LG K10 internet ayarları 4.5G ve 3G nasıl yapılır

LG K10 telefon modelinde Turkcell Vodafone Türk Telekom 4.5G ve 3G internet ayarları nasıl yapılır? İnternet bağlantı hatası şebeke çekmiyor sorunu çözümü!

Andronova

LG markası ülkemizde ve dünyada bir çok farklı sektörde ürün yelpazesi bulunan bir firmadır. LG ismini ülkemizde daha çok LG smart tv ürünü ile duymuştuk. LG daha sonraları ise mobil teknolojinin yayılması ile birlikte mobil sektöründede ürünler piyasaya sürmeye başladı. İşte o ürünlerden biri olan LG K10 modelinde cep telefonu hattınızda bulunan internet ayarlarınızın nasıl yapılacağını bu haberimizde yayınlayacağız.

LG K10 internet ayarları

LG K10 modelinde uygulamalar simgesine tıklayarak uygulamalara giriş yapınız.

LG K10 4.5G ve 3G internet ayarları nasıl yapılır

Uygulamalar simgesine tıkladığınızda ise telefonunuzda yüklü bulunan bütün uygulamaları görebileceksiniz. Buradan Ayarlar simgesine tıklayarak telefonunuzun ayarlarına ulaşabilirsiniz.

LG K10 4.5G ve 3G internet ayarları nasıl yapılır

Açılan ayarlar bölümünde ise bir çok sekme karşınıza gelecektir. Buradan ağ ayarlarınız yapabileceğiniz sekme olan “Ağlar” bölümüne giriş yapınız. Ardından sayfanın altında yer alan ve mavi kutucuk içerisine aldığımız Daha Fazla yazısına tıklayınız.

LG K10 4.5G ve 3G internet ayarları nasıl yapılır

Daha fazla yazısında diğer bağlantı seçenekleri karşınıza gelecektir. Buradan Mobil sebekeler yazısına tıklayınız.  

LG K10 internet ayarları nasıl yapılır

Mobil şebekeler içerisinden mobil ayarlarınızı yapabilirsiniz. Mobil veri seçeneğinin karşısında yer alan kutucuğu işaretleyiniz. Daha sonra erişim noktası adları yazısına tıklayınız.

LG K10 4.5G internet ayarları

Bu bölümde ise telefonunuzda yüklü olan erişim noktası adları görünecektir. Burada eğer hattınıza ait erişim noktası bulunmuyorsa sağ üst köşede yer alan üç noktalı simgeye tıklayınız.

LG K10 vodafone internet ayarları nasıl yapılır

Açılan seçenekler arasından ise Yeni APN yazan yazıya tıklayarak APN kurulumunu yapınız.

LG K10 turkcell internet ayarları nasıl yapılır

Erişim noktası düzenleme ekranı olarak karşınızda bulunan bu yerde yapmanız gereken İsim: Turkcell Internet APN: internet şeklinde ayarlamanızdır. Diğer bölümleri ise boş bırakınız. 

LG K10 Türk Telekom internet ayarları

Yapmış olduğunuz ayarların telefonda aktif olabilmesi için düzenleme ekranının saş üst köşesinde yer alan üç noktaya tıklayınız. Gelen seçeneklerden kaydet diyerek yaptığınız ayarları kaydediniz.

internet ayarları nasıl yapılır

LG K10 4.5G ve 3G internet ayarları nasıl yapılır


Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2017, 21:57

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın