iOS 11 ve Android Oreo karşılaştırması

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Apple' nin yeni işletim sistemi sürümü iOS 11 ile yeni Android sürümü Android 8.0 Oreo' nun genel özellik karşılaştırmasına yer verdik. İlerleyen zamanda detaylar verilecektir.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Apple ve Google tarafından gelen açıklamaların kısıtlı olması her ikisi için yapılan karşılaştırmada eksik yönlerin olacağını gösteriyor. Fakat elde edilen veriler ile ikisinin arasındaki fark çok net anlaşılıyor.

Apple çok kısa bir zaman içerisinde iOS 11‘i tanıtıma sundu. Birkaç hafta öncesinde de Google, Android Oreo‘u tanıtıma sunmuştu. Bu iki iyi işletim sistemi bir araya geldiği zaman tüm cihazlar içerisinde yer alacak. İki işletim sistemi arasında hangisinin daha iyi olduğunu belirlemek adına birçok kıyaslama ve araştırma yapıldı. Karar olarak; Android Oreo’nun iOS 11’den daha iyi olduğu tespit edildi. Bunun nedeni ise; Google’ın yapay zeka alanında kendini oldukça geliştirmiş olmasından kaynaklanıyor. Apple bu kıyaslama durumunda tamamıyla yenik durumda değildir çünkü Apple, gerçeklik özelliğini daha da arttırma kabiliyetini gösterirse birçok kullanıcı iOS 11 için yeni bir akım yaratabilir.

Android Oreo mu iOS 11 mi

iOS 11 ve Android Oreo karşılaştırması

Android Oreo bazı özellikleri 

Android Oreo ile yeni olan özelliklerin arasında; yeni bildirim sistemi, daha güçlü pil ömrü, daha hızlı işletim, kopyala-yapıştır özelliği ile daha kolay isim, telefon kaydı yapma gibi özellikler yer alır.

​​​​​​iOS 11 bazı özellikleri

iOS 11 ile yeni olan özelliklerin arasında; Apple Pay ile para ödeme özelliğinin olması, arttırılmış gerçeklik, yenilenmiş App Store, Siri tavsiyeleri ve ev içerisinde birden fazla hoparlörler de ses oynatma özelliği gibi özellikler yer alır.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Aşağıda ilişkili haberlerde iOS 11 ve Android 8.0 özelliklerine ulaşabilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2017, 13:57

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir