iPhone 7 sesli klavye bildirimleri kapatma

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

iPhone 7 modelinde var olan sesli klavye bildirimleri iptal etme işlemleri nasıl yapılır? iPhone 5s, iPhone 6 ve iPhone 7 modelinde sesli klavye bildirimi sesle denetimi kapatma.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

iPhone cep telefonda mesaj yazarken mesajı sesli olarak okuyor mu? Voice Over Sesle Denetim özelliğini açma kapatma nasıl yapılır?

Apple markasının amiral gemisi olan iPhone modelinde bulunan bir özelliği nasıl kapatabileceğinizi bu haberimizde yayınlayacağız. 

Apple firmasının ürettiği dünyada ve ülkemizde milyonlarca satışı yapılan bu telefon modelinin son serisi olan iPhone 7’de sesli klavye geri bildirimlerini nasıl iptal edeceğiniz resimli olarak göstereceğiz. Çünkü iPhone 7 ve iPhone 7 plus telefon modellerinde bulunan sesli klavye özelliği kullanıcıların bazıları tarafından beğenildiği gibi bazıları içinde hiçde hoş olmamaktadır. Bundan dolayı bu özelliği kapatmak için aşağıdaki başlığımız altında yer alan yöntemi uygulayınız.

iPhone 7 sesli klavye bildirimleri kapatma nasıl yapılır

iPhone 7 ve iPhone 7 plus modellerinde var olan sesli klavyeyi kapatma için;

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
  1. İlk olarak iPhone 7 telefonunuzda aayrlar bölümüne giriş yapmanız gerekmektedir. Ayarlar bölümünün simgesi ise çark şeklinde bulunmaktadır.
  2. Yukarıdaki çark şeklindeki simgeye tıklayarak girdiğiniz ayarlar bölümünde ise bir çok bölüm içerisinden Genel kısmına giriş yapınız.
  3. Genel başlığı altında bulunan erişilebilirlik kısmına giriş yapınız.
  4. Erişilebilirlik bölümünde ise bir çok seçenek yine karşınıza gelecektir. Buradan konuşma kısmına giriş yapınız.
  5. Açılan ekranda ise yazma geri bildirimi yazısına tıklayınız.
  6. Son adımda ise aşağıdaki resimde göründüğü gibi yazma geri bildirimi ekranı açılacaktır. Bu ekranda ise mavi kutucuk içerisne aldığımız bölümde bulunan Karakterler ve Karakter İpuçları yazılarının karşısında yer alan ve kırmızı kutucuk içerisine aldığımız bölümlerde yer alan yeşil şeklinde bulunan tuşları sol tarafa çekerek gri konuma getiriniz. Bu tulşarın pasif olmasından sonra klavye sesli bildirimini kapatmış olacaksınız.

iPhone 7 sesli klavye bildirimleri kapatma


Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2017, 12:01

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak