Instagram İngilizce oldu Türkçe çevirme iPhone

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

iPhone sisteminde alınan uyarılar Android’ e göre değişiyor. Örnek Instagram İngilizce oldu Türkçe çevirme yazımızı hazırlamadan önce ekrana gelen uyarının diğer sistemlere göre değişik olduğunu gördük. İçeriğimize eklediğimiz başlıklarda aynı zamanda Türkçe’ ye geçmiyor sorununu ele alacağız.

Ad imageAd image

Uygulamaların güncellemelerinden sonra zaman zaman ufak tefek aksaklıkların yaşandığı zamanlar olmuştur. Esasında bu başlıkta belirttiğimiz durum geçmişte bir sorundan dolayı hazırlanmıştır. Ağın yaptığı güncellemeden hemen sonra bir çok kullanıcının uygulama dili İngilizce olmuştur. Tekrardan dil değişimini yapmak isteyenler her denediklerinde dil ayarının tekrardan İngilizce’ ye döndüğü görüldü.

Tam hangi yıldı net hatırlamıyoruz ama sanırız 3-4 yıl önce çıkan bir sürümün çok sayıda kullanıcıyı etkilediğini gördük. Öyle bir aksaklık ki 2-3 gün kademeli devam ettiğini hatırlıyoruz.

Güncelleme ile Instagram İngilizce oldu sorunu

Uygulamanın otomatik dil değişimi hata düzeltmesine ve performans’ a yönelik çıkarılan bir sürümde fark edildi. Güncellemeyi yapmamış olan kullanıcıların etkilenmediği bu aksaklığın sonradan çıkan bir kaç yeni versiyonla düzeltildiğini hatırlıyoruz. Ondan önce bizim en iyi önerdiğimiz yöntemin ise, mevcut uygulamanın kaldırılıp, internetten eski olan sürümlerden birinin indirilip kurulması olmuştu.

Olur da yine böyle bir şey olmuş ve Instagram ingilizce oldu ise sizde öncekine dönerek gerekli denemeyi yapmış olursunuz.

Ad imageAd image

Normalde kaldırılıp tekrardan kuranlar boşuna uğraşmasın tekrardan dil değişecektir. Bazıları bir kaç denemeden sonra Türkçe’ ye çevirdiklerini yazmış. Kesin çözüm dil ayarlarına girdikten sonra en altta Türkçe olarak ikinci bir seçenek varsa onu seçip denenmesi. Hatırlıyorum da instagram’ ın o yıl sorunu geçici çözmek adına bir tane daha dil seçeneği sunmuştu. Yani iki tane Türkçe seçenek vardı ve en sondaki işe yarayan seçenekti. Bir süre bu şekilde devam edildi ve tam hatırlamıyorum ama sanırım 1 hafta içerisinde yenilenen bir sürümle sorun ortadan kaldırıldı.

İngilizce olan Instagram nasıl Türkçe yapılır?

İngilizce olan instagram Türkçe yapmak için güzel bir makalemiz var. Özellikle simgelere veya sıralamaya bakarak gerekli seçeneklere ulaşacaksınız.

Sık sık dil değişikliğini deneyenlerin hesaplarında sanırız bir süre işlem kısıtlaması uygulanıyor. Bu çoğunda geçerlidir. Malum güvenliğin devreye girmesi ile bir takım önlemler devreye alınır. Şüpheli görülen her davranışın hesap güvenliğine yönelik yaptırımlarla sonuçlandığını belirtelim.

Önce bu konumuzdaki öneri adımları uygulayın. Sonrasında deneyeceğiniz diğer adımlara geçin.

https://www.andronova.net/sorular/instagram-dil-ayarlari-nasil-degistirilir.html
Instagram dil ayarları

Yukarıdaki öneri konumuz işinize yaramadıysa o zamanda şu seçenekleri denemeniz önerilir.

Hesabınızı açarken kullandığınız tüm cihazlardan oturumunuzu sonlandırın. Varsa farklı işletim sistemine sahip cihazlardan oturum açmaya çalışın.

Bilgisayarınızda değiştirecek alanları kontrol edin. Artı uygulama alanından da daha önce kullanmadığınız seçenekleri aktif edin. Örnek oturum açarken ek güvenlik seçeneklerinin kullanılması. Mesela telefon numarasını eklemeyenlerin eklemeleri ve doğrulamadan sonra bu numara ile hesaba giriş yapmaya çalışılmalı.

Sürekli kullanımlardan dolayı uygulamanın engel uygulamasından ötürü o gün kullanmadığınız cihazlar, internet ve hesaplardan denemeniz gerekiyor.

Kullanılan telefonun tarihinin yanlış olmasından hesabın kullanımında aksaklıklar çıkar. Artı boş alanın cihazda yetersiz kalmasında bir dizi problemler oluşur. Bir çok kişinin telefonunda yeterli yer olduğunu söyleyerek bununla alakalı olmadığını belirten yazılar vardır. Esasında boş alanın sistemin rahat çalışmasına yönelik yetersiz kaldığını bilmez.

instagram ingilizce oldu
Instagram İngilizce oldu Türkçe çevirme iPhone

Telefon kontrollerinin yapılması

Telefondan yapılacaklara şöyle bir göz atın:

  • Tarih, boş alan ve internet kontrolü yapın.
  • Uygulamanın yeni versiyonu varsa yükleyin. Cihaz güncel ise o zamanda eski olan sürüme dönün.
  • Telefondaki uygulamalar denilen bir alandan Instagram yazana girin, önbellek, veriler ve diğer seçeneklere dokunun. Testten sonra isteyen telefonu yeniden başlatıp tekrardan kontrol eder.
  • Unutmadan yüklenmiş diğer uygulamaların sorun çıkarma olasılığına karşın teker teker devre dışı bırakılarak uygulamaların çakışmalarını test yapın.

Ceza ve hesap kontrolü

İlgili alanlara erişim yapılmama veya değiştirilmeme problemlerinde profil alanında hesabın hakkında ilgili bir alan var. Burada yapacağınız herhangi bir değişiklikten sonra kaydetmek istediğinizde eğer hata vermezse hesabınızda bir sıkıntı olmadığı anlamını taşır. Varsa sistemden ve hesaptan kaynaklı olası sorunlar aklınıza gelecek.

Şifre değişimi ile hesabınızı kontrol edin. Bazen bu işlemle sorunlu olan hesabın kendiliğinden düzeldiği oluyor. Lakin bizim işlem önerimiz tarayıcıda iki sekme açıp birinde ekli olan e-postanın oturumu açık olacak ve diğerinde instagram.com üzerinden şifre sıfırlamanın çalıştırılması. Birbiri ile bağlantı kurarak işlem yapacak.

uzgunuz isteginizle ilgili bir sorun 1 1
Instagram İngilizce oldu Türkçe yapma

Instagram dil değiştirme engeli

Dil değiştirmeye yönelik genel durumun kontrolünden sonra yukarıdakilerin uygulanması gerekir. Lakin bir çoğunun direk baktıkları bu adımların sonradan hesaba erişim yapmada zorluk çıkardığına şahit olduk. Kısaca daha zor bir duruma kendinizi sokmayın.

Şüpheli davranışların sonucunda gün içerisindeki engellerin geçici olduğunu bilmeyen bir çok kullanıcının ısrarla yaptığı işlemler sonucu hesabının daha uzun süren bir engele sokmuş oluyor.

Instagram İngilizce oldu Türkçe çevirme uygulama sorunlarında yapılacak en iyi yöntemleri sizlerle paylaştık. Instagram Türkçe yapamıyorum şeklinde çözüm arayanlarında almış olduğu bir uyarı mesajı varsa bizimle paylaşmalarını istiyoruz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe