iPhone 7 DFU modu aktif etme DFU moduna nasıl geçilir?

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

iPhone DFU modu nedir? DFU, cihazı yazılım güncelleme moduna almak için yapılan komutlara denir. Bazen bu moda cihazda oluşan yazılım kaynaklı sorunları çözmek için kullanılır?

Andronova

DFU modu, iPhone 7 öncesi modellerde her hangi bir sorunda ana ekran ve güç tuşlarına bazılı tutarak bu moda alma veya iTunes üzerinden yazılım geri yükleme işlemi yapılabiliyordu. Tabi artık bu tuşlar değişti.

iPhone 7 DFU modunu aktif etme: iPhone 7 cep telefonunu kapatınız. iTunes yazılımı açıkken Lightning kabloyu bilgisayar ve telefona bağlayınız.Sağ tarafta yer alan “Güç” tuşuna 3 saniye kadar basılı tutunuz.

Güç tuşuna basmayı bırakmadan “Ses kısma” tuşuna 10 saniye kadar basılı tutunuz. iTunes programında ilgili ekran geldiğinde düğmeleri bırakınız.

İşlemlerde her hangi bir sorunla karşılaşırsanız, iPhone cep telefonları için önerdiğimiz destek hattını arayarak yardım isteyebilirsiniz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın