla birlikte, Instagram’ın bu sorun için hala adım atmamış olması şaşırtıcıdır.

Bu sorunun üstesinden gelmek için alternatif bir doğrulama önerisi sunulabilir. Ayrıca, kullanıcılara bildirim gönderilmesi gibi bir çözüm de düşünülebilir, böylece sorun hakkında daha fazla geri bildirim toplanabilir ve gerekli adımlar hızla atılabilir.

Kod mail adresine gelmiyor için test edeceğimiz adımlar şöyle:

 • Instagram uygulamasına giriniz. Kullanıcı adınızı yazıp “Giriş yapmak için yardım al” dokunun.
 • Sonrasında “Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var” dokunun. Size bir seçenek sunması için her yolu deneyin.
 • Duruma göre birde bilgisayardan işlem yapınız.

Direk görüşebileceğiniz bir kanal olmamasından dolayı sadece özel kurumsal şirketler tarafından hizmet verilmekte. Yukarıdakiler deneme amaçlıdır ve tüm sorumluluk kullanıcıya aittir!

Instagram güvenlik kodu gelmiyor kaldırma
Instagram çok fazla SMS kodu talep ettin 24 saat
Instagram güvenlik kodu gelmiyor
72 saat Instagram kod gelmiyor

Konunuzla alakalı bir başlık bulamadıysanız “Diğer” olanla devam ediniz. Resimlerde gördüğünüz adımların her kullanıcıya açılmadığını belirtelim. Test edilmesi adına hesabın adıyla, kullanılmışsa e-posta ve numara girilerek sorgulanabilir.

kod telefona ulaşmıyor
Kod telefona gelmiyor

Uygulamadan size başvuru seçeneği sunulmuyorsa artık iletişim kanalı kapalı olabilir. Ya farklı bağlantılar üzerinden dönüş yapılmasını isteyeceksiniz ya da oturumu açık bir hesap üzerinden ulaşılabilir alanları kullanarak bildirimde bulunacaksınız.

Alternatif olarak bakmanız gereken şeyler

Instagram 6 haneli kod gelmiyor sorununa yönelik çözüm önerilerimizin umarız işe yaramıştır. Geçici sorunlara yönelik en iyi yöntem beklemek olacak. Sürekli deneme yapılan cihazlara yönelik kısıtlamalarda olacağını belirtelim.

İşlem yasağı almamış hesaplar için en iyi denenecek işlem şöyle olacak:

 • Tarayıcınızdan iki sekme açın ve birinden instagram.com diğerinden kayıtlı mail hesabınızın oturumu açık olsun. Instagram’ ın sayfasından şifre yenilemeyi başlatın ve mail ile işlem yaparken yeni şifrenizi belirleyerek oturum açılması sağlanacak.
 • Deneme yaptığınızda o gün kullanmadığınız cihazdan ve internet bağlantısından deneyin.
 • uruma göre kimliğinizi göndermeniz istenebilir. Bunun için kimlikte yer alan T.C. numarası ve bazı alanlar kapatılarak gönderim yapılabilir.

Sonraki öneri: Instagram onay kodu gelmiyor

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir