Instagram video açılmıyor video izleme oynatma sorunu

Cep telefonda instagram video izleyemiyorum' a birde tablette video açılmıyor hatası eklendiğini söyleyebiliriz. Ses geliyor ama görüntü yok ise ayrıntılara bakınız.

Instagram video açılmıyor video izleme oynatma sorunu
müşteri hizmetleri

Instagram videolar açılmıyor Huawei başta olmak üzere Xiaomi ve Samsung gibi çok sayıda telefonda görülebiliyor. Video izlerken görüntü gelmiyor ama ses geliyor iPhone / iPad cihazlarda nadir görülmekte. Galaxy serilerinde hemen hemen aynı adımlarla sorun çözümü kavuşabiliyor.

Video izlerken yaşadığınız sorunları anlayabilmemiz adına hem farklı hesaplardan hem cihazlardan giriş denenmesi gerekir. Belki internet belki uygulamanın versiyonuyla alakalı olabiliyor.

Videoda ses çıkmıyor ve bazılarında ise görüntü gelmiyor gibi durumlar çok ama çok eski zamanlarda vardı. Biz bu durumu daha çok bilgisayarlarda görürdük ve yapılacak adımların çoğu aynı olurdu. Şimdilerde ise Smart TV televizyonda ve telefonlarda daha sık karşılaşmaktayız. 

Instagram video açılmıyor çözümü

Paylaşılan veya paylaştığınız videoyu izlerken ses geliyor fakat görüntü yoksa ve siyah ekran geliyorsa aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz. Adımlardan önce farklı bir instagram hesabından giriş yaparak deneyiniz. www.andronova.net

 1. Instagram uygulamasını silip son ve duruma göre bir kaç versiyon öncekini yükleyip deneyiniz.
 2. MX player uygulamasını yükleyip, bir tane videoyu açarken MX player (her zaman) seçip açınız.
 3. Uygulamanın ve cihaz yazılımının güncel sürümü varsa güncelleme yapınız.
 4. Hücresel veri kullanımını kapatınız. Instagram' dan "Ayarlar" (çark simgesi) / "Hücresel Veri Kullanımı" / "Daha Az Veri Kullan
 5. Cihazın ayarlarından Ekran / Görünüm oranı düzeltmesi kısmından Instagram üzerinde tik simgesi varsa kaldırın. (Bu önerimiz eski modellerden bazılarında işe yaramakta)
 6. Cihazı duruma göre fabrika ayarlarına çevirmeniz gerekebilir. 

Instagram video izleme sorunu 

Video oynatmıyor sorunu görülen markalardan bazılarına aşağıda yer verdik ve bu markalar dışındakiler için örnek hata mesajını yazı sonunda bize iletebilirsiniz.

 • OPPO
 • LG
 • Asus Zenfone
 • General Mobile
 • Sony Xperia
 • Lenova
 • Vestel
 • Turkcell T50, T80 veya T70
 • iPhone' un 5 ve üzeri modellerinde

iPhone' da;

 1. Ayarlar / Videolar / Oynatma için Hücresel Veri kapatınız. Oynatma kalitesi "En uygun" veya "İyi" seçeneklerini deneyiniz.
 2. Ayarlar / Genel / Arka Planda Uygulama Yenile instagram' ı kapatınız.

Instagram video açılmıyor çözümü

Instagram video izleme sorunu çözümü

Görüntülerdeki seçeneklerin ilerleyen yıllarda değişmesi mümkün olacağından dolayı biraz kurcalamanız gerekebilir. Geliştiricinin çıkardığı yeni sürümlerden sonra bazen aksaklıklar çıkabiliyor ve öncekine dönülmesi çözüm getirebiliyor. Sürekli oynatılırken durduruldu yazıyorsa burada aklımıza birde Google' un Hizmetleri adlı uygulamasında ve sonradan atılan yazılımdam kaynaklı olduğu gelir.

video neden açılmıyor

arka planda uygulama yenile

Instagram ses var görüntü yok

Uygulamada çark simgesine dokunup hücresel veri kullanımı seçeneğinde yer alan daha az veri kullan seçeneğini pasif yapınız. Durum yine aynı ise birde video oynatıcı player uygulamasıyla deneyerek kontrol ediniz. Bazı videolarda yardımcı bir uygulama gereksinimi doğabiliyor.

Unutmadan internet bağlantısını wifi olarak ayrı yerlerden ve mobil' den ise 3G ve LTE olarak test ediniz. Farklı yerlerden de videoları oynatarak yine görüntü yok mu diye inceleyelim ve duruma göre yazarsınız. Varsa VPN yöntemiyle deneyelim belki ülke ganelinde problem yaşanıyordur.

Uygulamanın ve telefonun önbelleği ve verilerinin temizlenmesi kesinlikle öneriyoruz. Sizin yapacağınız şeylerin analizi ve başvurunun yapılmasında denenecek yöntemin profilde bir şeylerin değiştirilmeye çalışılması olacak. Kayıt edilirken bir uyarı geliyorsa işte o zaman geliştiriciye iletmeniz gerekecek.

instagram video oynatmıyor

instagram video açılmıyor

instagram video ses var görüntü yok

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2021, 11:50