LG G2 için Android 4.4 Güncellemesi Başlıyor!

blank

LG G2, Android eko sisteminde fiyat/performans şampiyonu bir telefon olarak dikkatleri üzerine çekmişti. Özellikle çerçevesiz denecek kadar ince kenr tasarımıyla bir çok kişinin de beğenisini kazanmıştı. Hatta Sony Xperia Z1‘in kasasına 5,5 inç ekranı rahatlıkla sığdırılabilirlik açıklamalarıyla da gündemi bir süre meşgul eden LG, G2 modeli ile tüm Android kullanıcılarının beğenisini kazanmıştı. Özellikle daha eski telefon kullanan kişilerin LG G2’yi ilk denediklerinde ağızlarının resmen açık kaldığını ve telefonun hızına resmen çok şaşırdıklarına bizzat şahit olmuşta biriyim.

teknik destek

Android işletim istemini kullanna telefon sahipleri, orijinal Rom kullanmak istemeleri tabii ki anlaşılabilir bir durum. Ben Note 2 telefonumda Android 4.4 sürümünü kullanabiliyorum ama çok övünülen S-Pen teknolojisinin bu sürümde işe yaramadığını da belirtmek isterim. Evet 4.4 kullanmak güzel ama ya telefonun diğer optimizasyonları? Sonuçta her kullanıcı üreticisinin vermiş olduğu Romları kullanma istiyor ama Android eko sisteminde üreticilerin saf Android 4.4’e kendi arayüzlerini entegre etmeleri oldukça uzun bir süre alıyor. Bu yüzden son Android sürümünü kullanmayı göze alıyorsanız, üreticilerin telefonunuza özel yaptığı yazılım farklılıklarını da kullanamıyorsunuz. Android 4.4 ile Note 2‘nin kamerası basit bir kamera haline geldi. Bazı 3.parti yazılımlar ile şimdilik fark yaratmaya çalışıyorum.

LG G2’nin Androd 4.4 üzerinde çalıştığını biliyoruz. Hatta 4.4 KitKat çıkmadan evvel G, bu sürümün Kasım-Aralık ayı içinde G2 telefonuna verileceğinin açıklamasını da yapmıştı. Gele gelelim Aralık ayının ortasına gelmememize rağmen ülkemizde bile daha 4.3’ün bile esamesi okunmuyor. Belki de onlarda Samsung gibi sürüm atlatarak direkt 4.4 güncellemesini G2’ye verir!!!

Geçtiğimiz haftalarda LG G2 için Android 4.4 güncellemesinin Güney Kore’de başladığı bildirilmişti. LG cephesinden ise konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapılmamıştı. Bu sebeple güncellemenin başlayıp başlamadığı karmaşık durumunu südürüyor. Kimi kullanıcıların test aşamasındaki sürüme kavuştukları şeklinde değerlendirmelerde yapılmıştı. Neyse ki LG Güney Kore yaptığı resmi açıklama ile aralık sonunda LG G2’nin Güney Kore versiyonu için Android 4.4 KitKat güncellemesinin dağıtımına resmen başlayacağını doğruladı.

Güncellemenin ocak ayı içerisinde Avrupa’da da başlaması bekleniyor. Zira Fransız taşıyıcı SFR, G2 kullanıcıları için Android 4.4 güncellemesinin ocak ayında başlayacağını resmen bildirdi.

LG G2 için bu yönde açıklamalar yapılırken, LG’nin hala Android 4.4 planlamasına ilişkin detayları kamuoyu ile paylaşmadığını görüyoruz. G2 dışında Optimus G Pro, Optimus G ve G Pad‘in KitKat güncellemesini almasına kesin gözüyle bakılıyor. Ancak şirketin güncellemeyi giriş ve orta seviyede hangi cihazlara sunacağı merak ediliyor.

kaynak: androidcentral

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!