iPhone silinmeyen uygulamaları silme

Apple' ın kendi yüklü iOS uygulamaları silmek artık mümkün. iOS 11.3 ile gelişmiş seçeneklerde eklendi. Pil performansı için kullanıcı yetkisi verildi. Tabi şimdilik beta aşamasında. Mobilde silinmeyen uygulamaları…

Andronova

Apple‘ ın iPhone yerleşik uygulamaları silmek artık mümkün. iPhone akıllı mobil cihazlarda hali hazırda yüklü olan uygulamaları silebilmek mümkün. Telefonun ilk çıktığı zamanlarda bu uygulamaların silinmesine izin vermeyen işletim sistemi daha sonrasında güncellenerek telefonun içinde yer alan uygulamaların silinmesine izin veren bir güncelleme çıkardı.

iPhone cihazını kullanan kişiler için yerleşik uygulamalar olarak da bilinen pek çok uygulamayı cihazdan kaldırabilmek mümkün görünüyor.

iPhone kendi uygulamalarını silme

Silinmeyen uygulamaları silme! iPhone cihazlarda yer alan yerleşik uygulamalar içerisinde sadece bazılarını silebilmek mümkün oluyor. Bu uygulamalar içerisinde; Takvim, Pusula, Hesap Makinesi, Kişiler, Arkadaş Bul, FaceTime, Home iBooks, iTunes Store, iCloud Drive, Mail, Müzik, Harita, Haberler, Podcast’ler, Notlar, Anımsatıcı, İpuçları, Borsa, Videolar, Hava Durumu, Sesli Notlar ve Watch bulunuyor. Bu uygulamaları kaldırabilmek için uygulamanın üzerine uzun süre basarak üzerinde çıkan çarpı işaretine tıklamak gerekiyor. Tıklama işleminden sonra cihaz uygulamanın kaldırılıp kaldırılmayacağına dair soru yönelterek uygulamanın silinmesine olanak tanıyor.

iPhone silinmeyen uygulamaları silme

iPhone silinen uygulamaları geri yükleme

Cihaz içerisinde yer alan yerleşik uygulamayı sildikten sonra kullanıcının geri yüklemek istemesi halinde App Store içerisine girerek Spotlight üzerinden silinen uygulamayı aratarak tekrar geri yüklemesi gerekiyor.

iCloud içerisinde yer alan kaydedilmiş ayarlar ile birlikte geri yüklenen uygulama tekrar aktifleştirilerek kullanıma devam edilebiliyor. iPhone bu konuda kullanıcıları için tekrar geri yükleme modülünü App Store üzerinden gerçekleştirerek mağazada uygulamaların bulunmasına yardımcı oluyor. 

Android silinmeyen uygulamaları silmek için “Revo Uninstaller Mobile” uygulamasını kullanabilirsiniz. Tüm Android tablet ve telefon için geçerli. 

Andronova