iPhone 7 pil kullanım süresi neden az

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Apple’ nin yeni cep telefonu modeli iPhone 7 özellikleri ile dikkat çekerken tasarım ve pil kullanımı konusunda şikayet almaya devam ediyor. Kullanıcıların batarya kullanımında yetersiz olan cihazdan şikayetçi.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bazen yayınlanan güncellemelerin sonucu şarj süresinde kısalma ile sonuçlanabiliyor. Burada yeni bir versiyon çözüm sağlamazsa bilgisayardan sıfırdan yazılım yüklenmesi gerekebilir.

iPhone 7 pil kullanım süresi neden az

iPhone 7 pil kullanım süresi neden az

iPhone 7, Apple’ nin diğer modellerine göre daha fazla batarya ömrü ile çıkmıştı. Ama görülen o ki rakiplerinin gerisinde kaldı. Yapılan testlerde hem konuşma süresi hem de internet kullanımı konusunda geri de olduğu anlaşıldı.

İnternet kullanımında iPhone 7 615 dakika, Galaxy S7 677 dakika, LG G5 640 dakika ve HTC 10 790 dakika pil süresine sahip.

Apple iPhone 7 neden daha az pil ömrüne sahip? Nedeni kullandığı batarya. iPhone 7′ nin sahip olduğu batarya 1,960 mAh. HTC 10 ise 3,000 mAh batarya ya sahip. Aradaki fark sanırım sorunun cevabına yeterli.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Daha uzun pil ömrü için öneriler: Telefonunuzun ekran parlaklığını orta seviye veya daha aza çekebilirsiniz. Kullanmadığınız uygulamaları kaldırabilirsiniz. Bazı uygulamalar arka planda çalışmaya devam edebiliyor. Pil kullanım sürelerini optimize eden uygulamalar denenebilir. İnternet kullanımında mümkünse Wi-Fi üzerinden yapılması çok ama çok fazla pil kullanım süresini sağlar.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak