Instagram hikayelerde ses çıkmıyor gelmiyor

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Instagram hikayelerde ses çıkmıyor sorunu herhangi bir kullanıcının karşısına çıkabilir. Ses nasıl çözülür yardım almak istiyorsanız yazdıklarıma harfiyen uyunuz.

Teknoloji destek

Instagram uygulaması üzerinde hikaye paylaşımı sıklıkla kullanılmakta ve kullanıcılar birbirlerini hikaye bölümünden takip edebilmektedir. Son günlerde instagram hikaye paylaşımlarında ses çıkmama problemi sıklıkla gündeme gelir oldu. Instagram hikayelerde ses çıkmıyor problemi farklı sebeplerden kaynaklı olabilmektedir.

Paylaşılan hikayelerde ses çıkmama sebebi bazen paylaşım yapan kişinin videonun sesini kapatarak paylaşmasından kaynaklı olabilmektedir. Ancak hikaye bölümünde farklı kişiler tarafından paylaşılmakta olan videoların hiç birinden ses gelmiyor ise bu hata instagram uygulamasından kaynaklanmaktadır. Hatanın nereden kaynaklandığını bulmak çözüm üretmek için sizlere büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Videolarda ses çıkmama problemi sistemsel sorundan kaynaklı olabileceği gibi bazen telefondan ya da hikaye paylaşımı yapan kişiden de kaynaklanıyor olabilir.

Hikayelerde ses gelmiyor, Instagram tarafında yaşanabilecek aksaklıklarda yaşanacağı gibi artı kullanıcının yapması gerekenlerde olabilir. Belki kişinin kendisiyle alakalı bir şeylerden dolayı böyle şeylerle karşılaşılabilir. Önerilerimizde deneme ile bir çözüme ulaşılması sağlanmakta.

Instagram hesabı üzerinden takip ettiğiniz kişilerin hikayelerine göz atarak keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Geliştirici kullanıcılarına kusursuz bir sosyal paylaşım deneyimi yaşatmak istese de bazen istenmeyen sorunlar ortaya çıkabiliyor. Kullanıcıların instagram uygulaması üzerinde en sık karşılaştığı problemlerden biri de instagram hikayelerde ses sorunu. Bazen hikayeler oynatılırken arka planda ses çıkmıyor. Bunun için öncelikle telefonunuzun ses ayarlarını kontrol etmek ve instagramın güncel sürümünü kullandığınızdan emin olmanız gerekmektedir.

 1. İnternet tarafında yaşanan olumsuzluklar.
  1. Ülke içi veya dışı arızalar.
  2. Altyapı veya sunucularda arıza oluşması.
  3. Aşırı yapılan bir şeylerin sonucu kısıtlamaya gidilmesi.
 2. Uygulama kısmında aksaklıklar çıkabilir.
  1. Güncelleme yapıldıktan sonra uyum sorunu veya yolunda gitmeyen bir şeyle olabilir.
  2. Telefonun yazılımına genel versiyon uyum sağlamayabilir. (Yukarıdaki ve bu yazdığımızda yapacağınız uygulamanın kaldırılması ve önceki yayına alınan versiyonlarla denenmesi)
  3. Telefonun uygulamalarında yer alan “Instagram” yazısına dokunulması ve karşınıza gelen güncellemelerin ve verilerin kaldırılması. (Samsung için bu böyle ama Xiaomi ya da Huawei gibi markalarda farklı yerde olabilir)
 3. Kullanıcının topluluk kurallarına uymaması veya yanlış yaptığı bir şeylerin buna neden olması.
  1. Atılan mesajlar, yorumlar ve paylaşımların insanları rahatsız etmesi.
  2. Sistemin aşırı yapılanları şüpheli görerek engel olması.
 4. Video oynatıcısında yardımcı uygulama gerekebilir.
  1. Eskiden sık karşılaşırdık ve mx player kurarak bir tane videoyu bu oynatıcı ile açıp sorunu çözerdik.
  2. Farklı sosyal medyalarda yinte aynı mıdır diye araştırınız. (Örnek TikTok)
 5. Ceza olasılığı için yapılacak işlemler.
  1. Profilinizde yer alan bazı seçenekleri değiştirin veya ekleyin bakalım hata verecek mi?
  2. Yardım alanına uygulamadan ulaşıp bildirimde bulununuz.

Instagram hikayelerde ses çıkmıyor gelmiyor

Yukarıdaki ses neden çıkmıyor sorularına cevap verdik ve bunların denenmesi çözüm için katkı sunacağını düşünüyoruz. Önemli bir adım olan hesap türünün değiştirilmesini de önermekteyiz. Örnek Pro olana geçiş yapınız ve duruma göre istediğinizde sorun olmadan dönüş yapabilirsiniz.

Unutmadan şu an yaşanan belki bazılarında görülen genel sebeplerden dolayı çıkabilir. Gün boyu hiç bir şeyle uğraşmadan bekleyiniz. Geçici olarak bir yasak almışsanız gün boyu ise tam 24 saatin geçmesi gerekiyor. 

Neden kaynaklandığını bulabilmek için kontrol edilmesi gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Bazen problem çok basit bir nedenden de kaynaklanabilmektedir. Öncelikle kullanmış olduğunuz instagram uygulamasının güncel sürüm olduğundan emin olmanız gerekir. Sürekli olarak kendini yenileyerek güncellenmekte olan uygulamadan tam anlamı ile yararlanabilmek için güncel sürüm kullanmak büyük önem taşımaktadır.

Uygulamanız güncel olmasına rağmen aynı hatayı almaya devam ediyorsanız telefonu komple kapatarak baştan açmanız bazen işe yarayabilmektedir. Bunun anı sıra telefonunuzun ses tuşunun kısık konumda kalıp kalmadığını kontrol etmek de bazen işe yaramaktadır. Her şey normal görünüyor fakat siz hala hikayelerde ses sorunu yaşıyorsanız bir de internetiniz mobil veri bağlantısı ile çalışıyorsa wifi ile bağlantı kullanımını deneyin ve telefonunuzun ayarlar bölümünden uygulamaya giriş sağlayarak instagram ön bellek temizleme işlemini deneyin.

Hikayelerde neden ses çıkmıyor

Tür değişimi için “Hesap” yazana girerseniz ilgili seçeneği göreceksiniz. Yardım yazana da girerseniz hikayelerin olduğu ana başlığı göreceksiniz.


Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2021, 17:49

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir