Instagram takip etme sınırı en fazla kaç

blank

instagram takip etme sınırı en fazla kaç kişi olarak takip edilir şeklinde bir soruyla karşılaştığımız oluyor. Verdiğimiz cevap sonrasında değişebiliyor.

Son dönemlerde en sık kullanılan sosyal mecraların başında Instagram geliyor. Daha ziyade fotoğraf ağırlıklı olan bu ağ, günden güne daha çok üye sayısına ulaşıyor. Hal böyle olunca bazı yeni kuralların getirilmesi de kaçınılmaz oluyor. Bu kurallardan bir tanesi de takip etme sayısına ilişkin. Instagram’daki bazı rakamsal sınırlar topluluk üyelerinin deneyimleri, bazıları ise resmi olarak açıklananlardan anlaşılıyor.

Instagram takip etme limiti en fazla kaç?

Resmi olarak açıklanmış olan sayı: Instagram’da spam ve benzeri durumlara karşı önlem almak maksadı ile belirli bir takip etme sınırı getirilmiş. Bu sınır ise 7500 olarak belirlenmiş. Bu sınırın aşılmaya çalışılması durumunda sistem hata veriyor ve daha fazla kişinin takip edilmesinin mümkün olmadığı konusunda kullanıcıları uyarıyor. Ancak takip edilme konusunda herhangi bir sınır getirilmiş değil. Nitekim pek çok ünlünün hesabı kimi zaman milyonlarca takipçiye sahip.

Instagram takip etme sınırı en fazla kaç

Bu konuda merak edilen bazı noktalar

Instagram’da pek çok kullanıcının 7500 ve üzeri takip ettiği kişi sayısı bulunduğunu ve bunun ne şekilde mümkün olabildiğini merak ediyor. Bu durumun açıklaması ise son derece basit.

Bu tip hesaplarda takipçiler, 7500 takipçi üst limitine ulaşmadan önce bu takipçi sayısına bu sınırlama getirilmeden evvel ulaşıldığının bilinmesi icap ediyor. Aynı zamanda son bir nokta olarak bu limitlerin sadece takipçi sayısı açısından söz konusu olmadığını da bilmek lazım geliyor. Beğeni ve hashtag gibi unsurlarda da belirli limitler elbette bulunuyor.

Sorunlarınızı iletmeniz için yardım alanlarında sunulan bildirimlerin yetersiz kaldığını görüyoruz. Bundan dolayı sosyal medya alanında uzman desteği almanızı önerebiliriz.


Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2021, 00:51

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!