iOS 9 Jailbreak Yayınlandı! Pangu Jailbreak Yapma Talimatı

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Appe’ın mobil işletim sisteminin özgürlüğü seven kullanıcıları için beklenen an geldi ve ilk iOS 9 Jailbreak uygulaması yayınlandı.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

iOS cihazlarındaki tüm kısıtlamaları kaldıran ve ücretsiz uygulama yükleme dahil kullanıcılara istedikleri her şeyi yapabilmelerine olanak sağlayan Jailbreak işlemi, Android’teki Root işlemiyle hemen hemen anı şey denilebilir.

iOS 9’un kısa süre önce yayınlanmasının ardından, bu sefer ilk Jailbreak uygulaması Pangu tarafından iOS 9 ve iOS 9.0.2 sürümleri için yayınlandı.

Ve ayrıca Pangu Jailbreak, bu güne kadar çıkmış ilk zincirlenmemiş / hiç bir şeye bağlı olmayan Jailbreak. Yani cihazınızı yeniden başlattığınızda, Jailbreak’e ait hiç bir şeyi kaybetmiyorsunuz.

pangu-jailbreak

Pangu9 jailbreak sürümünü destekleyen iOS cihazları:

  • iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s, iPhone 5c, iPhone 5, iPhone 4S
  • iPad Air 2, iPad Air, iPad 4, iPad 3, iPad 2
  • iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2, iPad mini
  • iPod touch 6G, iPod touch 5G

iOS 9 Jailbreak Yapma Yöntemi, Pangu Jailbreak Uygulaması

[ft_alert type=”warning”] Bu uygulamaya başlamadan önce, cihazınızın tam yedeğini almayı ve ayrıca Jailbreak işleminin, cihazınızın garantisini iptal edeceğini de unutmayın. [/ft_alert]

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Adım 1: Pangu Jailbreak Windows uygulamasını indirin. Ayrıca Pangu’nun resmi sitesine de ulaşabilirsiniz. Mac OS X için Virtualbox‘ta Windows kurarak bu işlemleri yapabilirsiniz.

Adım 2: Cihazınızı USB kablosuyla bilgisayara bağlayın.

Adım 3: Telefondan Uçak modunu aktif edin, sonra Ayarlar > Parola bölümünden “Parolayı Kapat” seçeneğini aktif edin, sonra Ayarlar > iCloud > iPhone’umu Bul bölümünde bu özelliği pasif hale getirerek kapatın.

Adım 4: Pangu uygulamasını, üzerine fareye sağ tuşla tıklayıp Yönetici olarak çalıştırın.

Adım 5: Uygulama cihazınızı bulana kadar bekleyin ve ardından Start butonuna basarak Jailbreak işlemine başlayın ve adımları takip edin.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
pangu-jailbreak-goruntu1

Dilerseniz ayrıca, iOS 9 Pangu Jailbreak yapma yöntemini aşağıdaki videodan izleyerek te yapabilirsiniz.

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak