LG G3 için İlk Tanıtım Videosu Yayınlandı, Gözler Telefonun Fiyatına Çevrilmiş Durumda

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

LG G2, Galaxy S4 ya da iPhone 5S gibi önemli rakipler kadar satış elde etmedi ancak LG’nin G serisini başlattığı günden bu yana üst seviye akıllı telefon kategorisinde artık daha fazla tercih edilen bir marka olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.  Güney Koreli üretici çok yakında üçüncü nesil G serisi akıllı telefonla bir kez daha kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. 27/28 Mayıs’ta altı farklı şehirde düzenlenecek etkinlikler kapsamında tanıtılacak LG G3 cephesinden şu ana dek sayısız sızıntı gerçekleşti. Tanıtım tarihine sayılı günler kala bu defa LG cephesinden telefon için bir tanıtım videosu yayınlandı.

Yayınlanan videoda siyah ağırlıklı bir tema tercih edilse de, LG G3’ün tasarımı açıkça görülmektedir. Bu tasarım bir süredir sızdırılan fotoğraflarla aynı. Fırçalanmış yüzeyiyle metal görünümlü bir yapı sunacak LG G3, genel hatlarıyla LG G2 tasarımını sürdürecek. Ultra ince çerçevelere sahip telefonda arka bölüme konumlandırılan fiziksel butonlar yeniden dizayn edilirken; videoda ayrıca telefonun optik görüntü sabitleme teknolojisine ve Knock Code güvenlik özelliğine sahip olacağı aktarılmış Videonun sonunda ayrıca LG G3 için tasarlanan yuvarlak pencereli  QuickWindow kılıfa da bir bakış atılmış. LG’nin ilerleyen günlerde telefonun farklı özelliklerini gösteren yeni videolar yayınlaması bekleniyor.

LG G3 için şu ana kadar iddia edilen özelliklerini aktaracak olursak; 5.5-inç büyüklüğünde Quad HD ekran (resmen açıklandı), 2.5GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 805 işlemci, 3GB RAM, 16/32GB depolama, microSD kart desteği, OIS+ destekli ve 4K video kaydı gerçekleştirebilen 16MP arka kamera, Android 4.4.2 KitKat, yenilenen Optimus arayüzü, en az 3.000mAh kapasiteli pil ve suya karşı dayanıklı yapı.

LG G2, tasarım ve teknik özellikleri itibariyle kullanıcıları etkileyen bir telefon olsa da, bu denli popüler olmasında telefon fiyatının en önemli role sahip olduğunu söyleyebiliriz. Galaxy S4 ve HTC One M7 gibi telefonlar 2.000 lira seviyesinde ülkemize giriş yaparken, daha üstün özelilklere sahip LG G2 ise 1.500/1.600 lira bandında fiyatla kullanıcılarla buluştu.

LG G3’ün sahip olduğu tasarım ve donanım özellikleri önemli ölçüde netlik kazandı. Bu süreçten sonra en fazla merak edilen telefonun fiyatı olacaktır. Ülkemiz açısından bir fiyat değerlendirmesi yapacak olursak; Galaxy S5 16GB 2.200 lira, Galaxy S5 32GB 2.300 lira, HTC One M8 2.500 lira ve Xperia Z2 ise 2.400 liradan satışa sunuldu. Yakın zamanda üst sınıf bir telefon satın almak isteyenler muhtemelen LG G3’ü de beklemeye koyuldu ve herkesin kafasında telefonun fiyatına dair tahminler yapılıyor. Şu an için bir öngörüde bulunmak zor ancak, LG G2’nin ülkemize giriş fiyatını ve LG’nin mobil dünyasında daha rekabetçi bir tutum içerisinde olmasını referans olarak alırsak, LG G3’ün kesinlikle rakiplerinden daha düşük bir fiyata sahip olacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Alt bölümden telefon için yayınlanan ilk tanıtım videosuna göz atabilirsiniz.

cofGDKkUli4″ width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

kaynak: gsmarena

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!