iPhone 7 Pil Kullanım Süresi Neden Az

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Apple’ nin yeni cep telefonu modeli iPhone 7 özellikleri ile dikkat çekerken tasarım ve pil kullanımı konusunda şikayet almaya devam ediyor. Kullanıcıların batarya kullanımında yetersiz olan cihazdan şikayetçi.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Bazen yayınlanan güncellemelerin sonucu şarj süresinde kısalma ile sonuçlanabiliyor. Burada yeni bir versiyon çözüm sağlamazsa bilgisayardan sıfırdan yazılım yüklenmesi gerekebilir.

iPhone 7 pil kullanım süresi neden az

iPhone 7 Pil Kullanım Süresi

iPhone 7, Apple’ nin diğer modellerine göre daha fazla batarya ömrü ile çıkmıştı. Ama görülen o ki rakiplerinin gerisinde kaldı. Yapılan testlerde hem konuşma süresi hem de internet kullanımı konusunda geri de olduğu anlaşıldı.

İnternet kullanımında iPhone 7 615 dakika, Galaxy S7 677 dakika, LG G5 640 dakika ve HTC 10 790 dakika pil süresine sahip.

Apple iPhone 7 neden daha az pil ömrüne sahip? Nedeni kullandığı batarya. iPhone 7′ nin sahip olduğu batarya 1,960 mAh. HTC 10 ise 3,000 mAh batarya ya sahip. Aradaki fark sanırım sorunun cevabına yeterli.

Daha uzun pil ömrü için öneriler: Telefonunuzun ekran parlaklığını orta seviye veya daha aza çekebilirsiniz. Kullanmadığınız uygulamaları kaldırabilirsiniz. Bazı uygulamalar arka planda çalışmaya devam edebiliyor. Pil kullanım sürelerini optimize eden uygulamalar denenebilir. İnternet kullanımında mümkünse Wi-Fi üzerinden yapılması çok ama çok fazla pil kullanım süresini sağlar.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

iPhone 7 Pil Kullanım Süresi ve İpuçları

iPhone 7, pil ömrü konusunda iyi bir deneyim sunan bir akıllı telefondur. Ancak, pil ömrünü en üst düzeye çıkarmak için bazı önlemler alabilirsiniz.

iPhone 7 Pil Ömrü

iPhone 7, 1960 mAh kapasiteli bir lityum-iyon pil içerir. Apple’ın belirttiği gibi, bu pil modeline göre kullanım tarzınıza bağlı olarak farklılık gösterebilir. İşte bazı tipik kullanım senaryolarına göre iPhone 7’nin pil ömrü:

 1. Konuşma Süresi: iPhone 7, 3G üzerinden 14 saate kadar konuşma süresi sunabilir.
 2. İnternet Kullanımı: Wi-Fi üzerinden gezinme süresi yaklaşık 14 saattir, ancak 4G LTE kullanıyorsanız bu süre azalabilir.
 3. Video İzleme: Tam şarjla yaklaşık 13 saate kadar video oynatma süresi sunar.
 4. Müzik Dinleme: 40 saate kadar müzik dinleme süresi sunar.
 5. Bekleme Süresi: iPhone 7, bekleme modunda yaklaşık 10 gün pil ömrü sunabilir.

Pil ömrünü etkileyen faktörler arasında uygulama kullanımı, parlaklık seviyesi, pil sağlığı, arka plan uygulama güncellemeleri ve konum servisleri bulunur.

Pil Ömrünü Uzatma İpuçları

iPhone 7’nin pil ömrünü uzatmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları:

 1. Parlaklık Seviyesini Azaltın: Ekran parlaklığını gerektiği kadar yüksek tutmak yerine otomatik parlaklık ayarını kullanarak pil ömrünü uzatabilirsiniz.
 2. Uygulamaları Kapatın: Kullanmadığınız uygulamaları arka planda çalıştırmaktan kaçının. Arka planda gereksiz uygulamaların çalışması pil tüketebilir.
 3. Push E-posta Ayarlarını Değiştirin: E-posta hesaplarınızı otomatik olarak indirmek yerine, belirli bir sıklıkla kontrol etmeyi tercih edin.
 4. Konum Servislerini İzleyin: Konum servislerini sadece gerektiğinde kullanın. Uygulamaların sürekli olarak konumunuzu izlemesi pil ömrünü etkileyebilir.
 5. Güncel Tutun: iOS güncellemelerini düzenli olarak kontrol edin ve yükleyin. Güncellemeler, pil ömrünü iyileştirebilir.
 6. Arka Plan Uygulama Güncellemelerini Kapatın: Ayarlar > Genel > Arka Plan Uygulama Uygulamaları’na gidin ve gereksiz arka plan uygulama güncellemelerini kapatın.
 7. Enerji Tasarrufu Modunu Kullanın: Ayarlar > Batarya > Enerji Tasarrufu Modu’nu etkinleştirerek pil ömrünü uzatabilirsiniz.
 8. Pil Sağlığını Kontrol Edin: Ayarlar > Batarya > Pil Sağlığı’na gidin ve pilin sağlığını kontrol edin. Eğer pil sağlığı düşükse, pil değişimi düşünün.
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir