iPhone 7 Sesli Klavye Bildirimleri Kapatma

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

iPhone 7 sesli klavye bildirimleri kapatmak için uygulanacak adımları bu içeriğimizde sunduk.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

iPhone cep telefonda mesaj yazarken mesajı sesli olarak okuyor mu? Voice Over Sesle Denetim özelliğini açma kapatma nasıl yapılır?

Apple markasının amiral gemisi olan iPhone modelinde bulunan bir özelliği nasıl kapatabileceğinizi bu haberimizde yayınlayacağız. 

Apple firmasının ürettiği dünyada ve ülkemizde milyonlarca satışı yapılan bu telefon modelinin son serisi olan iPhone 7’de sesli klavye geri bildirimlerini nasıl iptal edeceğiniz resimli olarak göstereceğiz. Çünkü iPhone 7 ve iPhone 7 plus telefon modellerinde bulunan sesli klavye özelliği kullanıcıların bazıları tarafından beğenildiği gibi bazıları içinde hiçde hoş olmamaktadır. Bundan dolayı bu özelliği kapatmak için aşağıdaki başlığımız altında yer alan yöntemi uygulayınız. iPhone sesli klavye bildirimleri kapatma

iPhone 7 Sesli Klavye Bildirimleri Kapatma Nasıl Yapılır

iPhone 7 ve iPhone 7 plus modellerinde var olan sesli klavyeyi kapatma için;

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
  1. İlk olarak iPhone 7 telefonunuzda aayrlar bölümüne giriş yapmanız gerekmektedir. Ayarlar bölümünün simgesi ise çark şeklinde bulunmaktadır.
  2. Yukarıdaki çark şeklindeki simgeye tıklayarak girdiğiniz ayarlar bölümünde ise bir çok bölüm içerisinden Genel kısmına giriş yapınız.
  3. Genel başlığı altında bulunan erişilebilirlik kısmına giriş yapınız.
  4. Erişilebilirlik bölümünde ise bir çok seçenek yine karşınıza gelecektir. Buradan konuşma kısmına giriş yapınız.
  5. Açılan ekranda ise yazma geri bildirimi yazısına tıklayınız.
  6. Son adımda ise aşağıdaki resimde göründüğü gibi yazma geri bildirimi ekranı açılacaktır. Bu ekranda ise mavi kutucuk içerisine aldığımız bölümde bulunan Karakterler ve Karakter İpuçları yazılarının karşısında yer alan ve kırmızı kutucuk içerisine aldığımız bölümlerde yer alan yeşil şeklinde bulunan tuşları sol tarafa çekerek gri konuma getiriniz. Bu tuşların pasif olmasından sonra klavye sesli bildirimini kapatmış olacaksınız.
iPhone 7 sesli klavye bildirimleri kapatma
iPhone sesli klavye bildirimleri kapatma

iPhone Sesli Klavye Bildirimleri Kapatma

iPhone’un klavyesi, kullanıcılarına dokunmatik klavye üzerinden yazarken sesli geri bildirimler sunar. Bu, tuşlara dokunurken bir ses çıkmasını sağlar ve yazarken size geri bildirim verir. Ancak bu sesli klavye bildirimleri bazı kullanıcılar için rahatsız edici olabilir. Bu makalede, iPhone’daki sesli klavye bildirimlerini nasıl kapatabileceğinizi öğreneceksiniz.

1. Ayarlar Uygulamasını Açın:

İlk adım olarak, iPhone’unuzun ana ekranından “Ayarlar” uygulamasına dokunun. Bu uygulama, iPhone’unuzun tüm ayarlarına erişim sağlar.

2. Ses ve Titreşim Ayarlarına Gidin:

Ayarlar uygulamasını açtıktan sonra, “Ses ve Titreşim” seçeneğine gidin. Bu seçenek, ses ayarlarına ve bildirimlerine erişim sağlar.

3. Klavye Sesleri’ne Tıklayın:

“Ses ve Titreşim” menüsüne girdikten sonra, “Klavye Sesleri” seçeneğini bulun ve üzerine dokunun. Bu seçenek, klavye sesleri ve bildirimleri ile ilgili ayarları içerir.

4. Klavye Tıklama Sesleri’ni Kapatın:

“Klavye Sesleri” sayfasına girdiğinizde, “Klavye Tıklama Sesleri” seçeneğini bulacaksınız. Bu seçenek, klavye sesli bildirimlerini kontrol etmenize olanak tanır.

5. Klavye Tıklama Sesleri’ni Kapatın:

“Klavye Tıklama Sesleri” seçeneğinin yanındaki anahtarın rengi yeşilse, klavye tıklama sesleri etkindir. Bu sesleri kapatmak için anahtarı sola kaydırarak rengini grileştirin. Bu işlem, sesli klavye bildirimlerini devre dışı bırakacaktır.

6. Ayarları Kaydedin:

Klavye tıklama seslerini kapattığınızda, otomatik olarak ayarlar kaydedilir. Artık iPhone’unuz klavye üzerinde her tuşa dokunduğunuzda ses çıkarmayacaktır.

Sesli Klavye Bildirimlerini Geri Açma (İsteğe Bağlı):

Eğer daha sonra sesli klavye bildirimlerini geri açmak isterseniz, aynı ayarları takip ederek “Klavye Tıklama Sesleri” seçeneğini etkinleştirebilirsiniz.

iPhone’daki sesli klavye bildirimlerini kapatmak, özellikle sessiz bir ortamda veya rahatsız etmek istemediğiniz durumlarda oldukça kullanışlıdır. Bu basit adımları takip ederek klavye seslerini istediğiniz zaman açıp kapatabilirsiniz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak