Windows bilgisayardan Facebook giriş sorunu

Andronova
Andronova
3 Minimum Okuma

Windows bilgisayardan Facebook giriş sorunu ile karşı karşıya kalanların yapması gereken önerilerimizi bu konumuzda sıraladık.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Facebook’ ta yaşanan giriş sorunları kullanıcılarını bazen bezdiriyor. Bilgisayardan Facebook’ a giriş yapamıyorum diyerek forumlarda çok sayıda paylaşımları görmeniz mümkün.

Erişimde problem yaşandığında genelde kullanıcı kaynaklı durumlarda görülmekte. Kullanıcı sık sık başka cihazlardan giriş yapması veya kural dışı işlemlerde çıkmakta. Bazen de hesap çalınma girişimleri.

Sosyal medya da en çok kullanılan uygulamalardan biri durumunda bulunan Facebook, mesajlaşmanızı, video göndermenizi, düşüncelerinizi ve yaşadıklarınızı paylaşabileceğiniz bir ortam niteliğinde. Mark Zuckerberg tarafından bulunan ve geliştirilen bu uygulama, Zuckerberg’in üniversite okuduğu zamanlarda üniversite arkadaşlarının birbiriyle haberleşmesi ve konuşması amacıyla yapılmıştı. Zamanla yayıldı ve bu zamana kadar dünya da 2 milyar insan tarafından kullanılmaktadır. Ancak her uygulama da yaşanan problemler gibi bu uygulamada da kullanıcı ya da uygulama hatasının olduğu durumlar da bulunmakta.

Facebook giriş yapamıyorum sorunu 

Kendi adınıza aldığınız bir e-mail hesabıyla giriş yapmaya çalıştınız ancak giremediniz mi? Bu hata sizden kaynaklanıyor olabilir. Yaşadığınız hatanın nedeni girdiğiniz e-mail adresinin ya da şifrenin yanlış olmasındandır. Uygulama ve site üzerinde bulunan şifremi unuttum seçeneği ile e-mail adresinizi girerek gönderilen e-postayla yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Cep telefondan ve bilgisayardan Facebook giriş sorunu
Windows bilgisayardan Facebook giriş sorunu

Facebook’ a cep telefonu numaram ile kaydolup giriş yapamıyorum: Facebook’a kaydolma seçeneklerinden birisi de cep telefonu numarası ile kaydolmaktır. Her şey güzel kaydınızı aldınız ancak girişte numaranızı ve şifrenizi yazdığınız hal de giriş yapamıyorsanız bunun da bir çözüm yolu bulunmakta. Telefon numaranızı, başında ülke koduyla birlikte doğru girdiğinizden emin olun. Ülke veya şehir kodunun başındaki sıfırları, + işaretlerini ve başka özel karakteri yazmadan girmeyi deneyin. Cep telefonun tarih ve saatinin doğru olup olmadığını kontrol ediniz. Yanlışsa giriş yapamayabilirsiniz. Farklı bir yerden internet bağlantısı yapınız. Telefona DNS adresi tanımlayabiliyorsanız DNS atayın. Yada tam tersi DNS tanımladıysanız DNS’i kaldırınız. Alternatif başka bir cep telefondan Facebook hesabınıza giriş yapmayı deneyiniz. Umarım sorununuz çözülmüştür.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Facebook giriş sorunu ve diğer sorunlar için, aşağıdaki adımları denemenize rağmen sorununuz devam ediyorsa bu facebook.com /help/contact/357439354283890 adresten Facebook’ a talep gönderebilirsiniz.

Bilgisayarda virüs olduğunu belirten uyarı mesajı

Facebook’un bu mesajı göndermesindeki neden başlıktan da anlaşıldığı gibi virüsten dolayı. Virüs denen zararlı yazılımlar bilgilerinizi almakta, bilgisayarınızı yavaşlatmakta ve bu konuyla alakalı Facebook da sizden izinsiz paylaşımlar yapabilmektedir. Böyle bir sorun yaşarsanız hesabınızı güvende tutmak için bilgisayar taraması yapmanız gerekmektedir. Virüs programının bulacağı virüsü temizleyerek bilgisayarınızı rahatça kullanabilirsiniz.

Facebook’ a her giriş yaptığımda hesap kaydı uyarısı

Yukarı da anlattığım gibi giriş sorunları yaşayan insanlar genellikle şifrelerini unutmakta. Facebook da bunun için bir çözüm geliştirmiş. Herhangi bir hesaba giriş yaptığınızda size uyarı olarak bu hesabı hatırlamamızı ister misiniz? tarzı bir soruyla karşılaşıyorsunuz. Tekrar tekrar giriş yapmamak ve unuttuğunuzda sorun yaşamamak için kişisel bilgisayarlarınızda bu seçeneği kullanabilirsiniz.

Doğrulama kodları sorunu için Facebook onay kodu gelmiyor haberimizi incelediniz mi?

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak