iPhone ekran görüntüsü bilgisayara nasıl aktarılır

media 535

iPhone ekran görüntüsünü bilgisayara aktarma programı olarak çok sayıda geliştiricinin yazılımı bulunuyor. Lakin biz Windows 10' da sorunsuz olanını anlattık.

teknik destek

iPhone ekran görüntüsünü yansıtmak için çok sayıda uygulama ve program önerileriyle karşılaşıyorsunuzdur. Bizde hem bilgisayara hem telefona yüklü şekilde kullanacağınız yazılımı tanıtacağız. Teknolojiyle alakalı olan çoğunun bildiği TeamViewer yardımıyla nasıl yansıtacağımız göstereceğiz.

LonelyScreen ve 5kplayer kullanılarak işlem yapabilirsiniz. Resimli anlatımımızda TeamViewer QuickSupport üzerinden işlemler nasıl yapılır adım adım gösterdik. Dikkat edilecek kısım ekran kilidi devreye girdiğinde görüntü kesiliyor ve tekrar kilidi açtığınızda ekran görüntüsünün gelmediğini görüyoruz. Burada ya bekleyeceğiz ya da bağlantıyı kesip tekrardan işlemi başlatacağız.

Windows 10 üzerinden denediğimiz 5kplayer ise bizde çalışmadı ama bazılarında çalışabilir. Tek yapmaları gereken 5kplayer’ i Pc’ ye kurup telefonun ekranını yukarıdan veya aşağıdan yukarı kaydırıp “Ekran yansıtma” seçeneğine dokunmanız. Tabi her iki cihazda aynı WiFi ağına bağlı olacak.

iPhone görüntüsü bilgisayara nasıl yansıtılır?

  1. PC’ ye “TeamViewer” kurulu olsun veya sadece çalıştır seçeneğini kullanın.
  2. Telefona “TeamViewer QuickSupport” kurunuz.
  3. Gerekli izinleri veriniz.
  4. Cihazdaki ID bilgisini PC’ dekine giriniz.
  5. iPhone’ a bağlanmasına izin vermeniz için ekran onay bilgisi gelecek.
  6. Telefondaki panalde “Yayını başlat” yazısına dokunacaksınız.
  7. Geri sayım başlayacak ve 10-15 saniye içerisinde görüntü aktarımı başlayacak.

Aktarımda ufak geçikme olabilir ama stabil çalıştığını söyleyelim. Kesik kesik görüntü geliyorsa internet hızının kontrol edilmesi ve arka plandaki çalışanların incelenmesini öneriyoruz.

iPhone ekran görüntüsü bilgisayara nasıl aktarılır

iPhone ekran görüntüsü bilgisayara aktarma

Bağlantıyı PC üzerinden başlatınız ve iPhone’ a gelen “İzin ver” yazısına dokunun.

iPhone ekran görüntüsü bilgisayara yansıtma

Sesli iletişim sağlayacaksa mikrofon iznine onay verilecek. Sonrasında “Yayını başkat” olanla devam ediniz.

iphone görüntüsünü windows 10 aktarma


Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2021, 19:02

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın