Instagram görüntülü arama ses gelmiyor ses gitmiyor

Andronova
Andronova
3 Minimum Okuma

Instagram uygulamasında görüntülü aramada ses gitmiyor veya ses gelmiyor problemi yaşıyorsanız genelde olabilir. Ses çıkmıyor için aşağıdaki önerilerimize bakınız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Ne kadar zamandır beklenen görüntülü konuşmanın geç gelmesi ayrı bir dert geldikten sonra çıkan problemler ayrı bir dert konusu oldu. Uzun süren bir bekleyişle nihayet gelen bu özelliğin detaylarını başka bir haberimizde vermiştik. Haberi incelemek isteyen en altta bulabilir. Yenilikleri hızla devam ettiren Instagram video paylaşımdaki yenilikten hemen sonra bu özelliği sunması ne kadar kullanıcı odaklı yaklaştıklarını göstermekte.

Görüntülü konuşma başladı dedik. Lakin bazılarında sorun yaşadığını yazmış. Bizde belki bir fayda olur diyerek önerilerimizi sıraladık. 

Instagram görüntülü aramada ses gitmiyor sorunu

Görüntülü aramada karşı tarafa ses gitmiyor ise veya ses gelmiyorsa aşağıdakiler denenebilir. Adımlar sorunu çözemedi ise sorun telefonda ise cihaz formatlanıp denenebilir. Veya sıfırdan yazılım güncelleme. Yani ROM atılması gerekebilir.

Görüntülü arama ses gelmiyor ve görüntülü arama ses gitmiyor nedeni nedir? Kulaklıkla denenmesi her zaman önerilir. Çoğunlukla bu sorunu yaşayanlarda kulaklıkla ses karşı tarafa gidiyor. Aşağıdakileri deneyiniz. Sorunla hala karşılaşıyorsanız yorum bırakınız ve 24 saat içerisinde cevabımızı bekleyiniz. Birde sorunu yani aldığınız hata mesajını tam olarak yazınız. www.andronova.net

NOT: Kulaklık takılıp denenmesi şiddetle önerilir. Sorun yoksa yazılım uyumsuzluğu var. İster iyi bir kulaklıkla yola devam edersiniz, isterse sıfır yazılım kurulumuyle ve dahasıyla uğraşmaya talip olursunuz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
 1. Farklı internet ve telefon kullanılarak analiz edilmesi gerekiyor. Başkalarında çıkma olasılığını düşünerek araştırmanızı da önermekteyiz.
 2. Profil alanındaki bir kaç şeyin değiştirilip kayıt sırasında problem çıkaran bir mesaj veriyorsa talep oluşturunuz. 
 3. Kulaklıkla kesinlikle test etmenizi öneriyoruz.
 4. Güncellemelerin yükseltilmesi uyum yönünden az olasa da sıkıntılar çıkardığın biliyoruz. Bunun için ki eski versiyonların denenmesinde fayda göreceksiniz.

Instagram görüntülü arama sesim gitmiyor ses gelmiyor çözümü

 • Cihaz, internet kapatılıp açılsın ve ağ ayarları da sıfırlanabilir.
 • Oturumu kapatıp tekrar açarak deneyiniz.
 • Başka internet ağlarını deneyin. Turkcell, WiFi ve Vodafone gibi alternatiflere bakılmalı.
 • Başka bir telefonda hesap denenip duruma göre hareket edilsin. Aynı zamanda da deneyeceğiniz başka hesap kullanılarak cihaz testi de yapılabilir.
 • Başka bir uygulamada da deneyin. Whatsapp gibi…
 • Instagram uygulaması kaldırılsın. Ön bellekteki dosya kalıntıları silinsin. Sonra uygulama yeniden yüklenerek denensin.
 • 3. Parti uygulamalar üzerinden instagram denensin.
 • Telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmeye çalışın.
 • Yeni bir yazılım yüklemesi yapılsın. Yani Android’ de ROM ve iPhone’ da ise iOS sürümü 11-12 gibi…
 • Telefon yazılımı uyumsuz çıkarabilir ve kamera tarafında da olma olasılığı bulunuyor.

Instagram / Ayarlar‘ dan oturumu kapatıp tekrar giriş yapınız. Sorun varsa aynı yerden “sorun bildir” seçeneğini kullanın. Birde ayarlardan kamera ve mikrofon ayarlarını kontrol ediniz.

Instagram iletişim kanalıInstagram görüntülü arama ses gelmiyor ses gitmiyor

Bildirimde bulunmanız için ve gerekli izinlerin nereden yapıldığını iPhone kullanıcılarına aşağıdaki resimle gösterdik. Cihazlardan kaynaklanan arızalarda fabrika ayarına dönmeniz gerekebilir.

sesle ilgili çözümler

Instagram görüntü var ses yok diyenler kesin çözüm belki yazımızda bulabilirsiniz. Daha önce çok beklenilen bu özellikten biraz bahsetmiştik ve içeriği aşağıya bırakıyoruz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Uygulama paketlerinde görüntülen sesli ve görüntülü konuşma simgeleri bu iddiaları kanıtlıyor. Söylentiye göre Instagram şu an görüntülü görüşmeyle alakalı testleri yapıyor.  Konu için resmi bir açıklama bulunmazken arka planda sessiz sedasız işlemlere devam ediyor.

Görüntülü arama söylentileri bu yılın ilk ayında ortaya atılmıştı. Ama bu görüntüler doğrular nitelikte. Şirketin bu hamlesi instagram’ ı daha da büyütmesi bekleniyor.

Görüntülü görüşmeden her hangi bir gelir elde edilmeyecek. Şu an için bu özellik kazanç elde etmek için hazırlanan bir çalışma değil. Ama dolaylı yoldan bu kapıya çıkabilir.

Bu yenliğin kullanıcılarının daha fazla instagram’ da vakit geçirmelerini sağlayacak. Yeni özelliği hakkında pek fazla bilgi bulunmazken bir iki ay içerisinde konunun netleşmesi bekleniyor. 


Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2021, 22:32

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak