Motorola, Stock Android’e Sahip ve “Tam Kıvamında” Boyutlandırılmış Cihazlar Çıkartacak!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Motorola, kendi eski ve şişirilmiş arayüzünü pas geçerek Stock Android deneyimini sunacak olan yeni nesil telefon serileri çıkartacak. Motorola’nın Tasarım Şefi Jim Wicks, PC Magazine ile yaptığı bir röportajda şirketin Google etkili cihazlarını bu senenin ikin yarısında piyasaya sürmeyi planladığını söyledi. Wicks’e göre telefonlar sadece stock deneyimi sunmakla kalmayacak; aynı zamanda şu anda piyasada bulunan akıllı telefonlara göre daha küçük olacak.

Motorola’nın RAZR serisi oldukça iyiydi; fakat Google’ın CFO’su Patrick Pichette’e göre, Google’ın aradığı “hayret” faktörüne sahip değildi. Söylenenlere göre hem Google hem de Motorola insanları hayrete düşürecek cihazlar yaratmak istediklerinden, 8 aydır yeni nesil telefonlar üzerinde beraber çalışıyorlar. İki şirketin çeşitli görüşmeleri sonucunda, Motorola şişirilmiş arayüzünden vazgeçmesi ve doğal Android deneyimini sunması gerektiğinin farkına vardı. Bunun yanısıra iki taraf da daha büyük telefonun daha iyi demek olmadığı konusunda uzlaştı. Bunun sonucunda Motorola, “ne kadar büyük, o kadar iyi” felsefesini geride bırakarak “ne kadar iyi, o kadar iyi” felsefesini benimsedi.

Jim Wicks’in bu konudaki sözleri şöyle: “Bazı insanlar büyük ekranı seviyor; fakat şu anda piyasada aştığımız ama kullanıcıların sevdiği ortalama uygun bir nokta var.” Wicks’in söylediğine göre kullanıcıların birçoğu “tam kıvamında” hissettiren bir ekran büyüklüğü istiyor. Motorola da bu insanların ihtiyacına karşılık vermek istiyor. Daha küçük ekranların yanısıra, Motorola telefonların boyutunu azaltmak için ekran çerçevelerini de küçültecek. Wicks’in dediğine göre, “Bir televizyon satın aldığınızda, çerçeve istemezsiniz.”.

Wicks’in altını çizmemizi gerektiren bir sözü de diğer tüm büyük üreticilerin içinde yer aldığı donanım savaşına katılmayacaklarına dair. Söylediğine göre “basit yolu seçmektense” kullanıcılara daha çok odaklanmak istiyorlar. Ona göre “donanım, donanım, donanım” cevap değil. Wicks’in bir başka söylediği de artık Atrix ya da DROID gibi operatörlere özel serilerin odak noktası olmaktan uzaklaşacağı ve artık operatörler arası çalışan seriler üretecekleri. Bu tarz seriler hala var olmaya çalışacak, fakat söylediğine göre şirketin artık asıl odak noktası “markamızın birden fazla operatörde yer alan tekil bir ifadesini sunmak” olacak.

Kaynak: Slashgear

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!