Instagram öne çıkanlar görünmüyor yok

Instagram uygulamasında öne çıkanlar görünmüyor çıkmıyor ve açmak için hangi adımların uygulanması gerektiğini ve dikkat edileceklerden bahsettik.

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medyalarından biri olan instagram öne çıkanlar kısmını güncelleyip sosyal medya adına büyük bir gündem ortaya atmıştır. Instagramın yapmış olduğu bu güncelleme kısa süre içinde kullanıcılarına sevdirmeyi başarmıştır. Ayrıca bu kullanım oranını 300 milyona kadar yükseltmesiyle de yayınlanmış güncellemeler arasından farkını yaratan bir güncelleme olmuştur.

Instagram öne çıkanlar çıkmıyorsa, “Profil simgesine” dokunup yukarıdaki “Saat simgesine” dokunun “Arşiv” de üst kısımda “3 Nokta” dokunun son adım “Öne çıkarma oluştur” butonuna tıklayın.

Duruma bakılarak sonrasında denenecekler şöyle olacak:

  1. Telefonun kapatılması ve yazılım / uygulama tarafında güncellemelerin kontrol edilmesi.
  2. Çıkan bir versiyondan sonra yaşanmışsa eski olan bir sürümün yüklenmesi.
  3. Arkadaşlarınızla test ediniz.
  4. Yakın zamanda kullanmadığınız bir internetle ve cihazla test edin. Aynı zamanda mevcut cihazınızda başka hesabında denenmesi gerekiyor.
  5. Sık yapılan bir şeyin neden olması durumuna karşın bir günde olsa beklenmesi. (Yorum, takip etme…)
  6. Şikayetin sonucunda bir yaptırımla karşılaşılma durumu çıkabilir. Belki hesabınız sıkıntı çıkarabilir. Test etmeniz için profilden bir şeyi değiştirmeye çalışın. İşlem olmuyorsa durum bu satırdaki gibi. 

Instagram öne çıkanlar nasıl kullanılır?

İlgili bölüm ufak tefek değişikliğe uğradı. Ayrıca uygulanan bu değişiklikler tasarım kısmına da etkisini göstermiştir.

Bunlarla birlikte instagram da öne çıkanlardan yararlanmak için kullanıcılar ilk olarak profilin sol kısmında bulunan “yeni “ seçeneğine tıklaması gerekir. Ardından arşiv penceresi ekrana gelecektir. Bundan sonra arşivden öne çıkarılmak istenilen paylaşımın seçilmesi gerekir. Daha sonra kullanıcıdan kapak fotoğrafı belirlenmesi istenir. Son olarak kapak fotoğrafı seçimi yapıldıktan sonra öne çıkarılacak olan paylaşıma bir isim verilmelidir. Bütün bu anlatımlar yapıldığı takdirde paylaşımın öne çıkanlar kısmından gözükmesi mümkün olacaktır.

Instagram öne çıkanlar nasıl açılır?Instagram öne çıkanlar nasıl yapılır

Instagram öne çıkanlar yok çıkmıyor

Bu özellikte herhangi bir süre sınırlaması mevcut değildir. Yani hikâyeler gibi 24 saat içinde kaybolmaz. Kullanıcı silmek istediği zamana kadar orada kalır.

Fakat öne çıkanlar kısmından paylaşılacak paylaşım uzun süre kaldığı takdirde bu paylaşım için düzenleme ihtiyacı duyulabilir. Bu özellik bölge sınırlaması sebebiyle kullanılmama sorunu da kısa sürede düzeltilmiştir.

Instagram öne çıkanlar gözükmüyor, şu an yaşanan bölgesel veya altyapısal bir şeylerin işareti olabilir. Cihazların destekleyip desteklemediğini kontrol etsin. iPhone tarafında pek görmedik ama Samsung kullanıcılarının eski Android versiyonlarından dolayı uyumsuz çıkardığı oluyor.

Bu süreç bazende biraz zaman alabiliyor. Tüm hesap sahiplerinin önce hesabını ve sonrasında yukarıdaki adımları kontrol etmesini öneriyoruz. Aynı zamanda ayarlar’ dan arşivi de açsın.

instagram öne çıkanları görünmüyor

Instagram öne çıkanlar göremiyorum Android

Çıktığı zamandan beri kullanıcılar tarafından oldukça ilgi görüyor. Fakat yoğun ilgi gören bu özellik beraberinde bazı sıkıntıları da getiriyor. Bu sorunla beraber geliştirici tarafı harekete geçti ve problem hakkında detaylı araştırma yaptıktan sonra çözüm için bazı önerileri kullanıcılarına sundu.

Kesinlikle android ile instagrama giriş yapılınca ve çıkanlar kısmı görülmüyorsa kullanıcıların ilk olarak yapması gereken instagram uygulamasından çıkış yapıp tekrardan girmek olmalıdır. Bu çözüm olmuyor ise kullanıcılar uygulamanın güncel olduğu konusunda emin olması gerekir. Sonrasında ise uygulamayı kökten kaldırması ve bir daha kurulum yapması gerekir. Belki yüklü telefonun geniş yetki sağlayan uygulamadan girerek instagram’ ın kalıntılarının kaldırılması ve sonrasında kurulum işe yarayabilir. Bunu yapmak için kesinlikle bir bilenden veya internet üzerinden araştırılmalıdır.

Yine görülmediği takdirde giriş yaptığınız aletin saat ve tarihleri kontrol edilmesi gerekir. Buna bağlı olarak çoğu zaman kullanıcıların özellikle tabletlerinde tarih ve saat kısmı yanlış olduğu görülebiliyor. İşte bu da ilgili kısmın görülmemesine yol açan en önemli sebeplerden biri olmuştur. Eğer bundan dolayı değilse önbelleğin, güncellemelerin kaldırılması ve ayrıca verilerin temizlenmesi gerekir. Keza saat ve tarihten bir sıkıntı görülmediği zaman büyük olasılık ile önbellekte ve verilerden kaynaklı olabiliyor. Bu çözümler de işe yaramadığı takdirde geliştiriciden ve teknik bir yerden yardım isteyiniz.


Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2021, 19:06