Instagram öne çıkanlar görünmüyor yok

Andronova
6 Minimum Okuma

Instagram öne çıkanlar görünmüyor şeklinde paylaşımlarda bulunanların bir kısmı yapmış oldukları yanlış şeylerden dolayı hesapları etkilenir. Bu içeriğimizde neden öne çıkanlar gözükmüyor sorusuna yanıt bulacağız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medyalarından biri olan instagram öne çıkanlar kısmını güncelleyip sosyal medya adına büyük bir gündem ortaya atmıştır. Instagramın yapmış olduğu bu güncelleme kısa süre içinde kullanıcılarına sevdirmeyi başarmıştır. Ayrıca bu kullanım oranını 300 milyona kadar yükseltmesi, yayına alınan güncellemenin bir katkı sağlaması ile açıklayalım.

Instagram öne çıkanlar gözükmüyor ise; “Profil simgesine” dokunup yukarıdaki “Saat simgesine” geçtikten sonra “Arşiv” alanındaki üst kısımda “3 Nokta” ya ve son adımda “Öne çıkarma oluştur” butonuna tıklamanız gerekiyor.

Duruma bakılarak sonrasında denenecekler şöyle olacak:

  1. Telefonun kapatılması ve yazılım / uygulama tarafında güncellemelerin kontrol edilmesi.
  2. Çıkan bir versiyondan sonra yaşanmışsa eski olan bir sürümün yüklenmesi.
  3. Arkadaşlarınızla test ediniz.
  4. Yakın zamanda kullanmadığınız bir internetle ve cihazla test edin. Aynı zamanda mevcut cihazınızda başka hesabında denenmesi gerekiyor.
  5. Sık yapılan bir şeyin neden olması durumuna karşın bir günde olsa beklenmesi. (Yorum, takip etme…)
  6. Şikayetin sonucunda bir yaptırımla karşılaşılma durumu her zaman bulunmakta. Hesabınızı test etmeniz için profilden bir şeyi değiştirmeye çalışın. İşlem olmuyorsa durum bu satırdaki gibi. 

Öne çıkanlar için gerekli alanlara ulaşma

İlgili bölüm ufak tefek değişikliğe uğradı. Ayrıca uygulanan bu değişiklikler tasarım kısmına da etkisini göstermiştir.

Bunlarla birlikte instagram da öne çıkanlardan yararlanmak için kullanıcılar ilk olarak profilin sol kısmında bulunan “yeni “ seçeneğine tıklaması gerekir. Ardından arşiv penceresi ekrana gelecektir. Bundan sonra arşivden öne çıkarılmak istenilen paylaşımın seçilmesi gerekir. Daha sonra kullanıcıdan kapak fotoğrafı belirlenmesi istenir. Son olarak kapak fotoğrafı seçimi yapıldıktan sonra öne çıkarılacak olan paylaşıma bir isim verilmelidir. Bütün bu anlatımlar yapıldığı takdirde paylaşımın öne çıkanlar kısmından gözükmesi mümkün olacaktır.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
Instagram öne çıkanlar nasıl açılır?
Instagram öne çıkanlar görünmüyor yok

Resimlerdeki işaretli alanlara girerek gerekli kontrolleri yapınız.

Instagram öne çıkanlar nasıl yapılır
Instagram öne çıkanlar gözükmüyor

Instagram öne çıkanlar gözükmüyor için adımlar

Bu özellikte herhangi bir süre sınırlaması mevcut değildir. Yani hikâyeler gibi 24 saat içinde kaybolmaz. Kullanıcı silmek istediği zamana kadar orada kalır.

Fakat öne çıkanlar kısmından paylaşılacak paylaşım uzun süre kaldığı takdirde bu paylaşım için düzenleme ihtiyacı duyulabilir. Bu özellik bölge sınırlaması sebebiyle kullanılmama sorunu da kısa sürede düzeltilmiştir.

Instagram öne çıkanlar gözükmüyor, şu an yaşanan bölgesel veya altyapısal bir şeylerin ters gittiği anlamını taşıyor. Tabi farklı bölgelerde tanıdığınız kişilerle görüşerek bu durumu netleştirmeniz daha sağlıklı olacak.

Cihazların destekleyip desteklemediğini kontrol etsin. iPhone tarafında pek görmedik ama eski modellerde yaşanma olasılığı var. Eski işletim sistemine sahip telefonlarda bazen 3. parti uygulama kullanarak test ederiz. Kısaca versiyonlarından dolayı uyumsuz çıkardığı oluyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu süreç bazende biraz zaman alabiliyor. Tüm hesap sahiplerinin önce hesabını ve sonrasında yukarıdaki adımları kontrol etmesini öneriyoruz. Aynı zamanda ayarlar’ dan arşivi de açsın.

instagram öne çıkanları görünmüyor
Instagram öne çıkanları göremiyorum

Instagram öne çıkanlar görünmüyor Android

Çıktığı zamandan beri kullanıcılar tarafından oldukça ilgi görüyor. Fakat yoğun ilgi gören bu özellik beraberinde bazı sıkıntıları da getiriyor. Bu sorunla beraber geliştirici tarafı harekete geçti ve problem hakkında detaylı araştırma yaptıktan sonra çözüm için bazı önerileri kullanıcılarına sundu.

Kesinlikle android ile instagrama giriş yapılınca ve çıkanlar kısmı görülmüyorsa kullanıcıların ilk olarak yapması gereken instagram uygulamasından çıkış yapıp tekrardan girmek olmalıdır. Bu çözüm olmuyor ise kullanıcılar uygulamanın güncel olduğu konusunda emin olması gerekir. Sonrasında ise uygulamayı kökten kaldırması ve bir daha kurulum yapması gerekir.

Yine görülmediği takdirde giriş yaptığınız aletin saat ve tarihleri kontrol edilmesi gerekir. Buna bağlı olarak çoğu zaman kullanıcıların özellikle tabletlerinde tarih ve saat kısmı yanlış olduğu görülebiliyor. İşte bu da ilgili kısmın görülmemesine yol açan en önemli sebeplerden biri olmuştur. Eğer belirttiğimiz sebeplerin dışında bir şey varsa o zamanda cihazın kontrolü gerekiyor. Kısaca önbelleğin, güncellemelerin kaldırılması ve ayrıca verilerin temizlenmesi gerekir. Keza saat ve tarihten bir sıkıntı görülmediği zaman büyük olasılık ile önbellekte ve verilerden kaynaklı olabiliyor. Bu çözümler de işe yaramadığı takdirde geliştiriciden ve teknik bir yerden yardım isteyiniz.

Samsung telefondan uygulayacağınız işlem

Sık sık aktardığımız adımlardan birini bu başlık altında yayınlıyoruz. Çok etkili bir yöntem olan bu adımları harfiyen uygulayanlar geçici uygulama aksiliklerini gidermiş olacaklar.

Android sistemine sahip tüm telefonlarda uygulanma özelliğine sahip bu önerilerimiz, büyük ihtimal markalara göre seçenek farklılığı gösterecek.

sahiptir. Belirttiğimiz bölümlerin cihazlara göre değişikliği gibi metin değişikliği de görülecektir.

Cihazınızın ayarlarında bulunan uygulamalar başlığı içerisinde girin, instagram yazısına dokunun ve önce önbellek ve devamında güncellemelerin kaldırılması yeterli olacak. Eğer hala öne çıkanlar gözükmüyor ise, belirttiğimiz bölümdeki diğer seçeneklerinde çalıştırılmasını öneriyoruz. Tahmini hesabınıza girerken tekrardan şifrenizi girmeniz gerekiyor.

Instagram’ la görüşmek isteyenler

Çözüm olacak adımların işe yaramadığı durumlarda ilgili ağa bir destek talebi oluşturulmasını öneririz. Doğru seçeneklerle ilerleyerek gerekli formu eksiksiz doldurup beklemeniz gerekiyor. Olumsuz yanıt alan veya cevap verilmeyen hesap sahiplerinin tekrardan başvurusunu belli aralıklarla tekrarlamalarını öneriyoruz.

Kaç gün içerisinde geri dönüş yapılacağını soranlara yanıt olarak bir çok web sitesinde gün bilgisi veriliyor. Bizde daha önceki anlatımlarımızda olası gün bilgisini verdik. Lakin kesin dönüş bilgisi olmadığını belirtiyoruz. Artı başvurunun üzerinden ilk bir hafta dolduktan sonra tekrardan talep gönderilmesini öneriyoruz.

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir