Android router saldırısı yapan zararlı yazılım!

Andronova

Android cep telefonlarda ve tabletlerde router (brute forca) saldırısı ortaya çıktı. Yeni bir zararlı yazılım mobil cihazlarda yönetici (admin) erişimi yaptırıyor. Wi-Fi ağlarına da saldırıyor!

Kaspersky güvenlik firmasının tespit ettiği Switcher adının verildiği Android işletim sistemlerine sahip cihazlarda router saldırısı yapan bir zararlı yazılım ortaya çıktı.

Switcher, Android sistemlerine router’ lara saldırılması için taşıyıcı olarak çıkarılan bu yazılım, varsayılan mevcut şifrelerin listesini kullanıp brute forca saldırısı oluşturarak yönetici girişini sağlıyor.

Çin’ de sahte Baidu mobil istemci üzerinden kullanıcılarını vuruyor. Aynı zamanda Wi-Fi ağlarını da hedef alıyor. Eriştiği ağlarda bulunan cihazlara ulaşarak yayılmaya çalışıyor. Eriştiği cihazlarda DNS adreslerini değiştirerek yeni bir güvenlik zafiyeti oluşturuyor.

Bu yeni virüs için henüz mobil cihazlarda bir güvenlik önlemi alınmadı. Git gide bilgisayarlarda görülen virüsler mobil cihazlara da ulaşıyor.  

Android telefonlara router saldırısı

Android router saldırısı yapan zararlı yazılım!


Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2017, 11:57

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir