iPhone düşük güç modu nedir açma kapatma

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

iPhone telefonda düşük güç modu nedir? Güç modu açma kapatma nasıl yapılır? iPhone 8 / X, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6s Plus düşük güç modu nasıl açılır? Düşük Güç Modu nasıl kapatılır?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Yeni çıkan iPhone 7, Plus, iPhone X, ve iPhone 8′ de düşük güç modu nasıl açılır? Bu modellerde farklılık gösterebilir. Düşük Güç Modu yararları zararları neler? Düşük Güç Modu bildirimleri kapatıyor mu? 

Bu özellik özellikle çok az şarj seviyesi kalmış telefonlarda veya şarjı bitmekte olan cihazlarda gözle görülür etkiye sahip. Pil seviyesi yetersiz cihazlarda denemenizi öneririz.

Aşağıdaki bilgiler zamanla değişebilmekte. Daha gelişmiş seçenekler gelebilir. Adı değişebilir. Daha verimli hale gelebilir. 

iPhone Düşük Güç Modu nedir? iPhone telefonu bu mod’da çalıştırarak daha uzun süre şarj etmeden kullanabilirsiniz. Ama bu mod bazı işlemlerin çalışmamasına neden olur. %80 ya da daha yüksek bir değere çıktığında iPhone Düşük Güç Modu kapanır.

Düşük güç modu açma kapatma ayarları: iPhone cep telefonda Düşük Güç Modu’ nu açmak ve kapatmak: Ayarlar> Pil’ e dokunun. 

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

iPhone düşük güç modu nedir açma kapatma

iPhone düşük güç modu nedir

iPhone düşük güç mod açma

iPhone düşük güç modu nedir nasıl kullanılır?

Düşük Güç Modu şu özellikleri kapatır ya da kullanımı azaltır: Mail alma, Hey Siri uygulamasını, arkaplan uygulamalarının yenilemesi, otomatik indirmeler, Wi-Fi bağlantısındaki ilişkilendirmeler, azda olsa görsel efektler ve bazı bildirimler. Düşük Güç Modun açık olup olmadığını anlamak için, durum çubuğu bölümünde yer alan pil simgesi sarı ise bu mod açık anlamına geliyor.

Geekbench tek çekirdek testinde 1606 ve çoklu çekirdek testinde ise 2891 skoru alan iPhone 6 Plus, Düşük Güç Modunda ise tek çekirdekte 1019, çoklu çekirdek testinde ise 1751 aldı. Yani performansta ciddi bir düşüş görülüyor. Bu modda 3-4 saat daha fazla cihazı kullanabiliyorsunuz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Sorun olursa yazınız. Diğer konular içinde ilgili yazılarla yazarak bize ulaşınız.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak