iPhone garanti sorgulama resimli anlatım

blank

iPhone garantisini öğrenmek için imei sorgulaması yapılması gerekiyor. Servisteki arızalı cihaz durumu sorgulamak için ilgili resmi web sitesi kullanılabilir.

teknik destek

iPhone imei sorgulaması hangi alandan yapılmakta diyorsanız, bu yazımız işinize yarayabilir. iPad / iPod touch ve iPhone cihaz sorgulamasını nasıl yapılacağını daha önce de yazmıştık. Bu yazıda farklı olan Genpa’ dan öğrenme ve servisteki arızalı cihaz durumu sorgulamanın nasıl yapılacağını anlatacağız.

Apple arızalı cihaz yetkili servis sorgulamasının detaylı anlatımını sizlere hazırladık. Apple ürünlerinden her hangi birini kullanıyorsanız, Apple resmi sitesinden aşağıdaki verdiğimiz sorgulama adresinden yapabilirsiniz. Cihazınızın garantisi devam ediyorsa ama Apple telefonla teknik destek hizmeti süreniz dolduysa o zaman onarımı için servise göndermeniz gerekiyor.

Apple garanti sorgulama (Apple KVK Genpa)

 • Apple iPhone iPad / iPod touch için garanti sorgulama adresi: checkcoverage.apple.com/tr/tr/
 • Seri veya imei yazmanız gerekiyor
 • İmei bilmeyenler aşağıdaki tuşlamayı yaparak öğrenebilir
 • Satın alma tarihini
 • Destek süresini
 • Onarım servis kapsamını 

Gibi bilgileri sorgulamada görebilirsiniz. Yukarıdaki adresten cihazınızı sorgulayınız. Apple garanti sorgulaması için cihazınızın seri numarasını (IMEI) yazmanız gerekiyor. Yani *#06# tuşlaması ile cihaz imei numarasını öğrenebilirsiniz.

iPhone garanti sorgulama resimli anlatım

iphone 5s garanti sorgulama

iphone 6s garanti sorgulama

iPhone garanti sorgulama iletişim numarası

Eğer cihazınızın telefonla teknik destek hizmeti devam ediyorsa, “Telefonla Teknik Destek” yazısının altında yer alan “Apple Desteğine Başvurun” yazısını tıklayınız.

 1. Cihazın arızası hangi kategoriye giriyorsa onu seçiyorsunuz.
 2. Apple ile telefonla iletişim için “Apple Destek ile Şimdi Konuşun” seçeneğini tercih ediyorsunuz.
 3. Aşağıdaki ilgili alanları doldurmanız gerekiyor. Buradaki e-posta adresine Apple hesabınızı oluşturduğunuz mail adresini yazıyorsunuz.
 4. Apple telefonla teknik destek: Süresi Doldu yazıyorsa, Genpa ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Cihazınızın garantisi bittiyse ister Genpa ister başka bir servisten hizmet alabilirsiniz.

iphone 7 garanti sorgulama

iphone 8 garanti sorgulama

iphone x garanti sorgulama

iphone se garanti sorgulama

iphone iletişim

 Apple Türkiye tüketicilerine, cihaz teslim alındığı tarihinden itibaren 2 yıl süreyle garanti hizmeti sunulmaktadır.

iphone imei sorgulaması

Telefonun veya cihazın imei’ ne bakarak yan tarafta verdiğimiz adresi kullanınız. Genpa.com.tr/imei-sorgulama

 • Genpa İstanbul’ un Etiler servisi 359 03 59 fax ise 287 27 27. Mail etiler servis @ genpa.com.tr.
 • Kadıköy 359 0359, 216 345 1600 ve mail hasanpasaservis @ genpa. com.tr
 • Ankara Kızılay ankaraservis @ genpa.com.tr
 • İzmir’ in Çankaya servisi 489 72 72 izmirservis @ genpa.com.tr

Genpa’ nın yetkili servisinin çalışma saatleri: Hafta içi 08:00 – 17:30 ve hafta sonu yani Cumartesi 09:30 – 16:45 bazende 17:45. Saat farkı servislere göre değişebilmekte.

iPhone telefonlarında herhangi bir arıza ile karşılaşıldığında ücretsiz olarak yetkili serviste garanti kapsamında yaptırabilmek için cihazın garanti süresini sorgulamanız gerekiyor.

iPhone telefon modeli ülkemizde ve dünyada en çok satan modeller arasında yer almaktadır. Şunu belirtmekte fayda görüyoruz çok satması ucuz olduğundan değil bu telefon modeli neredeyse mobil sektöründe en fazla ücret karşılığında satılan telefon markalarındandır. Ayrıca bu pahalılığı sadece telefonun kendisinde değil herhangi bir arıza durumunda yedek parça servis ücreti olarkata aynı durum söz konusudur. Bundan dolayı garanti süresi iPhone modellerinde ayrı bir önemi bulunmaktadır.

Şimdi ilk olarak garanti nedir sorusu ile başlayalım. Garanti telnolojik ürünlerde daha fazla önem arz eden bir hizmettir. Çünkü seri olarak üretimi yapılan bu ürünlerde bir sorun yaşamanız kuvvetle muhtemeldir. Bundan dolayı bu arıza durumunda sizlere bu ürünü satan firmanın ücretsiz olarak telefonunuzu tamir edebileceği süreye garanti süresi diyoruz. Burada sorgulamasını tarif edeceğimiz işlem aslında sıfır telefon modellerinden çok ikinci el iPhone telefon alan kullanıcılar tarafından daha da önemlidir. Birazdan bahsedeceğimiz yöntemler ile telefonunuzun garantis süresinin dolup dolmadığı sorgulayabilirsiniz.

iPhone telefon modellerinde garanti sorgulama

iPhone garanti sorgulama nasıl yapılır

 • İlk olarak bilgisayarınızda bulunan taryıcınızdan checkcoverage.apple.com/tr adresini açınız.
 • Daha sonra Donanımınızın seri numarasını girin” ve “Lütfen kodu girin” bölümlerini doldurunuz. İlk kısımda yer alan yere telefonunuza ait seri numarasını giriniz. Telefonunuza ait seri numarasını ise Ayarlar>Genel>Hakkında bölümünde bulunan seri numarası kısmından ulaşabilirisniz. Diğer bölüme ise ekranda yer alan yazı ve sayıları yazınız.
 • Karşınıza türkçe olarak gelen ekrandan Onarım ve Servis Kapsamı bölümüne giriş yapınız. “Tahmini SonKullanma Tarihi” karşısında yazan bölüm telefonunuzun garantisinin olup olmadığını sizlere gösterecektir.


Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2021, 18:57

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!