Instagram Hikayeleri Yüklerken Durdurma Özelliği

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Instagram Hikayeleri yüklerken durdurma seçeneği yeni bir sürümle karşımıza çıkıyor. Instagram devam eden hikaye yüklemelerini durdurmak için artık bir seçeneğiniz olacak.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Instagram’ın en son sürümüyle birlikte, artık Hikayelerin yüklenmesini sürecin ortasında durdurma seçeneğine sahipsiniz. Bu özellik, Hikayelerinizi paylaşmadan önce olası hataları veya sorunları fark edip düzeltme şansı sunarak kullanıcı deneyimini geliştirmeyi amaçlıyor.

Instagram Hikayeleri Yükleme İptali:

Sosyal medya uzmanı Ghanem’in paylaştığı örnekte görebileceğiniz gibi, Hikaye yükleme akışında artık “Paylaş” düğmesine tıkladıktan sonra bir Hikayenin yayına girmesini durdurmanıza olanak tanıyan bir düğme bulunuyor.

Neden Bu Özellik Değerli?

 1. Hataları Önleme: Bu özellik, kullanıcıların Hikayelerini paylaşmadan önce olası hataları veya sorunları fark etmelerine ve düzeltmelerine olanak tanır. Böylece, paylaşımdan sonra ortaya çıkacak potansiyel problemlerin önüne geçilebilir.
 2. Daha Kontrollü Paylaşım: Kullanıcılar, Hikayelerini daha kontrollü bir şekilde paylaşabilirler. İptal seçeneği, içerik oluşturuculara ve kullanıcılara paylaşım sürecini yönetme ve düzenleme esnekliği sağlar.
 3. Daha İyi Kullanıcı Deneyimi: Hikayelerin sürecin ortasında durdurulabilmesi, kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunar. Kullanıcılar, olası hataları düzeltme ve içeriklerini daha özenli bir şekilde paylaşma şansına sahiptir.

Bu Özelliği Kullanmak İçin:

 1. Hikaye oluşturucuda içeriğinizi hazırlayın.
 2. “Paylaş” düğmesine tıklayın.
 3. Yüklenme sırasında Hikayeyi durdurmak için görünen “İptal” düğmesine tıklayın.
instagram Hikayeleri yuklerken durdurma 1
Instagram Hikayeleri yüklerken durdurma

Sosyal Medya Yöneticileri İçin: Instagram Hikaye Yükleme İptali

Bu, herhangi bir sosyal medya yöneticisinin kabul etmek isteyeceği, oldukça kullanışlı bir özellik olabilir. Özellikle her gün birden fazla Hikaye ve diğer sosyal medya gönderisi paylaşanlar için, yanlış bağlantı ekleme, yazım hatası fark etme veya bir profil etiketlemeyi unutma gibi basit hatalar kaçınılmazdır. Bu nedenle, hızlı bir şekilde yüklemeyi durdurma ve bu tür hataları düzeltme seçeneğine sahip olmak oldukça değerlidir.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Hikaye Yükleme İptali: Kullanışlılık ve Faydalar

 1. Hataları Önleme: Bu özellik, kullanıcıların hikayelerini paylaşmadan önce olası hataları fark etmelerine ve düzeltmelerine olanak tanır. Yanlış bağlantıları, yazım hatalarını veya eksik etiketlemeleri önceden düzeltebilirsiniz.
 2. Zaman ve Enerji Tasarrufu: İptal seçeneği, paylaşımınızda ortaya çıkan bir hata nedeniyle düzeltilmesi gereken bir durum olduğunda, zaman ve enerji tasarrufu sağlar. Hataları düzeltmek için yeni bir gönderi oluşturmak zorunda kalmazsınız.
 3. Profesyonellik ve Güven: Kullanıcılar, hataların hızlıca düzeltilebileceğini bilerek daha profesyonel ve güvenilir bir imaj sunabilirler. Bu da takipçiler arasında olumlu bir algı oluşturabilir.

Bu Özelliği Kullanmak İçin:

 1. Hikaye oluşturucuda içeriğinizi hazırlayın.
 2. “Paylaş” düğmesine tıklayın.
 3. Yüklenme sırasında Hikayeyi durdurmak için görünen “İptal” düğmesine tıklayın.

Instagram Hikayeleri Yüklerken Durdurma Seçeneği Çıkmıyor

Instagram Hikayeleri yüklerken durdurma simgesi gözükmüyor sorunu için ilk kontroller şu şekilde olacak:

 • Özelliğin desteklediği sürüme sahip olduğunuzdan emin olun.
 • Telefonunuz yeni sürümü destekliyor mu araştırın.
 • Uygulamayı kaldırıp tekrardan kurun.
 • Telefonun tarihinin doğru olduğundan emin olun. Bu güncellemelerin yapılmasına engel doğurabilir.
 • Test için destekleyen sürümlerin bir kaçı ile deneyin.
 • Cihazın bölge ayarını değiştirip farklı bir ülke ile deneyin. Duruma göre VPN ile de denenebilir.
 • Hesabınızda bir kısıtlama uygulanmış mı diye kontrol edin. Bunun için, profilde bir değişiklik yapmaya çalışın. Kısıtlama varsa, bazı özellikler kullanılmaz veya profilde değişikliğe izin verilmez.

Instagram Hikayeleri yüklerken durdurma özelliği hakkında şu an için bilinen özellikler bu şekilde.

Sonraki: Instagram Arkadaşlar İçin Hikaye Oluşturma

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir