iPhone 5C Üretimi Durduruldu

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple‘ın ucuz iPhone beklentilerini karşılamak üzere yaptığı plastik kasalı iPhone 5C Apple tutkunları tarafından bildiğiniz gibi “çirkin ördek muamelesi” görüyor. iPhone 5 donanımına sahip iPhone 5C hem kalın kasası hemde fiyatı ile beklentileri karşılayamamıştı. iPhone 5S satışları rekorlar üstüne rekor kırarken; Apple’ın iPhone 5C’yi satabilmesi için farklı bir stratejiye ihtiyacı var gibi görünüyor. 

teknik destek

Çin teknoloji sitesi CTechnology’in haberine göre Apple Foxconn’dan iPhone 5C üretimini belli bir oranda yavaşlatmasını istemiş. Foxconn’da üretimi yavaşlattığında oluşan üretim fazlalığının iPhone 5S için ayarlanabileceğini Apple’a bildirerek bunun için zaman talep etmiş. Apple’ın iPhone 5S ve iPad Mini 2 için tüm tedarikçilerine büyük bir baskı yaptığını biliyoruz. CTechnology Apple’ın elindeki A6 işlemcilerinin tüketilmesi için (ince bir espiri ile) iPhone 5 üretimine devam edip etmeyeceğini sorduğu yazısında “iPhone 5C’ye gerek var mıydı” diye soruyor. Apple tarafında iPhone 5C ile ilgili bir belirsizlik olduğunu yapılan açıklamalardan da anlayabiliyoruz. Apple iPhone 5C için geniş çaplı bir reklam kampanyası yürütse de uzun vadede telefonda satış kıpırtısı anlamında bir ışık görünmüyor.

Apple’ın iPhone 5C stokları   her geçen gün artıyor ve Apple bu durumda ne yapacak herkes bunu merak ediyor. Noel öncesi özellikle iPhone 5C için bir indirim bekleyenler Apple tarafından “indirim olmayacak” açıklamasından  sonra yönlerini iPhone 5’e çevirdi. Ülkemizde iPhone 5C 16 GB modeli 1849 TL’den, 32 GB modeli’de 2149 TL’ye satılıyor. iPhone 5C için bu fiyatlar ne zaman ki 1400 TL bandının altına düşer işte o zaman iPhone 5C tercih edilebilir bir noktaya gelebilir. Bunun olması içinde Apple’ın elindeki bütün iPhone 5 modellerinin bitmesi gerekiyor. Yoksa bu fiyat politikası ile iPhone 5C almayı düşünenler iPhone 5’e yöneliyorlar bununla birlikte iPhone 5’in de stokları bitecek gibi görünmüyor.

Kaynak: MacRumos

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın