Lenovo, Android ile Çalışan A10 Adlı Dizüstü Bilgisayarı Duyurdu!

Teknolojik her cihazda karşımıza çıkan Android’in dizüstü bilgisayarlarla tanışması daha önce gerçekleşmiş olsa da, Lenovo’nun birkaç gün önce resmi site üzerinde görücüye çıkardığı A10 isimli dizüstü bilgisayarı, bir bilgisayarda Android deneyimi yaşatmanın yanında geriye doğru katlanarak ve dokunmatik ekranı sayesinde tablet kullanım deneyimi de yaşatmaktadır.

Çinli üretici Android işletim sistemi ile çalışan dizüstü bilgisayarın fiyatına ilişkin herhangi bir açıklama yapmasa da, kimi kaynaklar A10’nun 350 dolar seviyesinden raflardaki yerini alacağını bildiriyor.

Android 4.2 işletim sistemi ile çalışan A10, gücünü 1.6GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Cortex-A9 mimarisine sahip Rockchip RK3188 işlemcisinden alıyor. Android 4.2 işletim sistemi ile çalışan cihaz 10.1-inç boyutunda ve 1.366 x 768p çözünürlüklü bir ekran ile donatılmış durumda.

Kolay taşınabilir bir yapı sunan A10’nun temel özelliklerini listeleyecek olursak;

*Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemi

*10.1-inç boyutunda 1366x768p çözünürlüklü dokunmatik ekran

*1.6GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli işleci

*2GB RAM

*32GB dahili depolama birimi ve microSD kart yuvası

*VGA web kamerası

*İki adet USB 2.0 bağlantı noktası, bir adet HDMI girişi

*Wi-Fi, Bluetooth

lenovo-ideapad-a10-leak-2
Lenovo, Android ile Çalışan A10 Adlı Dizüstü Bilgisayarı Duyurdu!
A10-Image-02
Lenovo, Android A10 Dizüstü Bilgisayar
teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir