iPhone telefonda arama yapılamıyor sorunu

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 6 ve iPhone 7 cep telefonlarda iOS 10 güncellemesinden sonra arama yapılamama ve aramaya yanıt verememe sorunu, bazı kullanıcılar tarafından şikayetlere neden oldu.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Bazı iPhone kullanıcılarından iOS 10 sonrası gelen şikayetlerde telefonlarında donma, batarya problemi ve arama sorunu Apple’ nin baya kafasını ağrıttı. En büyük sorunlardan biri olan telefonun telefon işlevlerinde yaşanan sorunlar. Sorunu en iyi anlatan Apple Destek Topluluğu’ndaki kullanıcılar.

Özellikle telefon uygulamasında yaşadıkları sorunları üstüne basa basa belirtmişler. Telefon uygulamasında donuyor diye yazan kullanıcıların kullandıkları iPhone modelleri ise iPhone 5s, iPhone 6S ve iPhone 7. iPhone telefonda arama yapılamıyor sorunu genel şikayetlerde arama yapmama, gelen aramalara cevap vermeme ve telefon işleviyle ilgili görülen bazı sorunlar. Bu sorunlar için bazı kullanıcılar iOS 10′ dan sonra, bazı kullanıcılar ise iOS 10.1.1′ den sonra görüldüğünü aktardılar.

Telefon donma, gelen aramalara cevap verememe, arama yapamama ve işlevsel sorunlar için çözüm olarak fabrika ayarlarına döndürme veya DFU Moduna alıp sıfırdan işletim sistemini kurma denenen yöntemlerden. Ama net çözümü gelecek sürümlerde yatmakta.

Şuan Apple, iOS 10.2 Beta 6 sürümünü deniyor. Bu testlerden sonra iOS 10.2 tam sürümün çıkması bekleniyor.

iPhone cep telefonda DFU mod’ a nasıl alınır?

iPhone telefonda arama yapılamıyor sorunu

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Aşağıda ilişkili haberler kısmında yer alan, iPhone 7 DFU modu aktif etme DFU moduna nasıl geçilir haberimizi inceleyebilirsiniz. iPhone telefonda arama yapılamıyor sorunu iPhone 5s, iPhone 6s ve iPhone 7


Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2017, 19:25

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir