Instagram işlem engellendi sorunu

Engellendi, Instagram' da çok fazla beğeni ve paylaşımdan sonra alınan hata mesajlarından biri. Bazen engelleme süresi dolmasına rağmen sorun devam etmekte. Çözüm için...

Instagram işlem engellendi sorunu
banner192

İnstagram kullanıcıları uygulamada zaman geçirirken, yaptıkları belirli işlemler sonucunda işlem engellendi uyarısı ile karşı karşıya kalabilmektedir. İnstagram' da çoğunlukla farklı kullanıcıların hesaplarında yer alan fotoğraflar, beğenilmek istenildiğinde işlem engellendi mesajı alınmaktadır. Yaşanılan bu sorunun belirli nedenleri ve çözüm yolları bulunmaktadır.

İşlem engellendi mesajı neden gönderilir?

İnstagram kullanırken karşılaşılan işlem engellendi mesajı, uygulamayı kullandığı son dönemlerde oldukça fazla sayıda beğeni yapan ve bundan dolayıda hesabında bir anormallik olduğu düşünülen kullanıcılara gönderilmektedir. Bu tarz kullanıcıların daha fazla beğeni yapmasını engelleme amacıyla, İnstagram tarafından uyarı mesajı gönderilmektedir. Yapılmak istenilen her beğeni öncesinde, bu mesaj otomatik olarak ektana gelmektedir. Ayrıca işlem engellendi mesajı belirli zamanlarda hiçbir işlem yapmadan da ekranda görünebilmektedir.

facebook müşteri hizmetleri
Instagram işlem engellendi sorunu

Instagram uygulaması işlem engellendi 

İşlem engellendi mesajı için yapılacaklar: İnstagram' da paylaşılanları beğenme işlemi sırasında gelen, işlem engellendi mesajı için yapılabilecek belirli işlemler bulunmaktadır.

Bu sorun ile karşılaşan kullanıcılar, İnstagram' da kendi sayfaları üzerinde bulunan üç noktalı kısma giriş yaparak, alt sekmelerde bulunan sorun bildir bölümüne yaşanan sıkıntı ile alakalı bildirim yapabilmektedir.

İnstagram sorun bildir bölümüne yapılan bu bildirimler, 10 dakika ara ile iki kez gerçekleştirilebilmektedir. Kullanıcıların gerçekleştirdiği bu bildirim sonrası İnstagram tarafından, en geç bir iki saat içerisinde bu sorun giderilmektedir. Yeniden aynı sıkıntı ile karşı karşıya kalmamak için İnstagram limit ve kuralları hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2018, 12:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
aykut çetin
aykut çetin - 3 hafta Önce

hafdani 5 gunu hesabimda begeni yapamiyorun bunu sebebi nedir acaba

Net cevabı olmaz
Net cevabı olmaz @aykut çetin - 3 hafta Önce

Birden çok aynı cihazdan işlem yapma, beğenide aşırıya kaçma, kişinin şikayeti...

işlem engellenbi
işlem engellenbi - 11 ay Önce