Instagram Reels video nasıl yüklenir paylaşılır

Andronova
By Andronova
4 Minimum Okuma

Instagram video yüklerken oluşan hatalardan dolayı yapılan aramalarda biri Reels video nasıl yüklenir sorusu. Haberde hem yükleme işlemine yer veriyoruz hem de video yüklenmiyor sorununa bakacağız.

Sponsorlu reklam

Yakın zamanda testi yapılan ve sonrasında çoğu ülkede kullanıma başlanan Reels özelliği şu aralar TikTok’ un boşluğunu dolduruyor gibi. Yeni özelliğin rakip kopyası olduğunu bilmeyen yok ama uzun zamandır başka bir uygulamanın da özelliklerini kopyaladı biliniyor. Instagram’ ın bu zamanda en akıllı yaptığı yatırım bu diyebiliriz ve ileride açıklanacak kullanım oranlarında ciddi değişimler olacağını düşünüyoruz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Reels 15 saniye kadar çekilebilen videolara izin veren yapısı ile çok sayıda kişi çok uğraşmadan anlık paylaşımlarını yapıyor. Çok sayıda popüler yüzlerde hızlı bir geçiş yaparak paylaşımlarına başladı.

Sponsorlu reklam

Instagram Reels video nasıl paylaşılır?

İlk bakışta nerede olduğu anlaşılmayan bu özelliğin ileride ana bölümde bir seçenek sunulabilir. Şu an için biraz kurcalanarak bulunan bir yerde.

 1. Uygulamadaki arama işaretine dokunun.
 2. Açılan ilk videonun üstüne dokunun.
 3. Videonun detayı açılacak ve üstte kamera işaretine dokunacaksınız.
 4. Artık Reels seçeneği karşınıza çıktı ve yan sekmede ses, efekt, zamanlayıcı ve oynatma hızıyla alakalı seçeneklerle karşılaşacaksınız.
 5. Akış ile paylaşım seçeneğinin olduğu bölümde yer almakta.
Instagram Reels video nasıl yüklenir paylaşılır
Instagram Reels video nasıl yüklenir paylaşılır
 • Düzenlemeye devam etmek isteyenler için taslak seçeneğinin olduğunu belirtelim. Yanda yer alan araçları incelemenizi kesinlikle öneririz.
Instagram Reels video yayınlama
Instagram video nasıl yüklenir

Reels video yükleniyor sorunu

Instagram Reels, son zamanlarda oldukça popüler hale geldi ve birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Ancak bazen Reels video yüklemesi sırasında sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu makalede, Reels video yükleme sorunlarına neden olan yaygın sorunları ve bu sorunları nasıl çözebileceğinizi anlatacağız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
 1. Bağlantı Sorunları

Reels video yüklemesi yaparken, bağlantı nedeniyle zaman zaman sorunlarla karşılaşılmakta. Bu sorun, internet bağlantınızın yavaş veya kesintili olması nedeniyle ortaya çıkabilir. Öncelikle internet bağlantınızın sorunsuz çalıştığından emin olmanız gerekir.

 1. Video Boyutu Sorunları

Reels video yüklemesi yaparken, video boyutu sorunları da sıkça karşılaşılan bir sorundur. Video boyutu sınırı 30MB’dır. Bu nedenle, yüklemeye çalıştığınız video boyutunun bu sınırı aşmadığından emin olmanız gerekiyor.

 1. Hesap Sorunları

Bazı durumlarda, Reels video yükleme sorunu, hesap sorunlarından kaynaklanabilir. Bu sorunlar, hesabınızın geçici olarak veya kalıcı olarak askıya alınması veya hesabınızla ilgili başka bir sorun olabilir. Bu nedenle, öncelikle hesap sorunlarınızın olmadığından emin olmanız gerekir.

Bir başka olası sebepse, hesabın şüpheli bir duruma düşmesi. Böyle bir şeyde ise, bir süreliğine işlem yapılması engellenir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
 1. Güncelleme Sorunları

Reels video yükleme sorunları, uygulamanın güncel sürümünü kullanmamanız nedeniyle de ortaya çıkabilir. Bu nedenle, uygulamanızın en son sürümünü yüklediğinizden emin olmanız gerekir.

 1. Uygulama Sorunları

Bazı durumlarda, Reels video yükleme sorunları, uygulama sorunlarından kaynaklanabiliyor. Bu sorunları çözmek için uygulamayı kapatıp yeniden açabilirsiniz. Ayrıca, uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyebilirsiniz.

Reels video yükleme sorunlarının birçok nedeni olabilir, ama yukarıdaki adımları izleyerek sorununuzu çözeceğinizi düşünüyoruz. Olursa sorun devam ederse, Instagram’ ın destek ekibiyle görüşmenizi öneriyoruz.

Video yüklerken sorunla karşılaşanların dikkat etmesi gerekenleri aşağıya ekliyoruz ve analiz yapmadan farklı işlemler yapılmaması önerilir.

 • İnternet erişiminde yavaşlık, kopmalar ve bağlantı türünü kontrol ediniz.
 • Çok sık paylaşım yapanlar ve aşırıya yapılan her davranışın sonucu geçici işlem engeliyle sonuçlanacaktır. 
 • Başka bir hesap ile denenmeli ve farklı bir cihazla.
 • Doğrulanmamış hesaplarda her daim problem çıkabilir.
 • Uygulamaya gelen bir sürümle alakalı uyumsuzluklar görülebilir. Eski versiyonlarla deneyin.

İçerikte, Instagram Reels video nasıl yüklenir sorusuna ek olarak yüklenmiyor sorununa da yanıt verdik.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak