instagram hesabının ne zaman açıldığını öğrenme

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Kullanıcıların instagram hesabının ne zaman açıldığını öğrenme sorusunun temelinde hesapla ilgili yaşanan sorunlardan dolayı sorulduğunu düşünüyoruz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Sosyal medya araçlarında bazen oturum açma sorunlarının yaşandığı zamanlarda güvenlik soruları arasında başlıkta yer alan soru çıkıyor. Ağın sorduğu sorulardan biri olarak görülen bu bilgiyi çoğu kullanıcı bilmez. En azından ay ve günü bilmeyeceğini düşünüyoruz.

Hesabıma girerken doğrulama ekranı geliyor ve hesabımın ne zaman açıldığı soruluyor. Bu şekilde yazanlar olduğu gibi instagram hesabımı ne zaman açtığımı nasıl öğrenirim diyenlerde var. Aşağıya eklediğimiz bilgiler arasında önce neden bu şekilde bir mesaj aldığınızı ve sonrasında ne gibi adımlarla bu bilgiye ulaşacağınızdan söz edeceğiz. Direk ilgili alana girip bilgiye bakarım diye düşünenler olacaktır. Lakin hesabınızda oturum açmaya izin verilmiyorsa ne yapacaksınız?

Hesap açılış tarihi neden soruluyor?

Hesabınızın şifresini doğru biliyorsunuz ama giriş yaptığınızda karşınıza güvenlik soruları arasında böyle bir uyarı metni çıkıyor. İlk aklımıza gelen hesaba giriş yapmaya çalışanlar olduğu oluyor. Lakin belki şüpheli bir durum oluşturmuşsunuzdur. Sürekli hesabınıza girdiğiniz yerden ve cihazlardan biri ile açmadıysanız faklı şeyler şüphe uyandırır. Özellikle vpn kullanımlarında bu böyledir. Başka ülkeden erişim yapıyor gibi göründüğünüzden dolayı direk geçici engel uygulanma olasılığı var.

Sebepler arasında şunlarda var:

  • Sürekli cihaz değiştirerek oturum açılması.
  • Kişisel bilgilerde ani değişiklikler.
  • Aşırı şifre değişimi veya yanlış şifre denemeleri.
  • Yaşı tutmayan kullanıcı şüphesi.
  • Hesabınızda önemli bir alanda değişiklik yapmaya çalışmanız.

Instagram hesap açılış tarihi nasıl öğrenilir?

instagram hesap açılış tarihini öğrenmek adına aşağıya adım adım seçenekler bıraktığımız gibi aynı zamanda direk bir bağlantı ile erişim yapmanızda sağlandı. Hesaba erişim yapılmadığında da ne gibi adımlar uygulanması gerektiğinden de söz edeceğiz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

www.instagram.com/accounts/access_tool bağlantısını tarayıcı yardımıyla görüntüleyin. Hesap bilgilerinde ilk alanda göreceğiniz tarih hesabınızın açıldığı tarihtir.

Örnek katıldığın tarih 16 Mart 2022 16:25 şeklinde görünecek. Yani açılış saatine kadar gerekli bilgi yer alıyor.

instagram hesabinin acildigini tarih 1
instagram hesabının ne zaman açıldığını öğrenme

Instagram hesap açılış tarihini öğrenme işlemini ayarlardaki “Gizlilik ve güvenlik” kısmından “Hesap verilerini görüntüle” alanından görüntülenmekte.

instagram hesabinin acildigini tarih 2
instagram hesabının açılış tarihini öğrenme

Instagram’ a katıldığım tarih nedir diyenlerin yukarıdaki bağlantı ile erişim yapması en kolay yöntemdir. Zor olan oturumunuzu açmaya izin verilmeme durumudur.

Hesabıma ulaşamıyorum veya şifremi hatırlamadığımdan giremiyorum diyenlerinde hesabında paylaştığı ilk gönderiye bakması yeterli olacak. Hatta hesap açıldığında profile eklenen resim direk paylaşım olarak kullanılma durumu var. Buradaki tarih kontrol edilmeli. Dışarıdan bir hesapla hesabınıza bakınız. Eğer sadece takipçiler paylaşımlarınızı görüyorsa o zamanda takip eden arkadaşlarınızın hesabından bakınız.

Hesabınızla ilgili işlem sorunları

Hesabım kısıtlandığından hiç bir şekilde işlem yapamıyorum şeklinde durumlarda oluyor. Bunun için ağa destek talebi gönderilmesi şart. Tabi dönüş olmama olasılığı da var. Bu şekilde durumlarda biz bir iki hafta içerisinde 2-3 kez talep gönderilmesini öneriyoruz. Varsa benzeri talep konu başlıkları kullanılmalı. Eğer çok fazla gönderimde bulunursanız o zamanda ya dikkate alınmazsınız ya da hesabınız için talep gönderimi durdurulur.

Geçici oluşan etkenlerde bizim her zaman ki uyarımız bir gün ama tam bir gün dolana kadar hiç bir şekilde hesabınıza girmeye çalışmayın. Tahmini kendiliğinden düzelecek.

Gelelim birde kullanılan telefondan kaynaklı problemlere. Oturum açmaya çalıştığınız cihazlarda virüs veya tehdit içeren içeriklerin olması oturum açmaya izin vermeyecektir. Hatta o cihazla erişim yapmaya her çalıştığınızda geçici kısıtlama uygulanma olasılığı da var.

Telefondan bu tarihe ulaşamayanların yapacağı bilgisayar üzerinden gerekli linki kullanmaları olacak.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir