Instagram müzik ekleme çıkmıyor görünmüyor

Instagram’ dan sevindirici bir haber var. Kısa süre önce çıkardığı önemli bir özelliği Türkiye kullanıcılarına sunacağı duyuruldu. Lakin kullananların bazılarında hikayeye müzik eklenmiyor veya instagram müzik ekleme çıkmıyor sorunu görülebilir.

teknik destek

Daha önce kısıtlı sayıda ülke için yayınlanan müzik özelliği nihayet ülkemizde yayınlanıyor. Haberin detaylarını incelediğimizde şu an için testlerin sürdüğü ama çok kısa bir zamanda aktif olarak hayatımıza girecek. Peki aktif olduktan sonra Instagram müzik ekleme görünmüyor ise ne yapmalıyız?

Instagram’ ın bu aralar sık sık yaptığı güncellemeden sonra ortaya çıkan yeni özelliği müzik ekleme çıkmıyor sorunu için olası nedenlerden bahsedeceğiz. Müzik görünmüyor ise aşağıdakiler işinize yarayabilir.

Yazı detaylarına girmeden önce bir önceki haberlerimizden biri olan instagram müzik nedir okumanızı öneriyoruz.

Uygulama geliştiricisinin Tik Tok’ a karşı kullandığı IGTV özelliğini yayından kaldırılacağı bilgisi geçtiğimiz ay duyurulmuştu. Buna neden olan etken ise istenilen başarıyı yakalayamadığı oldu. Ama boş durmadı ve yeni bir özellikle karşımıza çıktı. Müzik özelliğini duyuran şirket az sayıda ülke için hizmete koyduğu bu yeniliği Türk kullanıcılarına da sunmaya hazırlanıyor.

Çoğu uygulama geliştiricisi ve sosyal ağlar bazı özelliklerle istenilen başarılı yakalayamayabiliyor. Çok sayıda seçenek belli bir zaman içerisinde unutulup gidiyor. Bakalım ağın bu özelliği istenilen başarıya ulaşacak mı?

Instagram müzik görünmüyor sorunu

Arkadaşlar bu şu an için bir sorun değil. Henüz çoğu kullanıcının kullanımına sunulmadı. Ülkemizde yakında hizmete açılacak ama yine kısmi olarak bazı kullanıcılarda görülmeyebilir. Kademeli şekilde ilerleyeceğini düşünüyoruz.

Her önemli ve büyük yenilik çıktığında çok sayıda kişi kullanamadığı veya kısayol butonu yok dediği oluyor. Buradaki yatan nedenler arasında sistem tarafında yaşananlar ve hesaplarla alakalı olma olasılığı akıllara geliyor. Bu içeriğimizde neden çıkmadığına dair bazı tezlerimiz olacak.

 • Henüz bu kullanıcılardan biri olmayabilirsiniz.
 • Telefonunuz uyumlu olmayabilir. Çok sayıda cihazda yazılım nedeniyle desteklenmediği oluyor.
 • Güncel bir sürümle kullanmamış olabilirsiniz.
 • Belki kaldırıp yeniden yüklemeniz işe yarayabilir.
 • Telefonun tarihinde yanlışlık varsa bir ihtimal buna sorun yapabilir.
 • Telefonu uzun zaman kapatmamışsanız çıkmayabilir.
 • Çıktığında Android ile iOS kullanıcılarına aynı anda kullanıma sunulmayabilir.
 • Hesabınızı doğrulamadıysanız kullanımınız engellenmiş olabilir.
 • Profillinizde eksiklik varsa tetiklemek adına gerekli alanları doldurup deneyin.
 • Önceki sürüm eğer bu özelliği destekliyorsa mevcut olanı silip eskisini yükleyin.
 • VPN kullanarak deneyin.
 • Başka telefonla deneyiniz ve başka hesapla telefonunuzda deneyin.

Her konumuzda şunun üzerinde dururuz. Yaşadığınız başkalarının da yaşamadığından emin olunuz. Belki ufak bir kesimde çıkıyor olabilir. Böyle olaylarda sayının az olması akılları karıştırabiliyor.

Instagram müzik eklenmiyor mu?

Yukarıdakilerden biriyle alakalı değilse bunun içinde olası nedenleri sıralayacağız. Tabi kesin bundandır diyemiyoruz.

 1. Müzik simgesi çıkmıyor mu yoksa çıkıyor ama kapanıyor mu?
 2. Telefonda yeterli boş yer olmaması kullanımda sorun çıkarır. Özellikle iPhone’ da sık karşılaştığımız bir durumdur.
 3. Uygulama ile telefon yazılımı uyumsuzluk yapabiliyor.
 4. Farklı bir cihazla kesinlikle denemenizi öneriyoruz.
 5. Cihazda bir engelleyici olabilir.
 6. İnternet bağlantısında değişim çözüm getirebilir.
 7. Birden çok fotoğraf ile deneyin.
 8. Uygulamadan instagram’ a sorunu bildiriniz.

Not: Analiz için alınan hatanın tam açıklamasını ve varsa görüntüsünü bizlerle mail ortamında paylaşabilirsiniz. Çözüm tarafında bir haber hazırlayabiliriz. Daha önce hazırladığımız içeriklerden biriyle alakalıysa o zamanda güncelleme yoluyla o içeriğe ek bilgiler dahil ederiz.

Instagram Müzik ekleme çıkmıyor görünmüyor
Instagram müzik ekleme çıkmıyor görünmüyor

İşlemler sırasında oluşan uyarıların test edilmesi adına farklı alanlarda kontrol edilmesi gerekiyor.

Uygulama hatasında müzik ekleme sorunu

Müzik ekleme gözükmüyor şeklinde gelen şikayetlere baktıysanız, çoğunlukla ilk deneyenler olduğunu göreceksiniz. Bir yerde bir şeylerle alakalıdır diye aklımıza gelenlerden bazılarını yukarıya ekledik. Sonrasında incelemeniz adına diğer önerilerimizi yazacağız.

Uygulama tarafında değişimler yaşandığında, ilk akılımıza gelmesi gereken bunla alakalı mı olmalı. Güncel versiyonun uyum içerisinde çalışma sorunu çıkarabilir. Öncesinde problem yaşamayanların eskisine dönüş yapmaları gerekiyor.

Bir başka sebepse kullanıcının durumuyla alakalı çıkma olasılıkları. Örnek kurallara uymayan bir hesaba uygulanan yaptırım sonucu belki bazı alanların kullanımı kısıtlanabiliyor. Bu geçmiş zamanlarda pek karşılaşılmayan ama yakınlarda görülen sebeplerden biridir.

Ceza alınıp alınmadığının kontrol edilmesi adına, profil alanında bulunanlardan bir kaçını değiştirmeye uğraşınız. İzin verilmediğinde bu olasılık aklınıza gelebilir. Tabi sistemin genelde yaşattığı bir problem çıkmamışsa.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir