Instagram hikayeler 15 saniyeden daha uzun

Instagram, hikayeleri 15 saniyeden daha uzun yapmak için yeni bir güncelleme yayınladı. Hikayeler videoları 15 saniyeden daha uzun olmayanlar kademeli gelebilir.

Instagram hikayeler 15 saniyeden daha uzun
müşteri hizmetleri

Instagram, en popüler sosyal medya araçlarından biridir. Bu nedenle bu platformda yüksek takipçi sayılarına sahip olmak, fazla beğeniler almak önemlidir. Bunun yanında uygulamaya düzenli olarak güncellemeler, geliştirmeler gelmektedir. Bu sayede uygulama günden güne daha fazla kişiye ulaşmaktadır. Yapılan güncellemelerden bir tanesi de hikaye paylaşma özelliğidir. Bu özellik farklı birçok platformda vardır fakat günlük olarak en yüksek fotoğraf adedi Instagram’da atılmaktadır.

Hikayeler 15 saniyeden uzun olacak

Hikayeler 15 saniyeden uzun olabilir mi? Hikayeler standart olarak 15 saniye olmaktadır fakat daha uzun süreli paylaşımlar atmak mümkün. Fakat bunun için çekeceğiniz videonun telefonun kamerasından çekmeniz gerekir. Uygulamada sadece 15 saniyelik videolar çekilmesine izin vermektedir. Telefonun kamerasından çektiğiniz uzun videoyu Instagram’a yükleyebilirsiniz. Bu uzun videoyu uygulamaya yüklediğinizde video 15 saniyelik parçalara ayrılacak ve arka arkaya atılmış videolar gibi duracak. Parçalar halinde olması hiç bir kesintiye neden olmaz. Adeta doğrudan izlediğiniz bir video gibi izlemeniz mümkün. Uzun videolar bu şekilde Instagram’a parçalar yoluyla atılır. Bu videoyu belirli boyutlarda ayırması da Instagram’ın sağladığı güzel bir kolaylıktır.

Instagram hikayeler 15 saniyeden daha uzun

Nasıl hikaye atılır? Hikaye atmak için öncellikle elinizde bir video veya bir fotoğraf olması gerekir. Bu video ve fotoğrafı Instagram uygulamasının içerisindeki kamer ile eş zamanlı çekmeniz de mümkündür. Çektiğiniz bu video veya fotoğrafı doğrudan paylaş seçeceğine tıklayarak paylaşabilirsiniz. Ayrıca hikayelerinizi öne çıkar seçeceğine tıklayarak profilinize sabitleyebilirsiniz.

müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri