Instagram Reels video nasıl yüklenir paylaşılır

Andronova

Instagram video yüklerken oluşan hatalardan dolayı yapılan aramalarda biri Reels video nasıl yüklenir sorusu. Haberde hem yükleme işlemine yer veriyoruz hem de video yüklenmiyor sorununa bakacağız.

Yakın zamanda testi yapılan ve sonrasında çoğu ülkede kullanıma başlanan Reels özelliği şu aralar TikTok’ un boşluğunu dolduruyor gibi. Yeni özelliğin rakip kopyası olduğunu bilmeyen yok ama uzun zamandır başka bir uygulamanın da özelliklerini kopyaladı biliniyor. Instagram’ ın bu zamanda en akıllı yaptığı yatırım bu diyebiliriz ve ileride açıklanacak kullanım oranlarında ciddi değişimler olacağını düşünüyoruz.

Reels 15 saniye kadar çekilebilen videolara izin veren yapısı ile çok sayıda kişi çok uğraşmadan anlık paylaşımlarını yapıyor. Çok sayıda popüler yüzlerde hızlı bir geçiş yaparak paylaşımlarına başladı.

Instagram Reels video nasıl paylaşılır?

İlk bakışta nerede olduğu anlaşılmayan bu özelliğin ileride ana bölümde bir seçenek sunulabilir. Şu an için biraz kurcalanarak bulunan bir yerde.

 1. Uygulamadaki arama işaretine dokunun.
 2. Açılan ilk videonun üstüne dokunun.
 3. Videonun detayı açılacak ve üstte kamera işaretine dokunacaksınız.
 4. Artık Reels seçeneği karşınıza çıktı ve yan sekmede ses, efekt, zamanlayıcı ve oynatma hızıyla alakalı seçeneklerle karşılaşacaksınız.
 5. Akış ile paylaşım seçeneğinin olduğu bölümde yer almakta.
Instagram Reels video nasıl yüklenir paylaşılır
Instagram Reels video nasıl yüklenir paylaşılır
 • Düzenlemeye devam etmek isteyenler için taslak seçeneğinin olduğunu belirtelim. Yanda yer alan araçları incelemenizi kesinlikle öneririz.
Instagram Reels video yayınlama
Instagram video nasıl yüklenir

Reels video yükleniyor sorunu

Video yüklerken sorunla karşılaşanların dikkat etmesi gerekenleri aşağıya ekliyoruz ve analiz yapmadan farklı işlemler yapılmaması önerilir.

 • İnternet erişiminde yavaşlık, kopmalar ve bağlantı türünü kontrol ediniz.
 • Çok sık paylaşım yapanlar ve aşırıya yapılan her davranışın sonucu geçici işlem engeliyle sonuçlanacaktır. 
 • Başka bir hesap ile denenmeli ve farklı bir cihazla.
 • Doğrulanmamış hesaplarda her daim problem çıkabilir.
 • Uygulamaya gelen bir sürümle alakalı uyumsuzluklar görülebilir. Eski versiyonlarla deneyin.
Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir