LG G Flex için Android 4.4 KitKat Güncellemesi Başladı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

LG G Flex için Android 4.4 KitKat Güncellemesi Başladı: Dünya genelinde piyasaya sürülen kavisli ekrana sahip ilk akıllı telefon olmayı başaran LG G Flex için Android 4.4 KitKat güncellemesi resmen başladı. Bir süredir üst seviye akıllı cihazları için Android 4.4 dağıtımını gerçekleştiren LG, Android 4.2.2 Jelly Bean ile satışa sunulan kavisli OLED ekrana sahip G Flex’i  Android 4.3’ü atlayarak direkt KitKat güncellemesiyle buluşturdu.

teknik destek

6-inç büyüklüğünde HD çözünürlüklü P-Oled ekranla donatılan telefon, güncelleme neticesinde tıpkı LG G2’de olduğu gibi ciddi bir performans artışı gösterecek. Knock ON, web tarayıcısı, kamera açılışı, fotoğraf çekiminde, galeri açılışı, fotoğraf görüntüleme ve rehber açılışında önemli ölçüde bir hızlanmanın yaşanacağı cihaza ayrıca Knock Code özelliği de güncelleme içeriğinde sunulmuş durumda. Kapalı olan telefonu aktif hale getirmek için ekranın farklı yerlerine en fazla sekiz tıklamaya destek veren yeni güvenlik özelliğinin ilerleyen haftalarda LG G2’de de yer alacağını hatırlatalım.

LG G Flex için Android 4.4 KitKat Güncellemesi Başladı

Halihazırda ülkemizde 2.500 lira seviyesinde satışta olan kavisli akıllı telefonda Knock Code’un yanı sıra Bluetooth Araç Kiti iyileştirmeleri de mevcut. Müzik çalarda albüm kapağına ek olarak telefona gelen bildirimler de görüntülenecek. Daha önceki söylentilerde telefonun Android 4.4 ile 4K video kaydı gerçekleştirebileceği iddia edilmişti, ancak güncelleme içeriğine bakıldığında 4K video kaydının yer almadığı görülüyor.

Şebeke üzerinden dağıtımı sağlanan güncellemeyi Ayarlar > Telefon Hakkında > Sistem güncellemeleri bölümünden kontrol edebilirsiniz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın