Instagram rozet ödemesi alamıyorum gözükmüyor

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Instagram rozet ödemesi alamıyorum şikayetlerine baktığımızda ödeme işleme alınmış ama ödeme gözükmüyor sorunu yaşandığı belirtiliyor. Rozet ödeme sorunu için ne yapılmalı genel adımlarla anlatıyoruz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Instagram canlı yayın rozetleri şartlarını karşılayan hesaplara gerekli ödeme yapılmakta. Lakin sanırız ilk ay değil de ondan sonraki ay ödeme yapılmakta. Kilometre taşı denilen şartın yerine getirilmesi sonrasında banka hesap bilgisinin girilmesi gerekiyor. IBAN numarasını doğru şekilde girdikten sonra onay süresi olasılığı var.

Hesap bilgisi eklerken dikkat etmeniz gereken belli kriterler bulunmakta. Örnek Paypal ile ödemenin Türkiye için geçerli olmadığını bilmeniz gerekiyor. Artı eklediğiniz banka bilgisinin olumsuz yanıt dönme sorunu bazen yaşanıyor. Bizde mobil şubesi olanların yeni bir hesap oluşturarak tekrar yeni IBAN ile başvurmasını öneriyoruz.

Instagram rozet ödemesini neden alamıyorum?

Yukarıdaki son paragrafta olası sebebi yazdık. Lakin farklı olası durumlarında çıkma olasılığı var. Bunların ne olduğunu aşağıya sıralayacağız. Tabi çoğu olasılık olduğu bir gerçek. Sık yaşanmıyor ama yaşanmayacağı anlamını taşımıyor.

Instagram ödeme alamıyorum şikayetlerinde olası sebepleri aşağıda sıralıyoruz. Devamında ağın resmi web sayfasındaki ek bilgiyi de ekliyoruz.

  • Eklediğiniz hesapta veya bankada sorun yaşanması.
  • Hesabınızdaki kişisel bilgilerle banka bilgilerinin uyuşmaması.
  • Şüpheli görülen davranışlar sergilemeniz.
  • Ceza almış hesaplarda ödeme askıya alınır.
  • Genelde görülen sorunlar. (Ülke içi veya dışı sorunlar)
  • İşlem yaptığınız cihazın veya internetin engellenmesi.
  • Instagram hesabınızda eksik olan alanlar bulunması. Profil alanı doldurulmalı ve güven vermesi adına daha önce eklenmediğiniz kendi telefon numaranızı eklemeniz. Artı iki faktörlü doğrulamanın da kullanılması hesabın güvenliği için önemlidir.
instagram rozet odeme sorunu
Instagram rozet ödemesi alamıyorum gözükmüyor

Unutmadan farklı bir banka hesabınızla deneyin. Eğer hesap ekleme sırasında bir hata oluştu ise, o gün hesabınıza girerken kullanmadığınız internet ve telefonla hesabınıza girip işlemleri tekrarlayın. Eğer çok sık tekrarlama yapmışsanız belki sizi gün içerisinde işlem yapma engeli uygulanmıştır.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Instagram ödeme sorunu için hesabınızı test edin

Hesabınıza yönelik herhangi bir yaptırımın olup olmadığını araştırmak adına uygulayacağınız işe yarar bir yöntem biliyoruz. Tabi uygulamanın kendisinden kaynaklı olası problemlerde yine bu alanda aksaklık çıkma olasılığı da var.

Test için şu adımları uygulayın:

Uygulamaya girin ve profil alanında yer alan biyografi alanına kısa bir kelime ekleyin. Kaydetmek istediğinizde bir engelle karşı karşıya kalırsanız işte bir kısıtlama uygulandığını anlayacağız. Aynı işlemi birde tarayıcı kullanarak uygulayın.

Telefonunuzdan yapacaklarınız

Kullandığınız telefon Android ise, ayarlardaki uygulamalar alanında bulunan instagram uygulamasına girin ve içerisindekileri çalıştırın.

İlk önce önbellek dediğimiz seçeneği ve güncelleme kaldırma dediğimiz seçeneğin çalıştırılması gerekiyor. Sıralama bu şekilde yapılmalı. Bu iki seçenekten sonra diğerleri tercih edilecektir. Bu sıralamanın önemi kayıtlı bilgileriniz için önemlidir.

Instagram hakkında genel bilgilendirme

Uygulamayı 2010 yılının Ekim ayında K.Systrom ve M. Krieger tarafından iOS için geliştirilmişti. İlk çıktığı dönemlerde yalnızca bu sisteme kurulabilmekteydi. Uygulamanın sahip olduğu özelliklerden dolayı kısa bir sürede mobil cihazlarda en çok kullanılan resim paylaşım platformu oldu.

Bu ağ o kadar fazla kullanılır oldu ki bugün itibariyle günde 40 milyon resim paylaşımı, saniyede 8600 beğeni ve 1000 yorum yapılmaktadır. Burada sizlere vermiş olduğumuz istatistik bilgiler her geçen gün artmaktadır. San Francisco, California’da yazılan yazılımı şuna itibariyle aylık 90 milyon kişi kullanmaktadır.

Bu uygulamanın kısa sürede bu kadar beğenilmesinin sebeplerinden biride diğer sosyal medya araçları ile entegreli çalışmasıdır. Ağda paylaştığınız bir resmi aynı zamanda Tumblr, Foursquare ve Twitter gibi uygulamalar üzerinden de paylaşım yapmanız mümkün.

Bu kadar kullanıcısı olan bu ağı Facebook, 2012 yılında 1 milyar dolara satın aldı. Kısa bir tarihini sizlerle paylaştıktan sonra yazı devamında uygulamada bazı özelliklerin çalışmamasından söz edeceğiz.

Instagram rozet ödemesi alamıyorum ve genel sorunlar

Instagram’ da günlerdir az sayıda bir kullanıcının yeni paylaşımları ekranda görmediği sorunu var. Hikayeler gözükmüyor sorunu esasında ekranı kaydırdığınızda yeni hikayelerin gelmemesi sorunudur. En son hangi paylaşım ekrana geldiyse onda kalıyor.

Yaptığımız teste göre, belli başlı hesaplarda çıktığı zamanlarda kullanıcının yaptığı aşırılık buna sebep oluyor. Bizde iki hesapta denedik ve birinde sorun varken diğerinde bir sıkıntı yoktu. Çözüm için bir kaç deneme yaptık ve durum olumsuzdu. Ama kesin bir çözüm önerimiz işe yarayacak.

Büyük ihtimal uygulamada yapılan bir güncelleme buna sebep oldu. Yeni gelecek bir sürümle çözüm sağlanacaktır.

Birden fazla cihazda yapmanız gereken testlerden sonra hem başka hesapla hem internetle denemeniz gerekiyor.

Genelde olmayan sorunlar için kullanılan cihaz, internet, uygulama izinleri, şüpheli durumlar, ceza ve çıkan güncellemelere bağlı olası sorunlar aklımıza gelmeli.

instagram rozet odeme sorunu 2
Instagram rozet ödeme sorunu için iletişime geçme
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir