İnstagram'da onaylı hesap nasıl alınır ?

Mavi rozet olarak bilinen simge, bir hesabın gerçek hesap olduğunu belirtmek için Instagram tarafından verilir. Mavi rozeti, ünlüler, markalar ve sanatçılara verilir.

Andronova

Instagram hesabınızda isminizin hemen yanında yer alan mavi bir tik işareti görmek istiyorsanız, haberimizi dikkatlice okumanızı öneririz. Diğer sosyal hesaplarda olduğunu gibi onaylanmış bir hesap şuan da en çok beğeni ve gönderileri olan, o ülkenin ünlülerine bu şekilde mavi tik işareti alabiliyor.

Size veya bir yakınınıza ait hesap başkaları tarafından taklit ediliyorsa bu help.instagram.com/192435014247952 adresten şikayet edebilirsiniz. 

Tanınmış kişi veya markaların taklit edilme olasılığı yüksek olduğu için şuanda İnstagram da Facebook ve Twitter’da olduğu gibi sadece bu kişilere öncelik vermiş ve onaylanmış hesaplara mavi tik simgesi getirmiştir. Doğrulanmış hesaplar, aynı ad veya isimle açılmış başka taklitçilerden ayırmak için kullanılan bir yöntemdir.

Instagram onaylı hesap nasıl alınır

Profilinizde doğrulanmış simgesini nasıl görüntüleyebilirsiniz? Şuan için sadece tanınmış kişiler, ünlüler ve hesabı doğrulanmış markalara doğrulanmış simge bir diğer adı ile mavi simge verilmektedir. İnstagram üzerinden normal kullanıcılar bir başvuru gerçekleştirememektedirler. 

Fakat üzülmeyin eğer instagram hesabınızda doğrulanmış simge yok ise hesabınızı diğer sosyal ağlar ile ilişkilendirerek insanlar üzerindeki inandırıcılığınızı artırabilirsiniz. Sayfanız üzerinden profil bilgilerinizi güncellerken İnstagram hesabınızın bağlantısını da paylaşabilirsiniz. 

instagram onaylı hesap

instagram onaylı hesap mavi tık nasıl alınır ?

Yukarıdaki saydıklarımızın dışındakiler için takipçi sayısı çok olan hesaplar da alabiliyor. Ama Instagram politikalarında bir değişim yaşanabilir ve kimlik bilgileri veya hesap bilgileri doğru olan herkes’ de başvuru yapabilir.


Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2021, 20:54

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.