Internet Explorer çalışmıyor hiç bir web sayfası açılmıyor çözümü

Andronova

Internet Explorer tarayıcısını açtığımda beyaz ekran geliyor web siteleri açılmıyor diyenler için kesin çözüm. Internet Explorer simgesi yok nasıl eklenir virüs bulaştı sıfırlama silme.

Internet Explorer tarayıcısında bir web sayfası açmaya çalıştığınızda aşağıda sanki bir şey yükleniyor gibi görünse de her hangi bir sayfa açılmıyor ve beyaz ekranda kalıyorsa tahmini nedeni ya tarayıcı uçtu ya da virüs bulaştı.

Yukarıdaki sorun yakın bir zamanda bizden destek alan birinde gördük. Normal de bu sorun eskiden sık sık gördüğümüz bir sorundu. Bu sıkıntının aşılmasının çok ama çok kolay bir yolu var. Eğer önerdiğimiz adımlar ile sorunu çözemediyseniz haberimize yorum bırakarak yardım alabilirsiniz.

Internet Explorer çalışmıyor açılmıyor kesin çözümü

Internet Explorer tarayıcısında sağ üst tarafta bulunan çark simgesine tıklayınız ve “Internet Seçenekleri” bölümüne giriniz.

Internet Explorer çalışmıyor hiç bir web sayfası açılmıyor çözümü

Aşağıdaki ekranda “Sil” yazısına tıklayıp tümünü seçip “Sil” seçeneği ile temizleyiniz.

Internet Explorer çalışmıyor

Internet Explorer açılmıyor çözümü

Sonra “Gelişmiş” bölümünden “Sıfırla” seçeneği ile internet explorer tarayıcısının tüm ayarlarını sıfırlayınız.

Internet Explorer sıfırlama

Internet Explorer neden açılmıyor

Internet Explorer yine web sitesi açılmıyor

Beyaz ekran sorunu devam ediyorsa ikinci adıma geçiyoruz. Denetim masasını açarak “Program ve Özellikler” seçeneğine tıklayınız.

Internet Explorer kaldırma

Açılan ekrandan sol tarafta “Windows özelliklerini aç veya kapat” seçeneğine tıklayınız.

Internet Explorer virüs bulaştı

Açılan pencereden “Internet Explorer 11” ya da hangi sürüm varsa işaretli kutucuğun işaretini kaldırınız ve ekrana gelen uyarıya “Evet” diyerek devam ediniz.

Internet Explorer yükleme

Internet Explorer yeniden kurma

Yukarıdaki işlemden sonra bilgisayarın yeniden başlatılması gerekiyor. Zaten Windows bu uyarıyı yapacak. Windows’ u yeniden başlattıktan sonra internet explorer artık silinmiş olacak. Bilgisayar açıldıktan sonra yukarıdaki ikinci adımları tekrar yapacaksınız. Bu sefer internet explorer’ den kaldırılan kutucuğu tekrar işaretleyeceksiniz. Sonra yine uyarıya evet diyerek bilgisayarı tekrar yeniden başlatacaksınız. www.andronova.net

Windows bilgisayarda internet explorer simgesi yok çözümü

Bilgisayar açıldı ama internet explorer simgesi yok diyenler için bu simgeyi manuel masaüstüne atacaksınız. Bilgisayardan C sürücüsüne giriniz ve “Program files” ya da “Program dosyaları” bölümüne giriniz. Açılan bölümden “Internet Explorer” klasörüne giriniz. Burada yer alan “iexplore.exe” simgesine mause ile sağ tıklayıp gönder seçeneğinden “Masaüstü (kısayol oluştur)” yazısına tıklayınız.

Windows bilgisayarda internet explorer simgesi yok çözümü

internet explorer simgesi yok


Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2017, 15:20

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir