Instagram hesabımı donduramıyorum anasayfaya atıyor

Instagram hesabını dondurmada sorun yaşıyorsanız ve sürekli dondurma sırasında anasayfaya yönlendiriyor ise çözümümüz var.

Andronova

instagram.com’ dan kullanıcı adına tıklayarak profil düzenleme seçeneğine giriyorsunuz. Açılan bölümden “hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğini tıklayıp gerekli adımları gerçekleştiriniz. Bir değişiklik olmuş mudur bilemiyorum ama bu işlemin 7 günde bir kezle sınırlı olduğunu belirtelim.

Gelelim hesap dondurma sorunu yaşayanların neden hesaplarını donduramadıkları. Instagram hesabınızı dondurmaya çalışırken anasayfaya yönlendiriyorsa bunun bir kaç nedeni olabilir. Bunları inceledikten sonra aşağıda öneri iki bağlantının kullanılmasını öneririz. Birinde alakalı olan bir seçeneği bulamayabilirsiniz. Bildirimde bulunmanız için alt alta olanlardan birinde açıklama yazmanız için bölüm sunulacak. 

Instagram hesabımı donduramıyorum anasayfaya yönlendiriyor

Aklımıza gelenlerden önemli olanlara yer verdik ve mümkün olduğu kadarıyla bir şeylerin sık yapılmaması gerekiyor. 

  1. Farklı bir cihazdan hem tarayıcı hem uygulamadan giriş yapılabiliyor mu kontrol edelim.
  2. Dondurma işlemini bilgisayar kullanılarak yapılıyorsa Chrome gizli sekmeden yararlanılması önerilir.
  3. Hesabınızdan takipçi veya beğeni hilesine bulaştıysanız ve hakkınızda şikayet varsa olumsuz sonuçlanmışsa hesap yönetiminde kısıtlama yapılmakta.
  4. Sık sık farklı cihazlardan hesabınıza giriş yapıp deniyorsanız bundan dolayıda olabilir.
  5. Çok sık hesap dondurma yapıyorsanız şüpheli görülerek engelleme yapılmış olabilir. Bu soruna bir kaç kez şahit oldum.
  6. Hesabınızda bir şeylerin ters gittiğini düşünüyorsanız o zaman profilinize girip bir şeyleri değiştirin veya eklemeye çalışınız. İşleminiz gerçekleşmediğini belirtiyorsa o zaman sıkıntılı olduğu anlaşılacaktır.

Deneyeceğiniz URL’ ler ve bir ihtimal olarak Facebook’ ta kullanılan destek formlarınında doldurularak dönüş sağlanabilir.

  1. help.instagram.com/contact/1652567838289083
  2. help.instagram.com/contact/151081798582137

Alternatif aklımıza gelen bir yöntem var ama çözüm olmama olasılığı yüksek. Hesabın başka bir ağa bağlanmasıyla ek bir giriş seçeneğinin sunulması sonucu işlemin gerçekleşme olasılığı bulunuyor.

Instagram hesabımı donduramıyorum anasayfaya atıyor

Profilden düzenleme yapamayan kullanıcıların uygulamanın sorun bildiriminden yararlanmalarını öneriyoruz. Çizgili alana ulaşınız ve ayarlarına geçiniz. Sonrasında yardım alanından işlem yapılacak seçeneğe ulaşacaksınız. İşlem sırasında bir sorun oluşuyorsa bunun ekran görüntüsünü çekiyorsunuz ve çalışmayan bir şeyin raporlanması seçeneğine eklenerek açıklamanın doldurulması gerekiyor. Yükle veya görüntü almanız için kameranın simgesine dokununuz.

instagram hesap dondurma sorunu


Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2021, 10:46

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.