iPhone 7 ses sorunu tıslama sesi geliyor

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

iPhone 7 kendi kendine ses çıkarıyor ve sanki tıslama sesi geliyor gibi. Apple çıkan sesler için her hangi bir açıklama yapmadı. Bu ses neden çıkıyor?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus kendi kendine sesler çıkarıyor. Çıkan ses tıslama sesini andırıyor ve çıkan ses acaba hangi parçadan geliyor diye merak edenler için net olmayan bazı sebepleri sıraladık.  Garantisi varsa değişim talebi almak isterseniz büyük ihtimal olumsuz yanıt alacaksınız. İlk 10 gün içerisinde alının cihazlarda talep oluşturuluyor. Sonrasında 4. kez servise gönderildiğinde talep edilebilir.

Bu modeli kullanan biri olarak pek olumsuz bir tarafıyla karşılaşmadık. Genel olarak çoğu serisinde olduğu gibi yetersiz şarj süresi bizim için tek olumsuz tarafı oluyor. Tabi arada bir yazı silerken veya değiştirirken tamamen silmek zorunda kaldığımızı da ekleyebiliriz.

Apple, büyük bir gösteri ile iPhone 7′ yi tanıtmıştı ve zaman zaman hem olumlu hem olumsuz eleştiriler gelmekte. Ama son çıkan sorun büyük haber olarak yayıldı. 7 Modellerde görülen tıslama ses sorununu ilk olarak Stephen Hackett, ortaya çıkarmıştı. Çoğu iPhone kullanıcısının acaba Apple, bu sesi duymadı mı?

Evet iPhone 7 kendi kendine ses çıkarıyor. Nedenini çok sayıda kişi varsayımlarla ortaya koydu. Bunun nedenlerinden bazılarına aşağıda yer verdik. Sizinde bir varsayımınız varsa yorum bırakabilirsiniz.
 

 • İşlemci kaynaklı ya da devre bileşenlerinden kaynaklı olabilir.
 • Batarya da aşırı ısınma nedeniyle olabilir.
 • Anakart üzerindeki sürekli aktid olan parçalar ses çıkarabilir.
 • Elektrik akımının çok yüksek hızla akması nedeniyle olabilir.
 • Donanımsal manyetik dalgalanma nedeni yapabilir.
 • Aşırı kullanımlarda bu tars ses olabilir.
 • Hoparlör kaynaklı bir sorun olabilir.

Bu sorun şuan da satışta olan çok sayıda akıllı cep telefonlarında görülmemektedir. Apple, iPhone 7′ de kullandığı işlemci şuan en üst seviye işlemcilerden biri. Tahmini olarak bu ses işlemciden geliyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

www.youtube.com/embed/DX_m_ohC5mI

iPhone 7 ses sorunu tıslama sesi geliyor

Genel sorunlarda denenecek önerilerimiz:

 1. Başka hatla test
 2. Genelden sıfırlaya girip tüm ayarların sıfırlanması
 3. Yüklü uygulamaları teker teker silerek test
 4. Kulaklık ile deneme
 5. Fabrika ayarlarına sıfırlama
 6. Son olarak iTunes ile sıfırdan yazılım atın


Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2020, 02:17

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak