LG İkinci Çeyrekte Rekor Kırdı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Optimus G’den bu yana akıllı telefon kategorisindeki ağırlığını yavaş yavaş hissettiren LG, 2014 yılı ikinci çeyrekte deyim yerindeyse patlama gerçekleştirdi. İkinci çeyrekte 14.5 milyon akıllı telefon satış işlemi gerçekleştiren Güney Koreli üretici yıllık bazda %20 oranında büyüme gerçekleştirdi. Elde edilen satış rakamı geçtiğimiz yıl aynı dönemle kıyaslandığında ise mobil cihaz satışlarının %24 oranında büyüdüğü görülüyor.

teknik destek

2014 yılı ikinci çeyrekte 3.5 milyar dolar ciro elde eden LG’nin net kârı ise 83.4 milyon dolar olarak açıklandı. Yine şirketin elde ettiği gelir bir önceki çeyrekle kıyaslandığında %16 büyüme gösteriyor.

Elde edilen kâr oranında LG’nin özellikle mobil bölümde sergilemiş olduğu başarının büyük katkısı var. G3 ile anavatanında rekor satışlar elde eden, ayrıca telefonun uzak doğuda ve Avrupa’da satışa sunulması ve yine G3’ün Amerika pazarındaki yerini almasıyla mobil bölümü olumlu bir tablo sergiledi. Elde edilen satışlara en büyük katkıyı yine giriş ve orta düzey LTE destekli akıllı telefonlar sundu.

LG G2 ve G3’te yaşanan fiyat indirimler ve giriş/orta düzey akıllı telefonlar sayesinde Güney Koreli üreticinin benzer başarıyı üçüncü çeyrekte de sürdürmesi bekleniyor.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın