iOS 8 ile Birlikte Çevrimdışı Harita Kullanımı Mümkün Olacak

Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Apple iOS 8 ve iPhone 6 ile büyük bir değişim yaşamayı ve yaşatmayı planlamakta. Bunun için farklı firmaları satın alan, yeni mühendisleri bünyesine katan Apple’ın son yaptığı satınalma ise büyük eleştiriler alan Apple Maps’in daha fazla kullanıcı dostu olmasını sağlayabilir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Alışeriş merkezleri ve müzelere için mekan için haritalandırma hizmeti sunan Wifarer CEO’su Philip Stanger’ı işe aldı. Apple’ın Wifarer şirketini satın alıp almadığı ile ilgili şu anda resmi bir açıklama olmasa da Apple’ın Wifarer’ın teknolojisini ve eski CEO’sunun deneyimini kullanacağı kesinleşmiş bir durum çünkü  Philip Stanger Şubat ayı içinde linkedlin profilinde değişiklik yaptığı görülüyor. Şunu da hatırlatmakta fayda var; Apple geçtiğimiz yılda 20 milyon dolara WifiSLAM adlı çevrimdışı uygulamalar ve haritalar geliştiren bir firmayı satın almıştı. Bu haberlere istinaden Apple’ın iOS 8 ve iPhone 6’da çevrimdışı haritalar desteği sunması beklenmekte.

Ekran Alıntısı

Özellikle yurtdışına çıkanlar ve internet paketini kısıtlı kullanmak zorunda kalanların bu habere çok sevineceğini düşünmekteyim. Google Maps’in de çevrimdışı belli bir noktaya kadar hizmet verdiğini belirtelim ama Google Maps’in navigasyon özelliğinin kullanılabilmesi için mutlaka “ağ bağlantısına” ihtiyacı var. Bundan dolayıda Apple’ın çevrimdışı harita özelliğine kavuşması mobil sektör için büyük önem taşımakta…

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Kaynak: iphonehacks

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir