Instagram hesabınızda bazı sıra dışı hareketlerle karşılaştık

media 1410

Instagram hesabınızda bazı sıra dışı hareketlerle karşılaştık ya da hesabınızda bazı sıra dışı hareketler fark ettik şeklinde hata alıyorum çözümü nedir?

teknik destek

Instagram hesabına girmeye çalıştığımda hata alıyorum ve arada birde şifremi girdigimde bazı sıra dışı haraketlerle karşılaşdık diyor. Sonrasında ise e-posta hesabıma kod gönderiyor ve doğrulamanın yapılmasını istiyor. Buraya kadar sorun yok ama sıkıntılı tarafı mailime kod gelmiyor şikayetleri oluyor. Esasında bunun başlıkta yer alanla alakalı olmadığını söyleyelim. Parolanın unutulmasında ve güvenlikle alakalı durumlarda zaten aynı uygulamanın çıktığını biliyoruz. Tabi ki uyarının aynı olduğunu belirtebiliriz.

Ulaşmama probleminin uzun zamandır karşımıza çıktığı bir aşikar ve geliştiricinin buna yönelik pek bir şey yapmadığını tahmin ediyoruz. Lakin geçtiğimiz yıldan beri pek sık görmedik diyebiliriz.

Hesaplara girişlerde böyle bir uyarıyı alanların öncelikle yapacağı daha doğrusu deneyecekleri bir kaç test var ve sonrasında çözüm tarafına bakacağız. Ara ara denemenize rağmen sorun devam ediyorsa, aşağıdaki adımları uygulayınız.

Sorunu iletenlerin dönüş bekleyeceği bir gün bilgisi bulunmuyor. Dönüşlerin bıraktığınız e-posta hesabına yapılacağını belirtelim. Eğer mail ekleyeceğiniz bir alan yer almıyorsa o zaman hesabınıza eklediğiniz adrese gönderilecektir.

Instagram hesabınızda bazı sıra dışı hareketlerle karşılaştık

Instagram hesabınızda bazı sıra dışı hareketlerle karşılaştık nedir ne demek?

Sıra dışı hareketler, instagram geliştiricisinin bazı sıradışı olaylar korumaya yönelik standart bir mesajıdır. Aklımıza gelenlerden bazılarını anlattık ama geçici bir ban / yasaklama görülebilirde. 

 1. Çok fazla şifre denemesi yapıldıysa.
 2. Instagram hesabınıza çok sık girip çıkıyorsanız. 
 3. Instagram’ a farklı IP adreslerinden giriş yapıyorsanız. 
 4. IP / DNS değiştirme uygulaması kullananların bir kısmında görüldüğü oluyor. 
 5. Birden fazla cihazlardan hesabınıza giriş yaptığınız oluyorsa yine bir şüpheli işlem algısı görülebiliyor.
 6. Cihazınızda virüs bulaşmış olma ihtimallerinde önlem için durdurulabilir.
 7. Birisi hesabınızı hacklemeye çalışıyorsa.

Instagram hesabınızda bazı sıra dışı hareketlerle karşılaştık çözümü

 1. Instagram hesabınıza farklı bir internet ağından (Wi-Fi) veya telefondan giriş yapmaya çalışınız.
 2. Bir bilgisayardan hesabınıza erişim yapmaya çalışınız.
 3. Telefonda virüs taraması yapınız. Telefonu kapatıp açınız.
 4. Giriş sorunundan 24 saat kadar geçmesini bekleyiniz.

Uyarıyı almaya devam edenlerin haber sonundaki öneri yazıya göz atmasında fayda olacaktır. Ama kesinlikle başka internet, cihaz ve ilerleyen saatlerde denenmesini öneriyoruz. Belki başkalarında da aynı durumların çıkmış olduğunu düşünerek diğer ağlardaki paylaşımlara bakınız.


Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2021, 22:07

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın