LG G3’ün Özellikleri Yeni Bir Fotoğrafla Ortaya Çıktı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

27 ve 28 Mayıs’ta aralarında İstanbul’un da yer aldığı altı şehirde düzenlenecek etkinlikler eşliğinde tanıtılacak LG G3 cephesinden yeni görüntüler gelmeye devam ediyor. Ortaya çıkan son görüntüler yeni nesil amiral gemisi modelin tasarım hatlarını açıkça ortaya koyarken, bu defa teknik özelliklere ilişkin bilgiler de geldi.

Yekpare bir kasa sunacak LG G3, genel anlamda LG G2 tasarımından ilham alacak. Arka bölümde fiziksel buton yerleşimi devam ettirilirken, alt bölümde yer alan hoparlör bu defa arka bölüme konumlandırıldı. 5.5-inç büyüklüğünde Quad HD 2560 x 1440 piksel çözünürlüklü IPS LCD ekrana sahip olacak LG G3, LG G2’ye oranla daha büyük bir kasaya sahip olacak. Ancak bu defa daha ince bir tasarımın bizleri beklediği belirtiliyor. LG G2’den farklı olarak bu defa suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikası taşıyacak LG G3’ün işlemci birimini 2.5GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 801 MSM8974AC birimi oluşturacak. Kamera tarafında ise LG G Pro 2’de olduğu gibi OIS+ destekli 13MP çözünürlüklü bir sensöre yer verilecek.

LG G3 muhtemelen Oppo Find 7’de olduğu gibi iki farklı sürüme sahip olabilir. Elde edilen görselde yer alan bilgiye göre RAM tarafında 2 ve 3GB, depolama tarafında ise 16/32GB seçenekleri yer alıyor. Bu defa microSD kart desteği de sunacak LG G3’ün 16/32GB depolama sunması normal bir gelişme, fakat 2 ve 3GB RAM telefonun iki farklı sürüme sahip olacağını göstermektedir. Bir süre önce test kriterlerinde LG G3’ün Full HD çözünürlüklü versiyonu olduğu iddia edilen bir telefonun ortaya çıktığını hatırlatalım.

lgg3rearcloseaam

3.000mAh kapasiteli pile sahip olacak LG G3’te son dönemde bir akım haline dönüşen Selfie çekim için özel bir mod oluşturacağı bekleniyor. “Gesture Palm Selfie” olarak isimlendirilen özellikle ön kameranın kısayoldan açılması için bir özellik düşünülüyor. Vizörü başlatmak için parmağın yakınlık sensöründe kısa bir süre bekletilmesiyle ön kamera devreye girebilir. Bu arada arka kameranın da Moto X’te olduğu gibi sallama hareketiyle devreye girmesi de LG G3’te yer alması muhtemelen özelliklerden biri olacak.

Söz konusu listede ayrıca LG G3’ün Hızlı Çember adında bir özelliğe sahip olacağı görülüyor. Bu özelliğin detayları bilinmiyor, fakat arka bölümde yer alan sihirli tuşlar ve sensör aracılığıyla LG G2’de olduğu gibi bazı uygulamaların kısayoldan açılması; ya da telefon kilitliyken ekran üzerinde yapılacak bazı kaydırma hareketleriyle uygulamalara kısayoldan erişim sağlanabilir.

Android 4.4 KitKat işletim sistemi ve yenilenmiş daha basit ve hafif bir Optimus arayüzüyle çalışacak LG G3’te 1W hoparlör yer alacak. Donanım özelliklerinin tümü neredeyse netleşen LG G3’te bundan sonraki süreçte merak edilen gelişmeler daha çok yazılımsal yenilikler olacak.

Hızlı Çember ve Gesture Palm Selfie özellikleri hakkında sizin teorileriniz neler?

12

kaynak: androidbeat

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir