İnternette istenmeyen reklamlara son reklam engelleme geliyor

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Google' den önemli bir hamle daha reklamları engelleme de yeni bir uygulamaya geçiliyor. Pop-up ve sesli video reklamları Chrome ile otomatik bir şekilde engellenecek.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Google, kısa bir zaman önce duyurulan, reklam engelleme özelliğini resmi olarak açıkladı. Firma, rahatsızlık verici reklamları Google Chrome üzerinden engelleme uygulaması başlatacak. Ayrıca bu reklam linklerini çalıştırmaya devam eden sayfalar, Google’ dan artık reklam alamayacaklar.

Wall Street Journal, iki ay önce Google Chrome’a Google tarafınca hazırlanmış bir reklam engelleme uygulaması ve özelliğinin geleceğinin sinyallerini vermişti. Chrome, kabul edilemez olarak kabul edilen, her yerden, umulmadık zamanda çıkan reklamları engellemek amaçlı çalışmalar yapmaktaydı. 2 aydan uzun süredir bu konuyla ilgili demeç vermeyen yetkililer, sessizliğini bozdu. Google’dan sonunda beklenen resmi bir açıklama geldi.

Son açıklama ile reklam engelleme uygulaması geliyor

İnternette istenmeyen reklamlara son reklam engelleme geliyor

Şirketin blog sayfasında yayınlanan ve paylaşılan açıklama, çevrimiçi reklamları iyileştirme aslına dayanıyor. Google bu reklamları çok daha iyi bir seviyeye getirebilmek için Better Ads Koalisyonu ile ortaklık yapacağını belirterek ilk resmi adımı attığını doğruladı.

Pop-up’lar ve sesli video reklamlarının otomatik bir şekilde oynatılan reklamları Chrome’da engelleyeceğini doğrulayan Google, bu engelleme sayesinde kullanıcılarına daha temiz ve reklamsız bir internet hizmeti sunmayı hedefliyor. Opera, Safari gibi benzeri tarayıcıları kullanan internet kullanıcılarını da güvenilir bir yere aldı bu sayede.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Bu günlerde birçok internet sayfası, gelirini Google sayesinde elde etmektedir. Yeni uygulanmaya başlayacak olan değişiklik 2018’in başlarında yürürlüğe girmesi bekleniyor. Ayrıca Google, Better Ads standartlarına ve kurallarına uymayan web sitelerinin de Google reklamı yayınlayamayacağını belirtti. Google’ın reklam çıkartmayacağını belirterek yaptığı tehdidin ardından, yakın zamanda internetin rahatsız eden reklamlarından arındırılmış bir mekan haline geldiğini görebileceğiz. 2018 den itibaren temiz ve reklamsız internete merhaba diyeceğiz. Teknoloji haberleri


Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2017, 01:11

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir