Instagram koleksiyon oluşturma nedir?

Andronova

Instagram' da koleksiyon oluşturma, paylaşımların istediğiniz gibi koleksiyona isim verme ve kategori halinde toplanma özelliği. Olmayanların deneyecekleri kısımlar bulunuyor.

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan instagram, sahip olduğu sosyal ağ özelliği ile kısa zamanda oldukça popüler olan bir resim ve video yayınlama aplikasyonudur. İnstagram uygulamasını bu kadar cazip kılan etkenlerin başında, kullanıcıların çektikleri fotoğrafları pratik bir şekilde filtreler kullanarak özelleştirebilmeleri yatmaktadır.

İnstagram, 2017 yılı Nisan ayı ile birlikte yeni bir özelliği kullanıcıların hizmetine sunmuştur. Bu özellik sayesinde uygulamada kullanılan fotoğrafları, koleksiyon adı verilen bölümlerde saklamak mümkün olmaktadır. Kişiye özgü olan bu özelliği kullanmak için son sürüm yüklenmesi gerekir.

Instagram koleksiyon nedir

Instagram‘ da fotoğtaf ve videoları kategori altında toplama özelliği. Buraya eklemek için + simgesine dokunmak yeterli olacak.

Instagramda koleksiyon oluşturma aşamalar ise öncelikle profil kısmında gönderileri kaydet bölümüne geçiş yapılması gerekmektedir.

Ekran da bulunan fotoğrafı koleksiyona eklemek için gönderi kısmında bulunan kaydet butonuna basılı tutulur. Ekrana gelen seçeneklerden seçilen fotoğrafı koleksiyonlara eklemek için + sekmesi tıklanır.

Ekleme simgesinden sora ekrana gelen görüntüde koleksiyona bir isim verilmesi istenmektedir. Oluşturulmak istenen koleksiyonun adı yazılarak işlem tamamlanmış olur.

İnstagram kullanıcıları, koleksiyonlarını Fotoğraflar, Videolar gibi isimlerle oluşturabilmektedir. Bu koleksiyon kişiye özgü olup başkaları tarafından görülemezler ancak kullanıcılar isteğe bağlı olarak koleksiyonları takipçileri ile paylaşabilmektedir.

İnstagramda koleksiyon oluşturma işlemi kısa ve kolay sürmektedir. Ancak uygulamanın mutlaka İnstagram 10.16 sürümünde olması gerekmektedir. Bu sürüm güncellenmediği takdirde özelliği kullanmak mümkün olmamaktadır.

Instagram koleksiyon oluşturma nedir

Instagramda koleksiyon silme

  • Oluşturulan koleksiyonlar için seçenekler kısmından düzenlemeler yapılabilmektedir. “Koleksiyonu Düzenle” bölümünden koleksiyonlar silinebilmektedir. Koleksiyon içerisinde yer alan gönderilerden birini kaldırmak için gönderiyi açıp “koleksiyonlardan kaldır” komutunu kullanmak yeterli olmaktadır.

Yapılamayan işlemlerde başka cihazların ve internetin kullanılmasını öneriyoruz. Profilinizde değişim yapamıyorsanız hesabınızdan kaynaklı olması olasılıklar arasında yer alıyor.


Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2021, 11:08

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir