Instagram kısıtlama kaldırma ne zaman kalkar

Mustafa Kemal
5 Minimum Okuma

Sosyal medya hesaplarına yönelik yayına aldığımız makalelerin bir çoğu çözüm odaklıdır. Örnek bu içerikte, Instagram kısıtlama kaldırma sorununa yönelik yapılması gerekenlerden bahsedeceğiz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Instagram kısıtlama kalkmıyor hatası çıkan hesapların bir kısmında kişi yaptırıma uğramış, bir kısmı ise kendini şüpheli duruma sokmuştur.

Instagram kısıtlama kaldırma sorunu

Instagram hesap kısıtlama kaldırma sorunlarının genelinde yaşanan olası sebeplerin birbirine benzediğini düşünmekteyiz. Bir çoğu kendi kendilerine sorun çıkarmakta. Rutin kullanımların dışına çıkan hesap sahiplerinin bir çoğunda hep aynı şeyler görülür.

Kullanıcılar bir yaptırımla karşı karşıya kaldıklarında ilgili kısıtlamanın anında açılmadığı zamanlarla karşılaşırlar. Bu daha çok saat farkı ya da kullanıcının sabırsızlığının verdiği bir ekstra sorundur.

Instagram kısıtlama kalkmıyor mu?

Hesabınızdaki olası cezanın kalması gerektiğini düşünüyorsanız, öncelikle bir gün kadar hiç hesabınızı denemeden beklemenizi öneriyoruz. Sonraki günlerde ise, farklı cihazlarla bir kaç denemeden sonra aşağıdakileri deneyip gerekli başvurunuzu yapmayı denersiniz.

Hesap kısıtlaması kalkmıyor sorununa neden olmasını beklediğimiz olası sebepler şunlar:

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
 • Kişinin saat farkını hesap katmaması.
 • Cezası bitmeden sürekli giriş denemeleri yapması.
 • Yaptırıma uğramış hesapların rahat durmaması.
 • Cezanın uzamasına neden olacak şeylerin yapılması.
 • Geçici problemlerin yaşanması.

Instagram kısıtlama ne zaman kalkar?

Instagram hesap kısıtlaması ne zaman kalkar sorusunu genelde ya ilgili günde hesabındaki kısıtlama devam eden kullanıcılar sorar ya da bunla alakalı herhangi bir bilgilendirme yapılmamış kullanıcılar.

Hesap kısıtlamalarında ilgili kişiye bir mail atılır. Ya da oturum açarken bilgilendirme yapılır. Lakin bunların hiç biri olmamış ise, kullanıcının cezasının büyük olma olasılığı aklımıza gelir. Belki süresiz bir yaptırımla karşılaşılıyordur.

Her ne kadar gelmediğini düşünüyor olsanız dahi, e-posta alanındaki gereksiz / spam alanının kontrol edilmesi gerekiyor. Artı mümkünse bazı maillerin silinmesini öneriyoruz. Bu sadece boş alandan ibaret değildir, bazen bir tetikleme görevi üstlenir. Birde önemli diğer bir yöntem olsan farklı mail sağlayıcıların sistemini kullanma işlemi. Örnek Hotmail uzantılı bir mail hesabınız varsa, Gmail hesabınıza bu hesabı bağlayıp oraya bu mail’ i göndermeniz mümkün. Bunun için çoklu mail kullanma adlı haberin incelenmesini kesinlikle öneriyoruz.

Instagram sınırlaması kaç gün sürer?

Instagram hesap kısıtlamalarının süresi, kullanıcının yaptığı ihlale göre değişebilir. Instagram, kullanıcılarının yaptığı ihlale göre kısıtlamaların süresini belirler. Bu nedenle, Instagram hesap kısıtlamalarının süresi birkaç gün ile birkaç hafta arasında değişebilir.

Eğer Instagram hesabınız kısıtlandıysa, kısıtlamanın süresini ve kapsamını öğrenmek için Instagram destek sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca, Instagram’a başvurarak kısıtlamanın süresi ve kapsamı hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Not: Instagram hesap kısıtlamalarının süresi ve kapsamı değişebilir. Eğer kısıtlamanın kapsamı ve süresi hakkında bilgi almak isterseniz, Instagram destek sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Instagram kısıtlaması nasıl düzelir?

Instagram hesap kısıtlamasını kaldırmak için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

 1. Kısıtlamanın sebebini anlayın: Eğer Instagram hesabınız kısıtlandıysa, kısıtlamanın sebebini anlamaya çalışın. Bu sebepler arasında, Instagram kullanım koşullarını ihlal etmek, spam gönderiler paylaşmak, yasadışı veya yanlış bilgi içeren gönderiler paylaşmak, kullanıcılara zarar verici içerikler paylaşmak gibi nedenler yer alabilir.
 2. Kısıtlamanın sebebini önleyin: Eğer kısıtlamanın sebebini anladıysanız, bu sebepleri önleyerek hesabınızın kısıtlamasını kaldırmaya çalışın. Örneğin, Instagram kullanım koşullarına uygun bir şekilde davranmaya çalışın ve spam gönderiler paylaşmayın.
 3. Ağın yönergelerini takip edin: Instagram tarafından belirtilen yönergeleri takip ederek kısıtlamaları önlemeye çalışın. Bu yönergeler arasında, kullanıcıları zarar verici içerikler paylaşmamak, yasadışı veya yanlış bilgi içeren gönderiler paylaşmamak gibi önlemler yer alabilir.
 4. Hesabınızın şifresini yenileyerek tekrardan oturum açmaya çalışın.
 5. Oturum açma yöntemini değiştirin. Örnek telefonla, mail ile ve varsa başka yöntemle ayrı ayrı deneyin.
 6. Farklı internet bağlantılarını kullanarak deneme yapın. Aynı şekilde cihaz ve bilgisayar değiştirerek de deneyin.
 7. Destek birimine başvurun: Eğer yukarıdaki adımları uyguladıysanız ve hesabınızın kısıtlaması hala devam ediyorsa, ağa başvurarak kısıtlamanın kaldırılmasını isteyebilirsiniz. Bu başvuru için, Instagram destek sayfasındaki talep formunu doldurarak gerekli bilgileri vermeniz gerekecektir.
 8. Not: Instagram hesap kısıtlamalarının süresi ve kapsamı değişebilir. Eğer kısıtlamanın kapsamı ve süresi hakkında bilgi almak isterseniz, Instagram destek sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

https://www.facebook.com/help/instagram/2638385956221960

instagram kisitlama kaldirma 2
Instagram kısıtlama kaldırma ne zaman kalkar

Şifre yenilemesi ile Instagram kısıtlama kaldırma sorununu aşma

Bu daha çok sistemdeki geçici sorunlara yönelik bir çözümdür.

Google Chrome tarayıcısında iki sekme açın, birinde Instagram’ ın web sitesi ve diğerinde kayıtlı mail hesabınızın oturumu açık olsun. Şifre yenilemesini Instagram sayfasından başlatın ve mail hesabınızı yazarak şifreyi yenilemeye çalışın. Merak etmeyin yan sekmeden mail oturumunuzu algılayıp yeni şifre girmeniz istenilecek.

instagram kisitlama kaldirma 1
Instagram kısıtlama ne zaman kalkar

Instagram kısıtlama kaldırma sorunuza yanıt buldunuz mu?

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir