Instagram hesabında şüpheli hareketler tespit edildi

Andronova
3 Minimum Okuma

Instagram hesabında şüpheli hareketler tespit edildi ve hesabın bir güvenlik önlemi olarak geçici bir süre için durduruldu hatası nedeniyle hesabıma giremiyorum.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Instagram şüpheli hareketler tespit edildi veya giriş tespit edildi ne demek istiyor? Bu sorunla karşılaştınız ise Allah yardımcınız olsun. Çok zor bir durum olabiliyor. Çözümde istenilen doğrulamaları sağlarsanız sorun çözülüyor. Kimlikle doğrulanmas veya e-posta ile doğrulama gibi yöntemler diyebiliriz. Şifrenizi değiştiriniz şeklinde uyarı çıktığında da daha güvenilir bir cihazdan işlem yapınız.

Yanlış şifre denemesi sık sık yapmış olabilirsiniz. Bunun dışında hesap çalma adımları uygulanmış olabilir. Birde sürekli farklı yerlerden ve cihazlardan giriş yapmanız pek sağlıklı olmuyor. Bu sorunla karşılaşanların çoğuna yakını çözümü bulamamakta. Bunun nedeni ise instagram‘ ın pek seçenek vermemesi. Yani bir sorununuz var ve hesabınıza giremiyorsunuz ve giremediğinizden de sorun bildiriminde bulunamıyorsunuz işte koptuğunuz anlardan biri oluyor. Peki ne yapılmalı? İlgisi olmayan bazı başvuru adreslerini kullanarak instagram’ a ulaşmaya çalışmanız gerekiyor. Bir diğer öneri de bir sorunla alakalı Facebook başvuru adreslerinin kullanılması olacak..

Instagram şüpheli giriş tespit edildi

Bu sorun beğeni hilesi yapanlarda daha sık çıkmakta. Ya da farklı bir ülkeden giriş yapıyormuş gibi vpn kullanımlarda çıkabilir. Hesap çalınma adımlarını da unutmamak gerekiyor.

Hesabınıza başka bir internet bağlantısı olan yerden ve bilgisayardan girmeye çalışınız. Bazı durumlarda ileri ileri yaparak doğrulamadan geçilebiliyor. Belki de birileri hesabınızı çalmaya çalışıyor olabilir.

Dikkatli şekilde denemeniz gereken önerilerimiz şunlardır:

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
  • WiFi kullananların modemlerini ve kullandıkları cihazlarını kapatmaları.
  • Kullanılan cihazların güvenir olmadığı düşünülebilir. (Virüs, güncellemelerin eksikliği ve uygulamaların eski versiyonlara sahip olması)
  • Sık şekilde herhangi bir şeyin yapılması sonucu çıkan her türlü olumsuzluklar.
  • VPN kullananların sık böyle sıkıntılarla karşılaştığını vurgulayalım.
  • Çoklu yerlerden ve cihazlardan girilen hesaplarda yaşanması.

Şüpheli hareketler sorununa dikkat edin

Eskiden çok sık görülen ve sonunda sizden emin olunması için yapmanızı istediği öneriler ekran gelebiliyordur. Şifre denemesi yapan programlar buna neden olabiliyor. 

Size bir çözüm sunulmadıysa bu facebook.com/help/contact/357439354283890 URL’ den yararlanınız. Aynı kanallardan dönüş yapılıyor ve uygun görülürse yardımcı olunmak adına bir destek kanalı açılacaktır. Geliştiricinin farklı konularını içerisine aldığı diğer formları yazı sonundaki öneri haberimizde bulacaksınız. Mevcut durumla alakalı olmayan bağlantılarında kullanılmasını öneriyoruz.

Sürekli parola yanlış girildiğinde ve buna devam edildiğinde kesinlikle ya deneme yapan kişinin engellenmesi veya hesap üzerinde işlem yapılması engellenecektir. Yani siz yapmamış olsanız dahi bunla sonuçlanabilir. 


Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2021, 20:55

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir