Instagram uygulamasında çevrimiçi olanları görme

Instagram uygulamasında kullanıcıların en çok merak ettiği sorulardan bir tanesi de uygulamada kimlerin online yani aktif olduklarını nasıl görebileceklerine cevap vermeye çalışacağız.

teknik destek

instagram dünyada ve ülkemizde fotoğraf ve video paylaşımın en çok yapıldığı sosyal medya aracıdır. instagram uygulamasına yeni eklenen özellikler ile uygulama daha da kullanışlı olmaya başladı. Diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi instagramda da sizlerin talepleri yazılımcılar tarafından dikkate alınmaktadır. Bundan dolayı instagram uygulamasında yapılan güncellemeler de karşınıza yeni bir özellik çıkma olasılığı fazladır.

instagram kullanıcılarının ünlü arama motoru  Google de yaptıkları aramalarda genellikle uygualamayı kullandıkları zaman kimlerin online olduğunu bilgisi görünmektedir. instagram kullanıcılarının bu sorusuna bizde elimizden geldiğince aşağıda başlığımızın altında cevap bulmaya çalışacağız.

Instagram çevrim içi olanları görme

Instagram uygulamasında daha önce gelen güncellemeler de bir kişinin online olup olmadığını profil resminin yanında bulunan mavi işaretten anlamaktaydık. Fakat bu durum o kişinin gerçekten o an online olup olmadığı bilgisini, bizlere tam anlamıyla vermemektedir. Çünkü kişi uygulamaya giriş yapıp çıktıktan sonra bile bu mavi işaret belli bir zaman daha kişinin profil resminin yanında bulunmaktadır. Daha sonra bu özellik uygulamadan kaldırıldı. Artık mavi nokta sadece yeni paylaşım yapan kişilerin yanında bulunmaya başladı. Profil resmi yanında yer alan mavi nokta aşağıdaki resimde sizlere gösterilmiştir.

Instagram uygulamasında çevrimiçi olanları görme

Fakat ınstagram’ın bu özelliği ileride kullanıcıların hizmetine bu anlamda kullanıma sunması beklenilmektedir. Peki bu aşmaya kadar bizler kimlerin online olup olmadığını nasıl görebiliriz.

Instagram’da bir kişinin online olup olmadığını direkt olarak anlayabileceğiniz bir ayar bulunmamaktadır. Fakat bazı ip uçları ile kişinin online olup olmadığını  anlayabilirsiniz. Aşağıdaki yöntemleri uygulayarak kimlerin online olduğunu görebilirsiniz.

  • Arkadaşlarınızın beğenileri sayfasından anlayabilirsiniz. Takip ve sen sekmeleri bölümünden Takip sekmesine girdiğinizde kişilerin on an itibari ile beğenmiş oldukları resimleri görebilirsiniz. Bu bölümde yer alan bilgilerden dolayı kimlerin online olduğunu bilebilirsiniz.
  • Diğer bir yöntem ise instagram uygulamasında bir kişiye mesaj gönderdiğinizde ise sizlere okundu bilgisi gelmektedir. Kişiye mesaj gönderip okundu bilgisi ile kişinin online olduğunu anlayabilirsiniz.
  • Son yöntem ise kişi eğer yeni bir paylaşımda bulunduysa buradan da kişinin online olduğunu anlayabilrsiniz. 


Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2017, 01:20

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir