Instagram hikayeler gelmiyor yenilenmiyor

Andronova

Instagram aşağıya doğru kaydırdığımda hikayeler gelmiyor sorunu sizde de var mı? Instagram hikayeler yenilenmiyor ve yeni gönderiler gelmiyor ise genelde sıkıntı var.

Instagram uygulamasının yakın zamanda açıklanan kullanıcısı sayısı 1 milyarı aştı. Verilere göre en çok tercih edilen sosyal ağ uygulaması olarak üçüncü sırayı aldı. ABD kullanım oranına bakıldığında en çok kullanan ülke olduğu anlaşılıyor. Türkiye ise altıncı sırada yer aldığı açıklandı. Hemen arkasından TikTok geliyor.

Geçtiğimiz yıl ile bu yıl arasındaki artışa baktığımızda ülkemiz %2.7 artış göstermiş. Lider Facebook koltuğunu korumaya devam ediyor. Ama alttan yukarı gelenlere dikkat etmek gerekiyor.

Intagram’ da dün akşam başlayan hikayeler yenilenmiyor sorunu hala devam etmekte. İncelediğimizde kısmi olarak çıkan sorun bazılarında görülmemekte. Tabi hatanın devam etmesi nedeniyle sayının artacağınız düşünüyoruz. Peki sorun tam neydi?

Dikkat Instagram yeni gönderiler gelmiyor sayfa yenilenmiyor sorunu uygulama kaynaklı.

Çoğunun dün fark etmediği ve hala devam eden ekranı aşağıya doğru kaydırdığınızda otomatik hikayeler gelmiyor bugün devam ettiği takdirde teknoloji haberlerinde yerini alacaktır.

Instagram uygulamasını açtığınızda en son yapılan paylaşım ekranda kalıyor mu? Son paylaşım ekranda takılı kalıyorsa sizde de hikayelerde yenilenmeme sorunu var. Biz bazı yerlerde test ettiğimizde bazılarında sorun olmadığını gördük. Zaten dün sorun başladığında ve gecede bizde bu şekilde bir sıkıntı yoktu. Ama sabah kontrol ettiğimizde bizde de aynı durum söz konusuydu. Yani kademeli olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Instagram hikayeler yenilenmiyor

Şu an çıkan sıkıntının uygulama kaynakl olduğundan şüphemiz yok. Çevrenizdekilerden ve arkadaşlarınızı arayarak kontrol edebilirsiniz.

 1. Her hangi bir şey yapmayın kendiliğinden zamanla düzelecek.
 2. Video ve fotoğraf paylaşımı yapabiliyorsunuz.
 3. Uygulamayı başına kaldırıp tekrar yüklemeyin.
 4. Hesap üzerinde pek oynama yapmamanızı öneriyoruz.
 5. VPN kullanarak test ettik sorun hala devam ediyor. Bu da dünya genelinde çıktığı anlamına geliyor. Tabi fazla bir ülke denemesi yapmadık.

Yeni hikayeler gelmiyor için çözüm var mı?

Biz ara ara test ettiğimizde devam ettiğiniz gördük. Lakin birden fazla hesapla testlere devam ettiğimizde her hesapta aynı sorunla karşılaşmadık. Bu da ilk satırda yazdığımız gibi şu an için kısmi olduğu anlamına geliyor.

Yinede şunlara bir göz atınız:

 1. Telefon kapatılması.
 2. Farklı internet ile test edilmesi.
 3. Başka hesabınız varsa bakınız.
 4. VPN ile sizde deneyiniz.
 5. Uygulamalardan uygulamaya girip önbellek ve verilerin temizlenmesini yapınız.
 6. Uygulama ayarlarından gizlilik seçeneklerini değiştirerek test edin.
 7. Beklemekten başka her hangi bir işlem yapmanız gerekmiyor. www.andronova.net

Instagram hikayeler gelmiyor yenilenmiyorInstagram hikayeler yenilenmiyorInstagram ekrana paylaşımlar gelmiyor

Instagram ekranı kaydırdığımda hikayeler gelmiyor

 1. Samsung’ ta veya Huawei’ den uygulamaların olduğu bölümü açınız.
 2. Instagram’ a girin.
 3. Durdurmaya zorlayın, devre dışı bıraktan yararlanın.
 4. Mobil veriye girin.
 5. Arka planda etkinliğine izin veriniz.


Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2020, 03:08

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir