Instagram geçersiz parametre nedir ne demek?

blank

Instagram hesabıma girerken "Geçersiz parametre" & "Geçersiz parametreler" diyor ve hesaba giriş yaptığım halde kendiliğinden çıkış yapıyor veya kendiliğinden çıkışa atıyor.

Geçersiz parametre veya geçersiz parametreler sadece instagram‘ a özel bir hata mesajı değil. Bilgisayarda ve web sitelerinde de bu şekilde bir hatayla karşılaşılabiliyor. Buna neden olan kesin şudur diyebileceğimiz bir bilgi bulunmuyor. Neden olan az sayıda olasılığı sayabiliriz.

Instagram geçersiz parametre, kayıt yapılamadığını ya da işlemi yapamadığını gösteren sistemsel bir hatadır. Biz bunun dışında düşündüğümüz olasılığıda ekleyeceğiz. Lakin yaşananların sebebinin sizden alakalı olmadığını araştırmadan bir şeylerin kurcalanmasının sonucu daha büyük sorunların çıkması olabilir.

Hesaba girildiğinde sizi geri atıyorsa bu kendi başına aykır bir problemin çıkmış olma ihtimalidir. Ama bunu yaparken arkasında başlıkta belirtiğimiz hatayı veriyorsa o zaman farklı bir durumla karşı karşıyasınız. Netleştirmek adına aklımıza gelenleri sizlere anlatacağız.

Sizde de “Instagram iki adımlı doğrulama kod geliyor kodu giriyorum ama geçersiz parametreler” diye uyarı çıkıyor mu? Çıkıyorsa sistemde yaşanan olumsuz bir durum veya sizin çok defa bir şeyleri denemenizde olabilir.

İlk deneme şifre değiştirme talebinde bulunun ve eğer sıfırlama bağlantısı geldiyse, o zaman şifreyi değiştirerek belki bu durum çözülebilir. Birde şu an yaşadığınızın genel bir şey olabileceğini belirtelim. Az kişi veya çok kişi yaşıyor olabilir.

Instagram geçersiz parametre nedir ne demek?

Geçersiz parametre hatası için çözüm

 1. Hata çıktığında bilgisayarla deneyin.
  1. Mobil cihazınızda veya uygulamada olumsuz bir şeyler yaşanabilir.
  2. Güncelleme yapılmışsa kullanılan cihazla uyum sorunu veya yapılan çalışmalardan alakalı olabilir.
 2. Varsa yanınızda fazla telefon veya arkadaşınızın telefonuyla da deneyin.
  1. Kullanılan cihaz ve internetle aşırıya kaçılan herhangi bir şeyin yapılması sonucu ban denilen durum oluşmuş olabilir.
  2. Kullanılan yazılım, boş alanın yetersizliği veya kurulu başka bir uygulamanın sorun çıkarması.
 3. Şifrenizi değiştirip birde böyle deneyiniz.
  1. Sistemlerde oluşan açıklanamayan sorunlarda bir tetikleme işlemi iş görebiliyor.
  2. Parolanın güvenli görülmemesi.
  3. Birilerinin sık bir şeyleri denemeleri.
 4. VPN programıyla veya opera tarayıcısının vpn özelliğini kullanın.
  1. Türkiye veya bulunduğunuz bölgeyle alakalı sıkıntılar yaşanabilir.
 5. WiFi’ den internet kullanımı yapılıyorsa modem kapatılsın ve biraz beklenerek açılsın
  1. Uzun zamandır kapatılmayan cihazlarda çıkabiliyor.
  2. Banlanma durumlarında veya geçici bir aksaklıklarda iş görebiliyor. 
 6. Facebook bağlantısı varsa onla girmeye çalışın.
  1. Giriş yöntemlerinde aksaklıklarda her zaman iş görebiliyor.
  2. Bağlantınızın kısıtlanmasında farklı giriş kapıları iş görür.
 7. Cihaz veya uygulamada ufak bir işlem iş görebilir.
  1. Telefon Android ise “Uygulamalar” bölümünden, instagram’ ın içerisine girip ve güncelleme kalkıyorsa kaldırın sonrasında verilerin temizlemesini uygulayın.
  2. Mevcutu kaldırın ve eski versiyonlardan biriyle denemenizi öneriyoruz.
 8. iOS kullanıcılarına ek bir kaç öneri.
  1. Kullanılan iPhone ise, ayarlara giriyorsunuz ve oradan instagram’ a dokunun. Sonrasında hücresel veri ve diğer ayarları pasif yapıp açınız.
  2. Bölgesel ayarlardan ülkeyi değiştirip deneyelim.

Sadece kendiliğinden çıkışa atıyor ise

Yukarıdakilerin dışında direk hesap dondurma ekranına ulaşabiliyorsanız o zaman birde hesabınızı dondurmayı deneyiniz. Bir kaç saat kadar veya bir gün sonra tekrardan deneyiniz. Bilgisayardan sorunsuz açılıyorsa oradaki ayarlar ve uygulama izinlerine bakınız. Birde hesapta virüs olabilir veya telefonda gerekli adımları uygulayınız ve duruma göre güvenlik nedenleriyle bu durum çıkabilir. Sürekli şifre denemeleri ya da hesabın ele geçiridiği düşüncesi ile sistem tarafında da uygulanmış olabilir.

Yukarıda yazdığımızı buraya da ekleyeceğim. Yine diyoruz ki, yapılan çalışmaların bir sonucu olarak böyle problemler her daim çıkabiliyor. Test etmek açısından önceki instagram’ ın versiyonlarını deneyiniz. Duruma göre profilinize PC ile ulaşırsanız, bir şeyi değiştirip kayıt edip, karşınıza hata ekran geliyorsa, o zaman ceza gibi bir şeyler aklınıza gelmeli.

Başlığa eklediğimiz metni sanırız biz iki veya üç defa yaşadık. Bundan önce yine çıkıyor mudur emin değiliz. Lakin sık çıkan bir arıza olsaydı, çevremizde herhangi birileri bize iletir veya sürekli gündemde yer alırdı. Bunu yapılan iyileştirmelerde ve geliştirilen versiyonlarda yaşandığını düşünmekteyiz. 

Birde uygulamadaki yardım seçeneğini deneyin. Bazılarına bir kapı açabiliyor ve oradan denemeniz gerekenler açılabiliyor. Yorumlarınızı bekliyor ve cevaplarımız gün içerisinde olabilir. Sizler aldığınız hataların ekran görüntüsünü bizlerle paylaşırsanız bizde tüm kullanıcılarla…


Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2021, 02:06

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!